Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos paslaptys » 2024 » Kovo » 24

Neapolio požeminis miestas

Neapolio požeminis miestas

Neapolis, Italija - Po judriomis Neapolio gatvėmis slypi paslėptas pasaulis, tunelių ir kamerų labirintas, kuriame slypi praėjusių amžių paslaptys.

Požeminis miestas, žinomas kaip Neapolis Sotterranea, kviečia lankytojus leistis į kelionę laiku, tyrinėjant istorijos sluoksnius, suformavusius šią žavią vietą. Nuo senovės graikų akvedukų iki romėnų teatrų ir Antrojo pasaulinio karo bombų slėptuvių - kiekvienas šio požeminio tinklo kampelis pasakoja savo unikalią istoriją ir suteikia retą galimybę susipažinti su turtingu miesto paveldu.

Lankytojus, nusileidusius į Neapolio požeminio miesto gelmes, pasitinka paslaptingumo ir belaikiškumo jausmas. Ekskursijų vadovai veda juos slaptais praėjimais, vedančiais į tokias garsias vietas kaip katakombos ir romėnų teatro liekanos. Šie neįtikėtini inžineriniai senovės žmonių pasiekimai demonstruoja jų išradingumą ir gebėjimą prisitaikyti, todėl lankytojai žavisi jų išradingumu.

Kruopščiai saugant požeminį Neapolio miestą, jis išsaugojo savo paslaptingą patrauklumą. Ekskursijas veda išmanantys gidai, kurie dalijasi istorijomis ir paslaptimis, šimtmečius skambėjusiomis šiose salėse. Iš jų pasakojimų lankytojai sužino apie gyvenimą tų, kurie kadaise vaikščiojo šiais koridoriais, ir dar labiau pasineria į Neapolio istoriją.

Požeminis Neapolio miestas - tai žmogaus išradingumo ir gebėjimo prisitaikyti liudijimas. Jame ne tik saugomas kultūrinis paveldas, bet ir vykdomos edukacinės programos bei specialūs renginiai, kurie ir toliau žavi visuomenę. Vaikščiodami tuneliais, kuriais kadaise buvo tiekiamas vanduo, tenkinami kariniai poreikiai ir slepiamos šventos vietos, lankytojai susipažįsta su senovės žmonių išradingumu ir geriau supranta turtingą miesto istoriją.

Šis požeminis miestas - tai daugiau nei turistų traukos objektas; tai įtraukianti, edukacinė patirtis, kuri žavi tiek turistus, tiek vietinius gyventojus. Jis primena apie giliai po mūsų kojomis slypintį paveldą ir užtikrina, kad ateities kartos įvertins šio paslėpto pasaulio svarbą. Neapolio požeminis miestas tikrai užsitarnavo vietą lankytinų objektų, kuriuos būtina pamatyti, sąraše.

Požeminio Neapolio miesto istorija prasideda dar antikos laikais, kai graikai įkūrė Neapolį. Statydami miestą jie kasė minkštąjį tufo akmenį ir sukūrė didžiulį tunelių ir urvų tinklą. Šis požeminis miestas tarnavo ne tik kaip karjeras, bet ir kaip antikinio miesto infrastruktūros pagrindas, kuriame buvo įrengta sudėtinga vandentiekio sistema. Graikų įtaka dar ir šiandien matoma kruopščiai suprojektuotuose akvedukuose.

Romos imperijos laikais požeminis tinklas dar labiau išsiplėtė. Amfiteatrai, turgavietės ir šventyklos buvo statomos į esamą sistemą, paliekant liekanas, liudijančias to meto didybę. Ypač svarbią vietą krikščionybės istorijoje užima katakombos, kurios buvo paskutinis pirmųjų krikščionių prieglobstis. Jų tylioje tamsoje lankytojai gali pajusti iškilmingą ryšį su praeitimi ir apmąstyti gyvenimą, kuris kadaise užpildė šias šventas vietas.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
29.10.2019 laikas 15:16 Receptai Greiti blynai skaniems pusryčiams

Pristatome jums greitų ir skanių pusryčių receptą. Blynai gaunasi labai apetitiški, o patinka ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Pusryčiai paprastai paruošiami, bet labai sotūs.

Skaityti daugiau

24.06.2019 laikas 20:03 Receptai Omletas su pievagrybiais ir špinatais
Pievagrybius supjaustome plonais griežinėliais arba kvadratėliais ir apkepiname keptuvėje ištirpintame svieste. Dedame nuplautus ir pasmulkintus špinatus ir kepame dar kelias minutes, kol špinatai sukris. Pilame kiaušinio plakinį,...

Skaityti daugiau

16.06.2019 laikas 11:44 Receptai Sluoksniuotos tešlos pyragaičiai su bananų įdaru

Šie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su baananų įdaru greitai ir labai paprastai pagaminami, puiki idėja užsimanius kažko skanaus. Taigi, paprastai ir greitai pagaminamų sluoksniuotos tešlos pyragėlių receptas. Snanaus!

...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau