- 05.04.2023
- 0.0 Reitingas
- 664 Peržiūrų
- Komentarai
Netinkamai prižiūrimi rankšluosčiai kelia rimtą pavojų jūsų sveikatai.
Su rankšluosčiais - tiek virtuviniais, tiek vonios rankšluosčiais - susiduriame kasdien. Jie gali sukelti netikėtų odos ligų ir net skrandžio sutrikimų, nes rankšluosčius labai lengva paversti bakterijų ir mikrobų karalyste.
Ne visos patyrusios namų šeimininkės žino, kaip skalbti rankšluosčius skalbimo mašinoje ar rankomis - yra įvairiausių niuansų. Žinoti, kaip dažnai turėtumėte skalbti rankšluosčius ir kaip tai padaryti tinkamai kartą ir visiems laikams, yra labai svarbu - visų pirma dėl jūsų ir jūsų šeimos sveikatos.
Kaip dažnai turėtumėte skalbti rankšluosčius - pagrindinės taisyklės
Kai kurie žmonės gali manyti, kad išsiaiškinti, kaip dažnai turėtumėte keisti rankšluosčius, yra paprasta - pažiūrėkite, ar jie nešvarūs, netgi juos nučiupinėkite. Tačiau tai nėra taip paprasta. Rankšluosčių keitimo dažnumas tiesiogiai susijęs su rankšluosčio paskirtimi. Ir nė vienu atveju nereikėtų laukti, kol jis pradės skleisti nemalonų kvapą.
Pagrindinės rekomendacijos yra tokios:
- Kūno rankšluosčius reikėtų skalbti po 3 naudojimo kartų;
- rankų ir kojų rankšluosčius - kartą per 2-3 dienas arba dažniau, jei juos dažnai naudojate;
- intymius rankšluosčius reikėtų skalbti po kiekvieno naudojimo;
- veido rankšluosčiai turėtų būti keičiami kas dvi dienas arba keičiami popieriniais rankšluosčiais (esant rimtoms odos ligoms);
- virtuvinių rankšluosčių turėtų būti daug ir juos reikėtų keisti kasdien, jei nenorite, kad juose kauptųsi E. coli ir kiti nepageidaujami "svečiai".
Keiskite ir skalbkite rankšluosčius pagal rekomendacijas, gerai išdžiovinkite juos po naudojimo, ir jums nebereikės klausti, kaip skalbti rankšluosčius, kad jie nekvepėtų.
Frotinių rankšluosčių skalbimas - patarimai
Frotiniai rankšluosčiai dėl jų audinį sudarančių purių kilpelių labai maloniai priglunda prie odos. Tačiau norėdami išlaikyti šį įspūdį, turėsite gerokai paprakaituoti juos skalbdami. Jei nenorite sugadinti audinio tekstūros, svarbu, kad rankšluostis "neužsikimštų" milteliais, nesusikraipytų ir skalbiant gerai išsiskalautų. Štai keletas pagrindinių patarimų, kaip skalbti frotiniais rankšluosčiais skalbimo mašinoje:
- Naudokite skystą skalbimo priemonę;
- norint išsaugoti spalvą, skalbimo ciklo metu galima įberti sodos;
- neperpildykite skalbimo mašinos - dėl to frotiniai rankšluosčiai nebus išskalbti;
- nenaudokite didelio greičio - tai gali pažeisti tekstūrą.
Taip pat praverstų skalbimo maišelis, nes dėl sąlyčio su kitais daiktais rankšluostis gali nepavirsti skuduru ir neišsitampyti.
Kaip skalbti virtuvinius rankšluosčius - jums reikia šių įgūdžių
Jei jūsų virtuvinis rankšluostis nespėjo per daug susitepti, turėtumėte laikytis tų pačių taisyklių, kaip ir skalbdami likusią skalbimo mašiną. Dabar nepamirškite, kad viską, kas liečiasi su maistu - pavyzdžiui, virtuvinius rankšluosčius - reikėtų skalbti atskirai nuo kitų skalbinių.
Atitinkamai tamsius ir spalvotus rankšluosčius galima skalbti ne aukštesnėje kaip 60 laipsnių temperatūroje (nebent etiketėje esantys ženklai pataria kitaip). Balti rankšluosčiai gali tapti tikru galvos skausmu - kaip juos skalbti po to, kai daug naudojate, klausimas glumina net labiausiai patyrusį namų šeimininką. Baltiems ir šviesesnių spalvų rankšluosčiams rekomenduojame įpilti deguonies baliklio - naudokite jį taip, kaip nurodyta. Siųskite tokius rankšluosčius "maudytis" aukštoje temperatūroje (90-100 laipsnių) ir jie džiaugsis gaivia išvaizda.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau