- 12.12.2024
- 0.0 Reitingas
- 79 Peržiūros
- 1 komentarai
Prancūzijos migrantų apgyvendinimo sistema patiria didelį spaudimą, kai užimtumas pasiekia 98 proc. ir išlaidos, susijusios su viešbučių nakvynėmis, viršija 525 mln. eurų per metus. Su šiais iššūkiais kyla klausimų apie ateities migrantų srautus, ypač po naujų krizių Sirijoje ir Libane. Šiame straipsnyje nagrinėsime šiuos aspektus ir jų poveikį Prancūzijos visuomenei.
Rekordinės pinigų sumos, išleistos skubiam migrantų apgyvendinimui, esant rekordiniam užimtumui
Prancūzijos skubaus apgyvendinimo sistema patiria didelį krūvį, nes jos išlaidos sparčiai auga, užimtumas siekia rekordinius 98 proc. ir baiminamasi, kad atvyks dar daugiau migrantų.
Nors Prancūzijos imigracijos ir integracijos biuro (OFII), kuriam vadovauja Prancūzijos vidaus reikalų ministerija, administruojamoje sistemoje yra apie 114 000 priėmimo vietų, jos iš esmės yra užpildytos, todėl vien už nakvynes viešbučiuose per metus tenka sumokėti daugiau nei pusę milijardo eurų. Be to, šis rekordinis užimtumas pasiektas tuo metu, kai nuo 2017 m. Nacionalinėje priėmimo sistemoje (DNA) vietų skaičius padvigubėjo, nes tuomet migrantams buvo skirta tik 62 000 vietų.
Prancūzijos sistema vis labiau pasikliauja viešbučių kambariais, kaip ir kitose šalyse, pavyzdžiui, Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje.
Kaip rašo prancūzų laikraštis „ Le Figaro“, „Audito Rūmai smerkia valstybės priklausomybę nuo subsidijuojamų asociacijų ir pernelyg didelį viešbučių nakvynių, kurių išlaidos sprogsta dėl infliacijos, naudojimą. 2022 m. šios nakvynės sudarė 525 mln. eurų“.
Audito ataskaitoje rekomenduojama, kad Prancūzija, siekdama sumažinti išlaidas, dėmesį sutelktų į „tvarų būstą“.
Taip pat nuogąstaujama dėl ateities. Kritikai pažymi, kad mažai kas buvo padaryta siekiant sustabdyti migrantų srautus į Prancūziją. Ši realybė kartu su administraciniu delsimu nagrinėjant prieglobsčio prašymus ir sunkumais išsiunčiant atmestus prieglobsčio prašytojus lemia sistemos perkrovą.
Dabar, žlugus Basharo al Assado vyriausybei, situacija Sirijoje skatina baimę, kad gali kilti dar viena migrantų banga. Tuo tarpu vis daugiau migrantų iš Libano atvyksta į Prancūziją dėl Izraelio karinio puolimo šioje šalyje.
Kaip jau anksčiau rašė užsienio leidiniai, remiantis prancūzų autoriaus ir akademiko Žano-Polio Gurėvičiaus (Jean-Paul Gourévitch) tyrimais, migrantai Prancūzijai kasmet kainuoja mažiausiai 25 mlrd. eurų.
„Aš išsamiai tyrinėjau šią temą ir šiandien visi Prancūzijoje, nuo kairiųjų iki dešiniųjų, sutinka, kad imigracija kainuoja daugiau nei atneša“, - sakė Ž. P. Gurėvičiaus, dalyvaudamas ‚Radio Sud‘ laidoje. „Kairiųjų ir dešiniųjų (orientuotų) ekonomistų nuomonės dėl išlaidų labai skiriasi: kairieji ekonomistai teigia, kad deficitas siekia nuo šešių iki dešimties milijardų [eurų per metus], o dešinieji - nuo 40 iki 44 milijardų. Mano paties atlikti moksliniai tyrimai rodo, kad deficitas yra 20-25 mlrd. [eurų].“
2022 m. Prancūzija priėmė rekordinį 600 000 migrantų skaičių, nepaisant Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono teiginių, kad migracijos spaudimas bus sumažintas.
Prancūzija ir toliau susiduria su didėjančiu migrantų srautu, o valstybė ieško tvarių sprendimų apgyvendinimo klausimams, tačiau kritikai teigia, kad veiksmų imtasi per mažai greitai.
Remiantis: https://paranormal.lt
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau