Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2021 » Balandžio » 1

Sensacingas atradimas: milžiniški svetimo pasaulio fragmentai palaidoti giliai pačioje Žemėje

Jie yra vieni didžiausių ir keisčiausių iš visų Žemėje esančių statinių: didžiuliai, paslaptingi tankios uolos luitai, tūnantys giliausiose mūsų planetos mantijos dalyse.

Yra dvi gigantiškos masės – vadinamos didelėmis mažo šlyties greičio provincijomis (LLSVP) – viena palaidota po Afrika, kita – po Ramiuoju vandenynu.

Šios struktūros yra tokios didžiulės, kad jos savo ruožtu sukelia trikdžius, pavyzdžiui, didelį reiškinį, kuris šiuo metu vystosi ir silpnina Žemės magnetinį lauką, vadinamą Pietų Atlanto anomalija.

©Ward et al., Geochemistry, Geophysics, Geosystems, 2020.

©Ward et al., Geochemistry, Geophysics, Geosystems, 2020.

Kalbant apie tai, kaip ir kodėl LLSVP atsirado mantijoje, mokslininkai turi daugybę idėjų, tačiau mažai įrodymų.

Tačiau žinoma, kad šios milžiniškos struktūros egzistuoja labai ilgą laiką, daugeliui galvojant, kad jos galėjo būti Žemės dalimi dar prieš milžinišką Mėnulį pagimdžiusį smūgį – Žemės ir Tėjos susidūrimą.

Remiantis tuo plačiai paplitusiu argumentu, Marso dydžio Tėja smogė labai ankstyvai Žemei maždaug prieš 4,5 milijardo metų, didžiulė Tėjos dalis ir (arba) galbūt Žemė išsiskyrė ir tapo Mėnuliu, kuris šiandien skrieja orbitoje aplink Žemę.

Kalbant apie tai, kas nutiko likusiai Tėjai, neaišku. Ar ji buvo sunaikinta, ar paprasčiausiai rikošetu pasuko į kosmoso platybes? Mes nežinome.

Kai kurie mokslininkai teigia, kad šių dviejų pirmykščių planetų šerdys galėjo susilieti į vieną, ir kad šio epinio susijungimo metu vykstantys cheminiai mainai leido klestėti gyvybei visame pasaulyje.

Dabar mokslininkai grįžo prie šių reikšmingų klausimų pateikdami naują pasiūlymą. Tai yra idėja, kuri taip pat suderina paslaptingas LLSVP struktūras, įpindama jas į hibridinę Žemės / Tėjos hipotezę.

Remiantis nauju modeliu, kurį atliko Arizonos valstybinio universiteto (ASU) tyrėjai, LLSVP gali būti senovės Tėjos geležies turtingos ir labai tankios mantijos fragmentai, kurie, susivienijus dviem besivystantiems pasauliams, giliai įsmigo į pačios Žemės mantiją ir ten buvo palaidoti milijardams metų.

Milžiniško susidūrimo hipotezė yra vienas iš labiausiai ištirtų Mėnulio formavimosi modelių, tačiau tiesioginiai įrodymai, rodantys, kad Tėja egzistavo, išlieka nepagaunami“, – sakė tyrėjai.

„Mes parodome, kad Tėjos mantija gali būti keliais procentais iš esmės tankesnė nei Žemės mantija, o tai leidžia Tėjos mantijos medžiagoms nugrimzti į žemiausią Žemės apvalkalą ir kauptis į termochemines krūvas, kurios gali sukelti seismiškai stebimus LLSVP.“

Nors jau daugelį metų egzistuoja spekuliacijos, kad LLSVP gali būti svetimas suvenyras, kurį implantavo Tėja, atrodo, kad naujasis tyrimas yra pats išsamiausias. Išvados šiuo metu peržiūrimos, prieš būsimą paskelbimą „Geophysical Research Letters“.

Be mantijos modeliavimo, rezultatai taip pat atitinka ankstesnius tyrimus, rodančius, kad tam tikri cheminiai parašai, susieti su LLSVP, yra bent jau tokie pat primityvūs kaip Tėjos poveikis.

„Todėl primityvios medžiagos gali būti kilusios iš LLSVP, o tai yra gerai paaiškinama, jei LLSVP saugo Tėjos mantijos medžiagas, senesnes už milžinišką sisidūrimą“, – rašo Yuanas ir tyrimo bendraautoriai.

Turėsime pamatyti, kaip likusi mokslo bendruomenė reaguoja į komandos išvadas, tačiau bent jau kol kas turime dar vieną pavyzdį apie tai, kokios gali būti šios paslaptingos anomalijos paaiškinimas.

„Ši beprotiška idėja bent jau įmanoma“, – „Science“ sakė Yuanas.

Rezultatai buvo pristatyti 52-ojoje Mėnulio ir planetų mokslo konferencijoje, virtualiai surengtoje kovo mėnesio viduryje.

Šaltinis: technologijos.lt

Parengta pagal:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.06.2021 laikas 08:27 Nustatyta, kad antibiotikas novobiocinas naikina navikines ląsteles, turinčias DNR atstatymo sutrikimų
Praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje sukurtas antibiotikas, kurį iš esmės išstūmė naujesni vaistai, efektyviai veikia ir naikina vėžio ląsteles, turinčias bendrą genetinį defektą, rodo Dana-Farberio (Dana-Farber Cancer Institute) vėžio instituto mokslininkų laboratoriniai tyrimai....

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 23:18 Asmuo atskleidžia masoneriją, kaip seniausią pasaulyje slaptą religiją ir Liuciferio planus dėl "naujosios pasaulio tvarkos"
Buvęs aukšto rango masonas atskleidė, kad ši grupuotė iš tikrųjų yra seniausia pasaulio religija, ir atskleidė, kaip grupuotė planuoja įvesti Naująją pasaulio tvarką, drastiškai sumažindama pasaulio gyventojų skaičių....

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 22:28 Paslaptinga į ateivį panaši būtybė pastebėta vaikštinėjanti viduryje kelio
Bauginantį vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota į ateivį panaši būtybė, nufilmavo keli naktį keliu važiavę dviratininkai. Į ateivį panaši figūra buvo pastebėta virš Čadvos užtvankos (Chadwa Dam) tilto Džarkhando Hazaribagho (Hazaribagh) mieste...

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 21:48 ŠOKAS: Sloan Kettering mokslininkai nustatė, kad mRNA inaktyvuoja vėžį slopinančius baltymus, o tai reiškia, kad ji gali skatinti vėžį
Ląstelėse yra slaptas informacijos sluoksnis, vadinamas pasiuntinių RNR, esantis tarp DNR ir baltymų, kuris yra labai svarbi jungtis. Dabar Sloano Ketteringo universiteto mokslininkai, sukrėtę visą vakcinų filosofijos pasaulį, nustatė, kad pati mRNA atlieka vėžį sukeliančius pokyčius - pokyčius, kur...

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 18:08 «Žmogus gali gyventi iki 280 metų»: Gydytojo Neumyvakino ilgaamžiškumo paslaptis
"Ginčų metu jie puola ne jus, o jūsų energiją, kurios trūksta skriaudėjui ir kurią jis, "suvalgęs", kuriam laikui atstato savąją. Jei mokėsite susilaikyti bet kokioje situacijoje, daugelis problemų išsispręs savaime....

Skaityti daugiau

Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video)
18.06.2021 laikas 08:08 Receptai | Patiekalai Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video)

Paranormal Virtuvė šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 22:50 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas šamas
Itin paprasta bei greita žuvies - šamo iškepimo variacija orkaitėje, bet pavyksta super skaniai ir niekada nenuvilia. Šitaip pagamintą patiekalą tikrai nebus gėda patiekti ir užsukusiems svečiams, tik žinoma, tuo atveju reikės daugiau žuvies....

Skaityti daugiau

16.06.2021 laikas 21:55 Receptai | Patiekalai Sveiki jogurtiniai ledai su avokadu pagal Beatą
Tai kitokie, sveikesni ledai, kurie buvo pavadinti Joker pavadinimu. Nesu tikra, kodėl jie nusipelnė tokio pavadinimo, bet jie skanūs ir tikrai įdomaus poskonio.

Skaityti daugiau