- 02.04.2023
- 0.0 Reitingas
- 578 Peržiūros
- Komentarai
Mokslininkai rado materialių įrodymų, kad senovės Mongolijos elitas vartojo jakų pieną. Apie tai praneša Mičigano universiteto spaudos tarnyba.
Pienas Mongolijoje buvo svarbus išteklius daugiau nei 5000 metų. Nors karvių, avių, ožkų ir net arklių pieno vartojimas patikimai datuojamas, iki šiol buvo sunku nustatyti, kada žmonės pradėjo gerti jakų pieną. Mokslininkai nežinojo prijaukinimo datos, nepaisant to, kad buvo daugybė jakų atvaizdų arba jų palaikų rasta šalia žmonių - nebuvo aišku, ar tai laukiniai, ar naminiai gyvūnai.
Dabar Ventresca Miller ir jos kolegos ištyrė XIII a. kapines Šiaurės Mongolijoje, Khubsugulo provincijoje. Vienos moters dantų akmenyje rasta jakų pieno vartojimo pėdsakų. "Svarbiausias mūsų radinys - palaidota elitinė moteris, dėvinti beržo žievės kepurę, vadinamą bogtog, ir šilkinį apsiaustą, kuriame pavaizduotas auksinis drakonas su penkiais nagais. Mūsų atlikta proteominė analizė parodė, kad ji per savo gyvenimą gėrė jakų pieną", - sakė mokslininkai. Bogtog buvo nacionalinis mongolų galvos apdangalas, kurį dėvėjo tik ištekėjusios, aukštą socialinį statusą turinčios moterys.
Be to, ant dantų rasta baltymų iš katės pieno varškės bei baltymų iš ožkos ir arklio kraujo.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau