Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Patarimai » 2024 » Birželio » 13

Miško įveisimas ne miško žemėje: ką svarbu žinoti?

Miško įveisimas ne miško žemėje: ką svarbu žinoti?

Keletą pastarųjų metų yra pastebima, kad vis daugiau žmonių savo privačioje žemėje nori įveisti mišką. Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) atkreipia dėmesį, kad asmenys, norintys įveisti mišką savo turimoje ne miškų ūkio žemėje (pvz., žemės ūkio žemėje, kitos paskirties žemėje), privalo tam gauti NŽT sutikimą.

Privačios žemės savininkas, ketinantis ne miško žemėje įveisti mišką, jam patogiu būdu turi pateikti NŽT prašymą dėl miško įveisimo ne miško žemėje (prašymo formą ir informaciją apie jo pateikimo būdus galima rasti čia).

Kartu su prašymu turi būti pateikta:

  • kai žemės plotas, kuriame planuojama įveisti mišką, 10 ha ir mažesnis – sklypo plano M 1:10 000 arba M 1:5000 su pažymėtomis ribomis, pagal kurias ketinama įveisti mišką, kopija;

arba

  • kai planuojamo įveisti miško plotas didesnis kaip 10 ha, žemės savininko parengtas ir NŽT patvirtintas kaimo plėtros žemėtvarkos projektas miškui įveisti ne miško žemėje.

NŽT motyvuotą sprendimą pagal pateiktą prašymą pateikia ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo  prašymo ir būtinų dokumentų pateikimo.

Tuo atveju, kai reikalinga papildoma informacija iš kitų institucijų arba infrastruktūros valdytojų (savininkų), NŽT sprendimą išduoda ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo prašymo pateikimo dienos.

NŽT administracinę paslaugą (priima prašymą ir pateikia motyvuotą sprendimą) dėl miško įveisimo privačioje ne miško žemėje teikia nemokamai.

Atkreiptinas dėmesys į kelis praktikoje pasitaikančius svarbius aspektus tiekiant NŽT prašymą dėl miško įveisimo ne miško žemėje.

Žemės sklypas priklauso keliems asmenimis

Jeigu žemės sklypas priklauso keliems asmenims bendrosios nuosavybės teise, prašymą turi pateikti visi bendraturčiai.

Bendraturčiai, nepageidaujantys jiems nuosavybės teise priklausančioje žemės sklypo dalyje įveisti miško, pasirašydami prašymą patvirtina, kad sutinka, jog miškas būtų įveisiamas kitiems bendraturčiams nuosavybės teise priklausančiose žemės sklypo dalyse. Kai ne visi žemės sklypo bendraturčiai pageidauja įveisti mišką žemės sklype, su prašymu pateikiama žemės sklypo naudojimosi tvarka.

Kai žemės sklypas priklauso keliems bendraturčiams ir kai prašymas pasirašytas visų bendraturčių ir su juo yra pateikta žemės sklypo naudojimosi tvarkos kopija, turėtų būti laikoma, kad mišką įveisti siekia tas bendraturtis, kuriam nuosavybės teise priklausančioje žemės sklypo dalyje, nurodytoje naudojimosi tvarkoje, pagal pateiktą žemės sklypo planą numatyta įveisti mišką.

Žemės sklypas yra valstybinio gamtinio rezervato buferinės apsaugos zonoje

Sklype, esančiame valstybinio gamtinio rezervato buferinės apsaugos zonoje, įveisti mišką draudžiama (išskyrus žemės ūkio naudmenose ir (arba) kai nustatytas užkrėtimas kenksmingaisiais organizmais arba aplinkos ministro nustatyta tvarka masinis miško kenkėjų išplitimas).

Žemės sklypo dirvožemio našumas didesnis nei 39 balai

Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymas nustato, kad žemės ūkio paskirties žemės sklypuose, kuriuose yra ariamoji žemė, kurios dirvožemio našumas didesnis už vidutinį šalyje, turi būti naudojama taip, kad nesumažėtų jos plotas, išskyrus ekologiškai nuskurdintas gamtinio karkaso teritorijas, ir nepablogėtų dirvožemio savybės.

Jeigu prašoma įveisti mišką žemės ūkio paskirties žemės sklypo žemės ūkio naudmenoje ,,ariamoji žemė“, kai šios naudmenos dirvožemio našumo balas didesnis nei 39 balai, ariamosios žemės naudmenose mišką įveisti draudžiama (išskyrus ekologiškai nuskurdintose gamtinio karkaso teritorijose kompleksiškai įvertinus teritorijų planavimo dokumentų sprendinius), kadangi dėl to sumažėtų jos plotas bei galimai pablogėtų dirvožemio savybės.

Žemės sklype yra eksploatuojamos melioracijos sistemos

Miško įveisimas sklype, kuriame yra eksploatuojamos melioracijos sistemos, galimas tik jeigu yra gautas savivaldybės administracijos, kuri valdo ir naudoja valstybei nuosavybės teise priklausančius melioracijos statinius patikėjimo teise, pritarimas.

Kai savivaldybės administracija pritaria, kad miškas gali būti veisiamas melioruotoje žemėje, ji kartu su pritarimu turi pateikti drenažu arba grioviais nusausinto ploto plano M 1:2000 ištrauką ir miško įveisimo technines sąlygas.

Nacionalinės žemės tarnybos informacija

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
17.01.2018 laikas 14:12 Receptai Medaus ir kiaušinių kaukė

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: riebios veido odos. Ingredientai: Baltymai, Medus, Migdolų arba persikų aliejus, Permalti avižiniai dribsniai.

Skaityti daugiau

02.06.2019 laikas 21:59 Receptai Šiuo receptu gaminu tik puodais – labai skanūs blynai!
Jie labai švelnūs ir išsipūtę – tirpsta burnoje! Suplakame raugintą pieno produktą su kiaušiniais, druska, cukrumi. Įpilkite miltų su soda ir gerai sumaišykite. Išeis tiršta tešla, kuri lėtai slysta iš šaukšto. Dedame dubenėlį su...

Skaityti daugiau

02.11.2017 laikas 12:31 Receptai Žolelės vaisingumui skatinti
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Vaisingumas. Ingredientai: Šalpusnių, Vaistinių ramunėlių, Barkūno, Širdažolės, Kalendulos žiedų, Verdančio vandens

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
13.07.2024 laikas 20:30 Meilė virš 50 atrodo būtent taip…
Ji atėjo į miegamąjį jau po ketvirtos ryto. Jis knarkė. Gulėjo ant nugaros ir tyliai šnarpštė. Maža lempelė šalia jos spintelės degė – kad ji nesukluptų prietemoje. Jis rūpestingai paliko ją degti specialiai dėl jos....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 19:15 Kaip vartoti kalcį, kad nepakenktumėte organizmui?
KALIS yra mikroelementas, dalyvaujantis žmogaus organizmo ląstelių kūrime. Jis užtikrina kaulų, dantų, nagų tvirtumą, prisideda prie normalios širdies ir kitų gyvybiškai svarbių organų veiklos, mažina kraujospūdį ir teigiamai veikia kraujo krešėjimą....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 18:12 Naktiniai kojų mėšlungiai: pavojus!

Net 60 proc. suaugusiųjų yra patyrę nemalonų ir neretai skausmingą reiškinį, kai naktį sutraukia kojų mėšlungis, neretai sukeliantis nemigą.

Skaityti daugiau