Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Žmonės » 2024 » Gegužės » 14

"Aš neišeisiu." COVID-19 genomo atradėjas dėl persekiojimo gyvena ant kartono už laboratorijos ribų

Profesorius, atradęs koronaviruso genomą, buvo išvarytas iš savo laboratorijos

Vuhano virusologijos instituto profesorius Zhang Yong-Zhenas (Zhang Yongzhen) pradėjo sėdimąjį streiką po to, kai iš jo buvo atimta laboratorija. Jis apsigyveno po pastato durimis ir kelias dienas miegojo verandoje. Mokslininkas teigia, kad Kinijos vyriausybė jį persekioja už tai, kad 2020 m. sausį jis prisidėjo prie SARS-CoV-2 genomo paskelbimo, nepaisant Kinijos vyriausybės draudimo.

Vuhano virusologijos instituto profesorius Zhang Yong-Zhenas, atradęs koronaviruso SARS-CoV-2 genomą, buvo atleistas iš laboratorijos, po to jis paskelbė sėdimąjį streiką ir įsikūrė po savo buvusio kabineto durimis, rašo portalas "Firstpost".

"Aš neišeisiu, aš neišeisiu, aš darau mokslą ir tiesą", - rašė jis socialiniame tinkle "Weibo".

Atleisto mokslininko protestas tęsiasi nuo sekmadienio, balandžio 28 d.

Kinijos valdžia teigė pasiūliusi Zhangui naudotis alternatyviomis patalpomis, tačiau jis atsisakė, motyvuodamas tuo, kad naujasis pastatas neatitinka jo tyrimams būtinų reikalavimų. Be to, mokslininkas pabrėžė, kad nauja laboratorija jam buvo pasiūlyta tik pradėjus streiką. Naujienų agentūra "Associated Press" išplatino nuotraukas, kuriose matyti, kaip Zhangas miega prie savo užrakintos laboratorijos ant šlapio kartono.

Šanchajaus klinikinis visuomenės sveikatos centras teigia, kad Zhango laboratorijai reikia remonto darbų ir ji buvo uždaryta "saugumo sumetimais".

Už ką mokslininkas persekiojamas

Zhangas teigia, kad Kinijos valdžios institucijos jį persekiojo po to, kai jis 2020 m. sausį paskelbė duomenis apie virusą, sukeliantį COVID-19, nepaisydamas vyriausybės nustatyto draudimo.

2020 m. sausio mėn. mokslininkas ir jo komanda pirmieji sudarė viso SARS-CoV-2 genomo žemėlapį. Sausio 3 d. jie gavo viruso mėginį, o po dviejų dienų baigė genomo kartografavimą ir nusiuntė jį Kinijos valdžios institucijoms. Profesorius taip pat paskelbė jį Nacionalinio biotechnologijų informacijos centro (NCBI) GenBank duomenų bazėje, tačiau su apribojimais iki liepos 12 d. Dviem dienomis anksčiau, sausio 3 d., Kinijos nacionalinė sveikatos komisija nurodė Kinijos institucijoms neskelbti informacijos apie Vuchano viruso protrūkį.

Tada Zhangas nuvyko į Wuhaną ir susitiko su Kinijos pareigūnais, informuodamas juos, kad virusas, jo teigimu, plinta per kvėpavimo takus.

"Turėjau dvi tezes: pirma, kad tai virusas, panašus į SARS; antra, virusas plinta per kvėpavimo takus", - sakė mokslininkas.

Zhangas pabrėžė, kad jau tada jis ragino valdžios institucijas imtis neatidėliotinų priemonių apsisaugoti nuo viruso, o klinikas - kurti antivirusinį gydymą.

Tuo pačiu metu profesorius pasidalijo viruso genomu su Edvardu Holmsu (Edward Holmes), kolega iš Sidnėjaus universiteto Infekcinių ligų ir biologinės saugos instituto. Sausio 11 d. jis paskambino Zhangui ir paprašė jo leidimo paviešinti genomą, ir šis sutiko.

Taigi pasaulis apie genomą sužinojo praėjus šešioms dienoms po jo kartografavimo. Tuo pat metu Zhang išvados, kad virusas perduodamas per kvėpavimo takus, taip ir nebuvo paviešintos.

Tik sausio 20 d. Kinijos valdžios institucijos patvirtino, kad virusas perduodamas nuo žmogaus žmogui oro lašeliniu būdu, po to pagaliau buvo imtasi būtinų atsargumo priemonių.

Kaip primena "Firstpost", nors tą dieną, kai buvo gauta informacija apie genomą, kinų mokslininkai jos nepaskelbė, kažkokiu būdu ji vis tiek buvo perduota vakcinų gamintojams. Taigi, gamintojas Sinopharm jau sausio 3 d. pradėjo kurti vakciną.

COVID-19 pandemija

Vėliau Pekinas ne kartą buvo kaltinamas, kad nuslėpė nuo pasaulio informaciją apie virusą, kuri būtų leidusi tarptautinei bendruomenei imtis skubių veiksmų ir užkirsti kelią pandemijai. Pacientų, sergančių neaiškios kilmės sunkia pneumonija, antplūdis Vuchane buvo užregistruotas dar 2019 m. gruodžio mėn. KLR atsakė kaltę dėl COVID plitimo suverčianti JAV, pažymėdama, kad būtent amerikiečiai aktyviausiai tyrė šį virusą. 

PSO 2020 m. kovo 11 d. paskelbė COVID-19 pandemiją, o 2023 m. gegužės 5 d. šį statusą atšaukė. Taigi ji truko 1150 dienų. Oficialiais duomenimis, nuo koronaviruso mirė 7 mln. žmonių, neoficialiais duomenimis - 20 mln.

Pasaulio naujienos kitaip su paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
15.11.2019 laikas 20:53 Receptai – Patiekalai Keistos formos pyragas be kepimo nustebins kiekvieną!
Tai yra paprasčiausias ir greičiausias pyragas be kepimo, kurį visada galite gaminti su savo šeimos nariais. Keistos formos pyragas nustebins kiekvieną!

Skaityti daugiau

19.10.2019 laikas 14:59 Receptai – Patiekalai Svaiginantis Karštas Patiekalas Keptuvėje
Įdomus, skanus, sultingas karštas patiekalas! Puikūs pietūs visai šeimai. Išbandyk :)

Skaityti daugiau

12.06.2019 laikas 21:57 Receptai – Patiekalai Švelnus mėsos pyragas be terlionės su tešla

Tortas yra labai minkštas, švelnus ir sultingas, neužima daug laiko jį paruošti. Išsamų maisto paruošimo procesą žiūrėkite vaizdo įraše

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau