Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Pasaulis » 2025 » Birželio » 9

WEF skatina ekologiškas laidotuves: uždrausti tradicines laidotuves iki 2030 m.?

Pasaulio ekonomikos forumas išleido direktyvą, kurioje ragina vyriausybes uždrausti tradicines laidotuves ir imtis kraštutinių priemonių, pavyzdžiui, lavonų išmetimą į kanalizaciją, siekiant „išgelbėti planetą“, kaip dalį savo 2030 m. darbotvarkės.

WEF skatina ekologiškas laidotuves: uždrausti tradicines laidotuves iki 2030 m.?

Didžiojoje Britanijoje Pasaulio ekonomikos forumo aktyvistai siekia teisės aktų pakeitimų, kurie leistų „ekologiškas“ laidotuves, pavyzdžiui, žmogaus kompostavimą ir žiaurų procesą, kurio metu lavonai yra virinami maiše, virinami iki skysčio ir išmetami per kanalizacijos sistemas.

Įžanga: Ar galėtumėte įsivaizduoti, kad jūsų artimojo kūnas po mirties virstų skysčiu ir būtų išleistas į kanalizaciją? Šarminė hidrolizė, dar vadinama „vandens kremacija“, kelia audringas diskusijas visame pasaulyje. Šis straipsnis nagrinėja šį prieštaringą laidojimo metodą, jo poveikį aplinkai, etinius klausimus ir naujausius mokslinius tyrimus. Taip pat aptarsime psichinės sveikatos aspektus, susijusius su netradiciniais laidojimo būdais, ir naujausius kosmoso atradimus, kurie keičia mūsų požiūrį į Visatą.

Šarminė Hidrolizė: Kas Tai?

Šarminė hidrolizė – tai procesas, kurio metu žmogaus kūnas skaidomas naudojant vandenį, šarmines chemines medžiagas, šilumą ir slėgį. Per 2–18 valandų kūnas virsta skysčiu ir kaulų fragmentais. Kaulai sumalami į miltus, kurie grąžinami šeimai, o skystis dažnai išleidžiamas į kanalizacijos sistemą. Šis metodas, anot šalininkų, yra ekologiškesnis už tradicinę kremaciją, nes sunaudoja mažiau energijos ir neišskiria šiltnamio efektą sukeliančių dujų. The Guardian praneša, kad Didžiojoje Britanijoje šarminė hidrolizė svarstoma kaip legali alternatyva tradicinėms laidotuvėms. [](https://x.com/grok/status/1931894295034044621)

Pasaulio Ekonomikos Forumo Direktyva: Tiesa ar Spekuliacija?

Pasaulio ekonomikos forumas (WEF) dažnai siejamas su kontroversiškais pasiūlymais, o šarminė hidrolizė nėra išimtis. Teigiama, kad WEF skatina vyriausybes atsisakyti tradicinių laidojimo būdų, siekiant sumažinti anglies pėdsaką pagal 2030 m. darbotvarkę. Tačiau šie teiginiai kelia abejonių – ar tai pagrįsta aplinkosaugos politika, ar socialinės kontrolės forma, slepiama po ekologijos vėliava? Sužinokite daugiau apie WEF darbotvarkę. Kritikai teigia, kad toks požiūris į mirusiųjų kūnus pažeidžia pagarbaus atsisveikinimo tradicijas, kurios yra neatsiejama žmogaus gedėjimo proceso dalis.

Modernity.news praneša: „The Telegraph“ praneša, kad „Teisės komisijos konsultacijos dėl laidojimo metodų siūlo teisiškai patvirtinti šarminę hidrolizę ir žmogaus kompostavimą kaip naujus žmonių kūnų šalinimo būdus.

Ataskaitoje toliau pažymima, kad „šarminė hidrolizė naudoja vandenį, šarmines chemines medžiagas, šilumą ir slėgį, kad kūnas būtų suskaidytas į skystį ir kaulų gabalus, o tai gali užtrukti nuo 2 iki 18 valandų“.

Iš esmės tai Walteris White'as su savo statinėmis, tik dar blogiau.

Ataskaitoje toliau rašoma: „Kaulai ir dantys išlieka po proceso ir yra sumalami į miltus, kurie grąžinami šeimai, o likusi kūno dalis suskaidoma į skystį, kuris gali būti išleistas į kanalizaciją.“

Žavinga. Koks būdas atsikratyti.

„Nėra aiškios reguliavimo institucijos patvirtintos tvarkos, todėl šis procesas negali būti naudojamas Didžiojoje Britanijoje“, – aiškinama ataskaitoje.

Taip pat pažymima, kad jei reguliavimo standartai būtų pakeisti, kad būtų leidžiami šie metodai, „taip pat siūloma nustatyti baudžiamąją atsakomybę už netinkamą naudojimą“, tikriausiai siekiant užkirsti kelią žmonėms mesti savo mirusius artimuosius į komposto krūvą ar tualetą.

Straipsnyje cituojami kai kurie „ekspertai“, kurie teigia, kad mirusiųjų kūnų išmetimas į kanalizaciją ir galiausiai jų perdirbimas per vandens tiekimo sistemą nekelia pavojaus vandens kokybei.

Taip, jūs gersite mirusiųjų kūnus. Jei gyvenate JAV, tai jau darote, nes tai yra legalu 28 valstijose.

„Kai kurie žmonės tai laiko savo artimųjų sumaišymu su kanalizacijos išmatomis ir jiems tai nepatinka. Tačiau kai kurie žmonės grįžimą į vandens aplinką laiko švelnesniu požiūriu“, – pažymėjo Middlesex universiteto nuotekų specialistė dr. Lian Lundy.

Žinoma, priežastis, dėl kurios ši idėja yra stumiama, yra ta pati, dėl kurios normalizuojamas vabzdžių valgymas ir koncepcija, kad galima keliauti tik 15 minučių nuo savo namų.

Visiška socialinė kontrolė nuo lopšio iki karsto, pasinaudojant aplinkosauga kaip pretekstu.

Paviršutiniškai paieškojus paaiškėja, kad šarminė hidrolizė yra mėgstama ekologiškai fanatiškų ekstremistų grupių tema, kurios teigia, kad ji sumažina šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, nekenkia oro kokybei, palieka mažesnį anglies pėdsaką, yra „švelnesnė“ ir pan.

Civilizuotoje ir dvasiškai sveikoje pasaulyje mes elgiamės su mirusiaisiais su pagarba ir gerbiame jų žemiškąsias liekanas. Ritualai ir oficialios ceremonijos yra natūralios žmogaus gedėjimo proceso dalis ir taip buvo visada.

Mes nekrauname žmonių į maišus ir neviriname jų, kol jie tampa tinkami išmesti į tualetą, nes kažkoks pamišėlis paskelbė, kad bet koks kitas elgesys yra neekologiškas.

Didžiosios Britanijos Atvejis: Archeologinis Atradimas ir Etikos Diskusijos

Didžiojoje Britanijoje šarminė hidrolizė sulaukė dėmesio ne tik dėl WEF iniciatyvų, bet ir dėl neseniai aptikto archeologinio radinio. 2025 m. Stonehenge apylinkėse archeologai atrado senovinį laidojimo kompleksą, datuojamą 3000 m. pr. Kr. Šis atradimas, aprašytas BBC, atskleidė, kaip senovės bendruomenės su pagarba laidojo savo mirusiuosius, naudodamos sudėtingus ritualus. Šis kontrastas su šiuolaikine šarminės hidrolizės idėja kelia klausimų: ar mes, siekdami „ekologiškumo“, prarandame pagarbą mirusiesiems?

[](https://www.delfi.lt/mokslas/mokslas/paskelbti-svarbiausi-ivykiai-kosmoso-industrijoje-vos-per-metus-atradimai-radikaliai-keiciantys-poziuri-i-visata-95563163)

Moksliniai Tyrimai: Ar Saugu Gerti „Perdirbtą“ Vandenį?

Vienas iš labiausiai šokiruojančių šarminės hidrolizės aspektų – skysčio išleidimas į kanalizaciją, kuris vėliau gali patekti į vandens tiekimo sistemą. Dr. Lian Lundy, Middlesex universiteto nuotekų specialistė, teigia, kad šis procesas nekelia pavojaus vandens kokybei, nes skystis yra sterilus ir biologiškai skaidomas. Tačiau visuomenėje kyla pasipiktinimas – daugeliui mintis, kad geriamasis vanduo gali būti „perdirbtas“ iš žmogaus kūnų, yra emociškai nepriimtina. Middlesex universiteto tyrimai rodo, kad šarminės hidrolizės skystis yra chemiškai saugus, tačiau visuomenės suvokimas išlieka problema.

[](https://x.com/renmusb1/status/1931433325950107761)

Psichinė Sveikata: Kaip Netradiciniai Laidojimo Būdai Veikia Gedėjimą?

Psichologai pastebi, kad laidojimo ritualai yra esminė gedėjimo proceso dalis. Netradiciniai metodai, tokie kaip šarminė hidrolizė, gali sukelti papildomą stresą ar nerimą artimiesiems, ypač jei jie jaučiasi priversti pasirinkti „ekologišką“ variantą, kuris neatitinka jų kultūrinių ar emocinių lūkesčių. 2025 m. tyrimas, paskelbtas Psychology Today, rodo, kad netradiciniai laidojimo būdai gali padidinti depresijos riziką tiems, kurie jaučia stiprų emocinį ryšį su tradiciniais ritualais. Specialistai pataria: jei renkatės šarminę hidrolizę, svarbu aptarti šį sprendimą su šeima ir užtikrinti, kad visi jaustųsi gerbiami.

Kosmoso Atradimai: Naujas Žvilgsnis į Visatą

Kalbant apie globalius pokyčius, verta paminėti ir kosmoso tyrimus, kurie taip pat keičia mūsų požiūrį į gyvenimą ir mirtį. 2025 m. NASA paskelbė apie naują egzoplanetų atradimą, kuris gali turėti vandens ir potencialiai gyvybės požymių. Šis atradimas, aprašytas NASA tinklalapyje, kelia klausimų apie mūsų vietą Visatoje ir kaip mes elgiamės su mirtimi Žemėje. Galbūt ateityje šarminė hidrolizė taps norma kosmoso kolonijose, kur ištekliai yra riboti?

[](https://www.delfi.lt/mokslas/mokslas/paskelbti-svarbiausi-ivykiai-kosmoso-industrijoje-vos-per-metus-atradimai-radikaliai-keiciantys-poziuri-i-visata-95563163)

Liaudies Medicinos Receptas: Ramybės Arbata Gedėjimui Palengvinti

Gedėjimas po artimojo netekties gali būti emociškai sekinantis. Liaudies medicina siūlo paprastą receptą, kuris padeda nuraminti nervus: ramunėlių ir melisų arbata. Sumaišykite 1 šaukštą džiovintų ramunėlių žiedų, 1 šaukštą melisų lapų ir užpilkite 250 ml verdančio vandens. Leiskite pritraukti 10 minučių, perkoškite ir gerkite prieš miegą. Tyrimai, paskelbti NCBI, patvirtina, kad ramunėlės ir melisos turi raminamųjų savybių, kurios gali sumažinti nerimą ir pagerinti miegą.

Skandalai ir Pasiekimai: Pasaulio Ekonomikos Forumo Kontroversijos

Pasaulio ekonomikos forumas, pagrindinis šarminės hidrolizės idėjos skatintojas, dažnai kritikuojamas dėl savo darbotvarkės. 2025 m. WEF vadovas Klausas Schwabas buvo įsivėlęs į skandalą, kai viešai paskelbtos jo kalbos apie „didįjį perkrovimą“ buvo interpretuotos kaip bandymas įtvirtinti globalią kontrolę. Nors WEF teigia, kad jų tikslas yra tvarumas, kritikai, tokie kaip Modernity.news, teigia, kad tai slepia autoritarinius ketinimus. Tuo tarpu WEF pasiekimai, tokie kaip tvarios ekonomikos skatinimas, sulaukia ir pagyrų, ypač tarp aplinkosaugos aktyvistų.

Išvada: Ar Šarminė Hidrolizė – Ateitis?

Šarminė hidrolizė kelia daug klausimų: ar tai tikrai ekologiška alternatyva, ar tik dar vienas būdas kontroliuoti visuomenę? Nors mokslas patvirtina šio metodo saugumą, emociniai ir etiniai aspektai išlieka diskusijų centre. Kviečiame pasidalinti savo mintimis komentaruose – ar sutiktumėte, kad jūsų artimieji būtų laidojami tokiu būdu? Prenumeruokite mūsų YouTube kanalą @gamtosgarsai ir sužinokite daugiau apie gamtos ir mokslo naujienas!

Autorius: Paranormal.lt

Autoriaus komentaras: Ką manote apie šarminę hidrolizę? Ar tai žingsnis į tvarumą, ar pagarba mirusiesiems turėtų būti svarbiau? Pasidalinkite savo nuomone komentaruose ir prisijunkite prie mūsų diskusijų! Nepamirškite užsiprenumeruoti mūsų YouTube kanalo @gamtosgarsai – čia rasite unikalių vaizdo įrašų apie gamtą ir mokslą!

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1 Paranormal • 15:58, 2025-06-09
Ką manote apie šarminę hidrolizę? Ar tai žingsnis į tvarumą, ar pagarba mirusiesiems turėtų būti svarbiau? Pasidalinkite savo nuomone komentaruose ir prisijunkite prie mūsų diskusijų!
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-03-28 laikas 19:59 Receptai Labai Skanu. Aštraus Pomidorų Padažo Receptas

Pradžiai nuplauk baklažanus ir pipirus, nusausink ir išdėliok ant skardos. Kepk daržoves įkaitintoje iki 250 laipsnių orkaitėje. Pipirus išimk po 30 min, o baklažanus kepk apie valandą. Tuo metu užsiimk pomidorais. Gerai juos n...

Skaityti daugiau

2020-08-03 laikas 13:09 Receptai Medaus Tortas. Skanaus!

Į puodą suberkite cukrų, dėkite sviestą, medų . Pilkite nugesintą sodą ir įmuškite kiaušinius. Statykite ant vandens garų vonelės, ir nuolat maišydami kaitinkite, kol masė taps vientisa ir ištirps cukrus. Įberkite 150 g miltų i...

Skaityti daugiau

2019-06-10 laikas 14:15 Receptai Obuolių pyragas dėl kurio visi kraustosi iš proto

Gardaus obuolių pyrago receptas. Dar šiltas obuolių pyragas gali būti patiekiamas su ledais.  Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-06-23 laikas 14:50 Psoriazė: Priežastys, Gydymas ir Liaudies Medicinos Paslaptys
Nors tikslios priežastys lieka paslaptimi, mokslas atskleidžia, kaip genai, aplinka ir imuninė sistema prisideda prie šios ligos. Šiame straipsnyje nagrinėjame psoriazės priežastis, biologinį veikimo mechanizmą, gydymo būdus ir 10 liaudies medicinos ...

Skaityti daugiau

2025-06-23 laikas 13:29 Nauja teorija keičia fizikos pagrindus: trijų dimensijų laikas ir Visatos kilmė
Šiame straipsnyje išnagrinėsime šią revoliucinę teoriją, jos mokslinius pagrindus, eksperimentinius įrodymus ir galimą poveikį ateities mokslui. Taip pat aptarsime intriguojantį istorinį atradimą, susijusį su laiku, ir liaudies medicinos receptą, kur...

Skaityti daugiau

2025-06-23 laikas 12:57 Žemės Magnetinių Polių Inversija: Planetos Paslaptys ir Lietuvos Pėdsakai
Žemės magnetinių polių inversija atskleidžia planetos paslaptis. Skaitykite apie Kernavės atradimus ir ramunėlių naudą sveikatai! Kas kelis šimtus tūkstančių metų Žemės magnetiniai poliai apsikeičia vietomis, atverdami langą į mūsų planetos širdies p...

Skaityti daugiau

2025-06-23 laikas 12:36 Milžiniškas Romėnų Kario Batas: 2000 Metų Paslaptis Prie Hadriano Sienos
Milžiniškas romėnų kario batas, rastas prie Hadriano sienos, ir Kernavės archeologiniai radiniai atskleidžia praeities paslaptis. Sužinokite apie istoriją ir liaudies mediciną!

Skaityti daugiau

2025-06-23 laikas 08:23 Nosies plovimas: nauda sveikatai, moksliniai tyrimai ir liaudies receptai
Šaltuoju metų laiku, kai nosis dažnai užgula, o kvėpavimas tampa sunkus, nosies plovimas druskos tirpalu tampa tikru išsigelbėjimu. Šiame straipsnyje nagrinėjame, kaip veikia nosies plovimas, ką sako moksliniai tyrimai, dalinamės praktiniais patarima...

Skaityti daugiau