Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Religija » 2024 » Gegužės » 20

Vatikanas paskelbė naujas gaires dėl tariamų antgamtinių reiškinių

Vatikanas paskelbė naujas gaires dėl tariamų antgamtinių reiškinių

Vatikanas sugriežtino gaires, kaip atpažinti antgamtinius reiškinius, tokius kaip Mergelės Marijos apsireiškimai ir iš pažiūros krauju permirkę kryžiai.

Naujosios gairės pakeičia 1978 m. parengtas taisykles ir teigia, kad vyskupai nebeturėtų veikti savarankiškai, o konsultuotis su Vatikanu, rašo cnn.com

Vatikano doktrinos tarnybos (DDF) atliktais pakeitimais siekiama, kad Bažnyčia atnaujintų atsaką į sparčiai plintančius teiginius apie apsireiškimus internete.

Pasak penktadienį Vatikano paskelbto dokumento, naujoji tvarka leis "priimti greitesnius sprendimus gerbiant liaudies pamaldumą", kai reikės vertinti teiginius apie antgamtinius reiškinius, tarp kurių gali būti stigmų pasirodymas ir kiti tariami stebuklai. 

Pagal ankstesnes gaires vietinis vyskupas galėjo greitai paskelbti, kad reiškinys yra antgamtinio pobūdžio, sakė Vatikanas, "o Šventoji Oficija vėliau turėjo priimti kitokį sprendimą". Kitais atvejais vyskupas galėjo nuspręsti, ar įvykis yra antgamtinis, ar ne, o jo įpėdinis galėjo padaryti priešingą išvadą, sakoma toliau pareiškime.

Naujosiose Vatikano gairėse sakoma, kad "paprastai" vyskupai ir Bažnyčios pareigūnai neskelbs, ar tariami reiškiniai yra antgamtiniai, ar ne, palikdami šį sprendimą popiežiui.

DDF vadovas kardinolas Victoras Manuelis Fernandezas (Viktoras Manuelis Fernandezas) žurnalistams sakė, kad dažnai tokie įvykiai "atnešdavo daug dvasinių vaisių, augo tikėjimas, pamaldumas, brolybė ir tarnystė. Kai kuriais atvejais jie davė pradžią šventovėms visame pasaulyje, kurios šiandien yra daugelio žmonių populiaraus pamaldumo šerdis".

Kalbėdamas Vatikane surengtoje spaudos konferencijoje kardinolas kaip teigiamą pavyzdį paminėjo Lurdą - Marijos šventovę pietvakarių Prancūzijoje, kurią lanko fizinių ir dvasinių negalavimų turintys žmonės.

Tačiau toliau jis pridūrė, kad kai kurie tariami įvykiai, kylantys iš "pelno, valdžios, šlovės, socialinio pripažinimo ar kitų asmeninių interesų" siekimo, gali kenkti tikintiesiems, gal net "kontroliuoti žmones ar vykdyti piktnaudžiavimus". 

 Dabar iš vyskupų paprastai bus tikimasi, kad jie išleis "nihil obstat", kuriuo bus leidžiama garbinti, tačiau oficialaus "antgamtinės" veiklos pripažinimo klausimą paliks atvirą Vatikanui. Tačiau Fernandezas sakė, kad toks pripažinimas bus "labai išskirtinis".

Kitos vyskupų turimos galimybės apima galimybę oficialiai atmesti patirtį kaip antgamtinę, taip pat imtis priemonių uždrausti arba apriboti įtariai vertinamų reiškinių garbinimą. Gairėse teigiama, kad melagingus teiginius skleidžiantiems asmenims gali būti taikomos sankcijos, įskaitant oficialias bažnytines bausmes.

Teigiami kriterijai, į kuriuos Bažnyčia atsižvelgs darydama išvadą, yra pranešančiųjų apie įvykį patikimumas ir reputacija, o neigiami - galimos klaidos, atviras asmeninių interesų siekimas ir "bet kokia psichozė (ar) kolektyvinė isterija".

Viena iš tariamų Marijos apsireiškimų vietų, kurias Vatikanas vis dar nagrinėja, yra Medjugorjė Bosnijoje ir Hercegovinoje, o kardinolas Fernandezas žurnalistams sakė, kad teiginiai bus nagrinėjami pagal naujas normas.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
09.09.2019 laikas 17:35 Receptai Smėliniai sausainiai su riešutais
Pagaminti skanius sausainius iš smėlinės tešlos gana paprasta. Patiekalo paruošimui reikia nedidelio kiekio ingredientų ir laiko. Tokie sausainiai taps puikia bet kokio stalo puošmena, o svarbiausia – kiekvienas, kuris jų paragaus...

Skaityti daugiau

09.11.2019 laikas 18:02 Receptai Naudinga Halva Per 10 Minučių! Jokio Cukraus Ir Miltų!
Jei norite pagaminti naminės chalvos, jums neprireiks daug laiko ir ingredientų gausos. Reikia paimti gliaudytų saulėgrąžų, arachiso ir medaus – ir jūsų sveikuoliška chalva beveik paruošta.

Skaityti daugiau

27.08.2018 laikas 07:32 Receptai Liaudiški patarimai strazdanų gydymui
Strazdanos liaudies medicinoje, Strazdanos, receptai nuo strazdanų, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.06.2024 laikas 20:46 Mokslininkai teigia, kad apelsinų žievelės gali būti raktas į geresnę širdies ir kraujagyslių sveikatą
Floridos universiteto, Teksaso valstijos universiteto ir JAV žemės ūkio departamento mokslininkų atlikto tyrimo duomenimis, apelsinų žievelių poliarinės frakcijos ekstraktas, kuriame yra junginio, vadinamo feruloilputrescinu, gali palengvinti širdies...

Skaityti daugiau

21.06.2024 laikas 20:37 Neuromokslininkai teigia, kad kai kurie sapnai iš tiesų gali nuspėti ateitį
Mičigano universiteto anesteziologas Kamranas Diba (Kamran Diba) su kolegomis nustatė, kad miego metu kai kurie neuronai ne tik atkuria netolimą praeitį, bet ir numato būsimą patirtį.

Skaityti daugiau

21.06.2024 laikas 20:17 Australijoje rasta naujų skraidančių roplių fosilijų
Australijos paleontologai aptiko suakmenėjusių skeleto liekanų, kurios priklausė iki šiol nežinomam 100 mln. metų senumo skraidančiam pterozaurui.

Skaityti daugiau