- 18.03.2016
- 0.0 Reitingas
- 2648 Peržiūros
- Komentarai
Seniau futbolas skambiai vadintas naująja religija. Teigiama, kad ši sporto šaka pasaulyje dažnai laikosi ne itin šventų ritualų. Dažniausiai jais siekiama pakenkti priešininkams. Kerų, vudu lėlių arba kitų magiškų dalykų įtaka futbolininkams ir jų žaidimui visada kelia karštas diskusijas. Tačiau ar tikėti tuo, kad šalia priešininkų vartų užkasta negyva rupūžė gali lemti jų pralaimėjimą, ar ne – kiekvieno asmeninis reikalas.
Futbolo vudu
2006 m. per Vokietijoje vykusį pasaulio futbolo čempionatą buvo galima įsigyti specialų „žaislų“ rinkinį. Jį sudarė skudurinė lėlė futbolininko apranga, maži čempionate dalyvavusių šalių vėliavų lipdukai ir ilgų adatų rinkinys. Nusipirkusieji šį rinkinį ant baltų vudu lėlės marškinėlių galėdavo priklijuoti nemėgstamos rinktinės vėliavą, o lėlę subadyti taip, kaip širdis geidžia. Sakyta, kad geriausia lėlę badyti tuomet, kai aikštelėje susiklosto įtemptos situacijos. Patarta durti į futbolininkams itin svarbias kūno vietas: širdį, kelius, pėdas… Teigiama, kad toks „žaidimas“, kainavęs apie 50 litų, buvo itin populiarus. Interneto komentatoriai drąsiai švaistėsi pasisakymais, kad šio žaidimo teigiama pusė yra ta, jog jį smagu žaisti, o neigiama, kad tai – juodoji magija!
Kerėtojas vietoj fizioterapeuto
Visiems įprasta, kad futbolo komandos turi fizioterapeutus. Tačiau Afrikos futbolo komandos turi raganius, vietos gyventojų vadinamus šventaisiais gydytojais. Sakoma, kad jų burtai tikrai veikia. Afrikos kerėtojai teigia, kad paveikti rungtynių eigą visiškai nesudėtinga. Reikia tik mesti keletą kriauklių ir susisiekti su žaidimo aikštelės dvasiomis. Tada buriančio raganiaus komandos narių kamuoliai be vargo pasieks priešininkų vartus, nes jų vartininkui nepasiseks apginti. Deja, daugiau magiškų burto detalių kerėtojai neatskleidžia.
Kristijanas Ronaldas – raganiaus auka?
Pasirodo, Portugalijos futbolo žvaigždė K. Ronaldas taip pat nukentėjo nuo juodosios magijos. 2009-aisiais laikraščių antraštėse mirgėjo jo ir kerėtojo Pepės vardai. Visi šnekėjo apie tai, kad garsaus futbolininko atstumta turtinga užsienietė sumokėjo burtininkui, jog šis pakenktų K. Ronaldo karjerai. Teigiama, kad dėl Pepės kerų Kristijanas patyrė kulkšnies traumą. Vėliau futbolininko artimieji susisiekė su kitu burtininku, vardu Fafe, kad šis panaikintų kerus. Pasakojama, kad Fafė, norėdamas išsklaidyti kerus, degino žvakes šalia K. Ronaldo nuotraukos. Tačiau jam abejonių kėlė Pepės žodžių patikimumas. Fafė teigė, kad Kristijanas galėjo būti ir neužkeiktas. Visa tai vyko pasaulio čempionate prieš svarbias atkrintamąsias Portugalijos rinktinės varžybas su Vengrija.
Kongas + futbolas + kerai = 11 aukų
2008 m. spalio mėnesį 11 žmonių žuvo Kongo Demokratinės Respublikos stadione. Tai nutiko per futbolo rungtynes kilusias riaušes. Teigiama, kad tą dieną vienas komandos narių bandė pasinaudoti raganavimu, jog laimėtų varžybas. „Nyuki“ komanda jau buvo bepralaiminti stadiono šeimininkams „Socozaki“ klubui, kai staiga „Nyuki“ komandos vartininkas pasitraukė iš savo vietos ir viduryje aikštelės laikydamas amuletą ėmė murmėti burtažodžius. Tada kilo muštynės tarp komandų narių. Kol policija bandė išskirti įniršusius futbolininkus, sirgaliai mėtė į juos akmenis. Policijos pareigūnai panaudojo ašarines dujas, todėl minia ėmė bėgti stadiono išėjimų link. Per riaušes ir spūstį tragiškai žuvo 11 žmonių. Teigiama, kad ne tik Konge, bet ir visoje Afrikoje dažnai naudojami įvairūs ritualai, susiję su amuletais ir kerais. Neretai jie pasitelkiami ir futbole. Įdomu tai, kad Afrikoje pasitaiko atvejų, kai burtininkai žengia koja kojon su islamu, krikščionybe arba kitomis religijomis.
Užkeikė žaidėjus ar sirgalius?
Teigiama, kad 2012 m. vienas Saudo Arabijos mokslininkas atliko ypatingą tyrimą. Jis nustatė, kad jo tautiečiai futbolininkai gali būti lengvai pažeidžiami burtų ir kerų. Anot jo, prieš pradedant žaisti futbolininkams būtinas specialus dvasinis gydymas.
Pasak mokslininko Khalido Al Gurasi, pastarųjų metų „Al Nasr“ klubo pralaimėjimai yra nulemti magijos arba pavydžių akių. Mokslininkas sakė žinantis, kad burtažodžiai gali būti naudojami norint laimėti varžybas arba pakenkti žaidėjams. Khalidas paminėjo atvejį, kai vienas arabas sugebėjo aplenkti penkis priešininkus, tačiau neįmušė įvarčio, nes atsidūręs tiesiai prieš vartus netikėtai… pargriuvo! Be to, mokslininkas prisipažino tikintis, kad yra klubų, raganiams mokančių nemažus pinigus, jog šie paveiktų rungtynių eigą. Khalidas pareiškė nesuprantantis, kodėl Saudo Arabijos klubai nesikreipia į Korano gydytojus ir neprašo jų pagalbos. Vėliau atsirado teigiančių, kad ir kiti Saudo Arabijos futbolo klubai gali būti užkeikti. Tačiau sporto komentatoriai kalbėjo, kad ne „Al Nasr“ klubas, o jo sirgaliai yra užkerėti, nes patikėjo, jog futbolininkai blogai žaidžia dėl juodosios magijos kerų.
Burtai – netgi prieš draugus?
2012 m. serbų kilmės futbolo treneris Goranas Stevanovičius apkaltino savo komandą raganavimu. Visiems žinoma, kad Afrikoje juodąją magiją futbole naudoti įprasta. Tačiau, anot jo, futbolininkai kerus naudojo ne priešininkų, o savo komandos draugų nenaudai. Vėliau Ganos futbolo asociacijos prezidentas pranešė, kad per Afrikos tautų taurės turnyrą keli Ganos žaidėjai siekė asmeninės šlovės ir pripažinimo, tačiau taip pakenkė savo komandai.
Ožys sulaužyta koja
Tais pačiais metais buvusi Ganos futbolo komandos žvaigždė Čerlis Tayloras papasakojo žiniasklaidai, kaip juodoji magija sugriovė jo karjerą. Anot futbolininko, buvo atliktas baisus ritualas: prieš kelis metus ožiui sulaužyta koja ir jis palaidotas gyvas. Pasak Čerlio, ožys – tai jo simbolis dvasiniame pasaulyje. Įdomu tai, kad kaip tik prieš keletą metų futbolo žvaigždei ėmė labai nesisekti, jis nuolat patirdavo sunkių traumų. Futbolininkas netgi ėmė lankytis pas pastorių vildamasis, kad šis panaikins kerus. Deja, jo karjera jau buvo sugadinta…
Įdomybės ir faktai
Treneriui B. Gutmanui vadovaujant „Benfica“ klubui, jo komanda laimėjo du Europos futbolo čempionatus – 1961 m. ir 1962 m. Teigiama, kad treneris prakeikęs klubą žodžiais: „Be manęs „Benfica“ klubas daugiau niekada nelaimės“. Šis klubas Europos futbolo čempionatų finaluose kovojo dar penkis kartus: 1963 m., 1965 m., 1968 m., 1988 m. ir 1990 m. Tačiau taip ir nelaimėjo…
Dokumentinių filmų režisierius O. Bekeris gana ilgai tyrinėjo Afrikos tautų raganavimo per futbolo varžybas tradicijas. Anot jo, veiksmingai paveikti jaunus futbolininkus galima pritaškius jų persirengimo kambaryje kiaulių kraujo.
Afrikiečiai tiki, kad smarkiai pakenkti varžovams galima užkasus prieš jų vartus gyvą karvę.
Anot O. Bekerio, norėdami sumažinti oponentų kerų poveikį, žaidėjai į aikštelę turėtų išbėgti atbulomis.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau