Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2024 » Kovo » 16

Didelė stiklo plokštė Beit Šearime, kuriai 1600 metų

Didelė stiklo plokštė Beit Šearime, kuriai 1600 metų

Šiaurinėje Izraelio dalyje įsikūręs senasis žydų miestas Beit Šearimas (Beit She'arim). Netoli senųjų šio miesto kapinių yra urvas, kuriame guli didžiulė stiklo plokštė, kurios plotis - apie 2 metrus, ilgis - 3,5 metro, o storis - pusė metro.

Ji sveria devynias tonas. Nors cheminė analizė patvirtina, kad tai tikrai stiklas, pati plokštė visai nepanaši į ploną skaidrią medžiagą.

Ji primena didelį kalkakmenio bloką, kuris yra visiškai nepermatomas ir turi melsvai pilką atspalvį. Kai XX a. septintajame dešimtmetyje tyrinėdami urvą darbininkai aptiko šią plokštę, jie manė, kad tai betonas.

Jie bandė plokštę pakelti, tačiau ji buvo per sunki buldozeriui. Todėl plokštė buvo palikta vietoje, o aplinkinė teritorija išklota trinkelėmis, nes urve buvo planuojama įrengti muziejų.

Didelė stiklo plokštė Beit Šearime, kuriai 1600 metų

1963 m. Korningo stiklo muziejaus ir Misūrio universiteto ekspedicijos nariai tyrinėjo vietovę, ieškodami galimų senovinių stiklo dirbtuvių liekanų. Tuomet kažkas iškėlė mintį, kad Beit Šearimo plokštė galėjo būti pagaminta iš stiklo. Jie atlaužė nedidelį plokštės gabalėlį ir nusiuntė jį į laboratoriją ištirti.

Rezultatai nustebino visus, įskaitant ir pačius tyrėjus. Paaiškėjo, kad plokštė iš tiesų buvo stiklinė ir jai jau 1600 metų. Norint sukurti tokio dydžio stiklą, prireikė 11 tonų žaliavos ir ją reikėjo 5-10 dienų kaitinti iki 1050 laipsnių temperatūros.

Ne mažiau įspūdingas ir aukštos temperatūros palaikymas esant milžiniškam žaliavos kiekiui - tam prireikė apie 20 tonų malkų.

Didelė stiklo plokštė Beit Šearime, kuriai 1600 metų

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
11.09.2018 laikas 10:16 Receptai – Patiekalai Liaudiški patarimai migrenos gydymui

Migrena liaudies medicinoje, migrena, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo migrenos, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

11.06.2019 laikas 14:17 Receptai – Patiekalai Medaus tortas. Medučio receptas

Gardaus naminio medaus torto receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

08.07.2019 laikas 17:23 Receptai – Patiekalai Tortas be kepimo „Plombyras“. Madingiausias tortas iš trupinių!
Tortas be kepimo „Plombyras“ receptas. Labai skanus ir lengvai paruošiamas! Išsamų paruošimą be kepimo „Plombyras“, žiūrėkite žemiau esančiame vaizdo įraše. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau