Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos paslaptys » 2024 » Balandžio » 16

Dirbtinio lietaus sukėlimas 1916 m. sukėlė tikrą potvynį

Dirbtinio lietaus sukėlimas 1916 m. sukėlė tikrą potvynį

Hatfildas ir didysis San Diego potvynis: Čarlzas Hatfildas perskaitė apie "Rainmaking (Lietaus sukėlimą)" ir ėmė kurti savo lietaus sukėlimo metodus. Iki 1902 m. jis sukūrė slaptą 23 cheminių medžiagų mišinį didelėse cinkuotose garinimo talpyklose, kuris, jo teigimu, pritraukė lietų. Hatfildas šį metodą pavadino "drėgmės greitintuvu".

1915 m. San Diego miesto taryba paprašė Hatfildo suorganizuoti lietų, kad būtų galima pripildyti Morenos užtvankos rezervuarą. Hatfildas šalia Morenos ežero pastatė 20 pėdų (6 m) aukščio bokštą, kuris buvo paruoštas naujųjų metų pradžioje.

1916 m. sausio 5 d. prasidėjo smarkus lietus, kuris kasdien vis stiprėjo. Išdžiūvusios upės vagos prisipildė iki pat viršaus. Didėjantys potvyniai griovė tiltus, vėlavo traukiniai ir nutraukė telefono laidus, jau nekalbant apie namus ir ūkius. Perpildytos dvi užtvankos. Sausio 20 d. lietus liovėsi, bet po dviejų dienų vėl atsinaujino. Sausio 27 d. pratrūko žemutinė Otajaus užtvanka, kuri dar labiau nuniokojo aplinką ir nusinešė apie 20 žmonių gyvybių.

Vasario 4 d. Hatfildas kalbėdamas spaudai teigė, kad žala atsirado ne dėl jo kaltės ir kad miestas turėjo imtis tinkamų atsargumo priemonių. Hatfildas įvykdė sutarties reikalavimus - užpildė užtvanką, tačiau miesto taryba atsisakė mokėti pinigus, jei Hatfildas neprisiims atsakomybės už padarytą žalą; jau buvo pareikšta pretenzijų už 3,5 mln. dolerių.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
09.06.2019 laikas 14:49 Receptai Pyragas prie arbatos per 5 minutes. Viską sumaišiau ir į orkaitę
Paprastas ir skanus naminis pyragas! Išsamų torto paruošimą žiūrėkite vaizdo medžiagoje.

Skaityti daugiau

06.11.2017 laikas 15:10 Receptai Vaistažolių mišinys nuo karščiavimo, temperatūros
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: karščiavimas, temperatūra. Ingredientai: liepos žiedai, čiobrelis, ramunėlės žiedai, vanduo.

Skaityti daugiau

26.08.2018 laikas 21:32 Receptai Liaudiški patarimai skrandžio negalavimams gydyti
Skrandžio negalavimai liaudies medicinoje, Liaudiški patarimai Skrandžio negalavimams gydyti, receptai nuo skrandžio, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uo...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau