Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Psichologija » 2024 » Balandžio » 11

Su amžiumi tampate laimingesni, ir štai kodėl

Su amžiumi tampate laimingesni, ir štai kodėl

Pagrindinė priežastis – padidėjęs emocinis intelektas.

Vyresnio amžiaus žmonių gyvenimo akademijos įkūrėjas ir knygos „Mokymasis mylėti vidutinį amžių: 12 priežasčių, kodėl su amžiumi gyvenimas gerėja” autorius Chipas Conley sako, kad laimės paslaptis yra tiesiog senėjimas.

CNBC straipsnyje jis teigė, kad jo gyvenimas vidutiniame amžiuje buvo padalytas į dvi dalis: nuo 30 iki 40 metų buvo labai niūrus, o nuo 50 metų – labai puikus. Ir to priežastis – padidėjęs emocinis intelektas.

Pasak jo, emocinis intelektas, t. y. gebėjimas suprasti ir kontroliuoti savo emocijas bei būti jautriam kitų jausmams, stiprina mūsų santykius ir empatiją.

„Tai gali sustiprinti socialinius ryšius. O senstant socialiniai ryšiai tampa dar svarbesni mūsų gerovei.

Turėdami aukštesnį emocinį intelektą taip pat geriau suprantate ir įsijaučiate į kitų žmonių emocijas, o tai skatina gilesnius ir visavertiškesnius santykius”, – pažymi jis.

Atpalaiduojantis krioklio garsas:

Jis papasakojo, kaip senstant keitėsi jo emocinis intelektas:

1. Daugiau užuojautos kitiems, gilesnė empatija kitų žmonių gyvenimo aplinkybėms.

2. Sumažėjęs emocinis reaktyvumas ir daugiau emocinės laisvės. Conley pažymėjo, kad išmoko nesureikšminti smulkmenų ir pozityviai pervertinti neigiamas patirtis.

Jis teigė, kad kartu pagerėjęs gebėjimas atpažinti savo modelius, įpročius ir polinkius leidžia jam veiksmingiau save stebėti.

3. Nustokite viską priimti taip asmeniškai.

4. Geriau suprasti, kaip susikurti savo idealią aplinką.

Sociologai tai vadina „aplinkos meistriškumu”, arba gebėjimu nustatyti, kokioje aplinkoje žmogus klestės, taip pat gebėjimu prisitaikyti prie tos aplinkos pokyčių.

„Tai taip pat paaiškina, kodėl darbo vietoje vyresnio amžiaus žmonės komandoje sukuria didesnį komandos „psichologinį saugumą”:

Nes jų gebėjimas orientuotis aplinkoje kartu su užuojauta padeda sukurti tinkamas sąlygas komandai klestėti”, – pažymi jis.

5. Jis pradėjo labiau vertinti santykius. Kaip pažymi Conley, Harvardo suaugusiųjų raidos tyrimas ir mėlynųjų zonų tyrimas, įtikinamai rodo, kad santykiai, kuriuos puoselėjame savo gyvenime, iš tikrųjų gali pailginti mūsų gyvenimo trukmę.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:
Temos

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
06.12.2017 laikas 19:57 Receptai Nuoviras skrandžio darbui palengvinti (gyvatžolės, kraujalankės)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Skrandis. Ingredientai: paprastosios gyvatžolės šaknų, vaistinės kraujalankės.

Skaityti daugiau

12.09.2019 laikas 20:52 Receptai Stulbinantis pyragas su švelniu kremo įdaru

Šio kepinio originalumas yra tame, kad į orkaitę dedama skysta tešla. Bet kepimo procese dėl ingredientų riebumo skirtumų pyragas savarankiškai išsisluoksniuos ir gausis stulbinantis pyragaitis su švelniu kremo įdaru.

...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 15:38 Receptai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudot...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau