Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Gamtos Paslaptys » 2023 » Balandžio » 1

Sodo katės: pumos tręšia žemę lavonais, kad pritrauktų naują grobį

Sodo katės: pumos tręšia žemę lavonais, kad pritrauktų naują grobį

Pasirodo, kad pumos kartais užsiima sodininkyste. Naujo tyrimo duomenimis, šios didžiosios katės dalį savo grobio palieka ant žemės, taip ją tręšdamos ir gerindamos augmenijos kokybę, o tai savo ruožtu pritraukia į vietovę naujų grobių.

Žemė, tręšiama suyrančių aukų lavonais, augina daugiau augmenijos ir pritraukia kitus žolėdžius gyvūnus.

Naujame tyrime, paskelbtame žurnale "Landscape Ecology", mokslininkai išanalizavo 12 pumų (Puma concolor) elgseną JAV Vajomingo valstijoje esančiame Tetono kalnagūbryje. Tyrėjai apskaičiavo, kad kačių metinis grobio svoris yra daugiau kaip 100 000 kg - panašus į mėlynojo banginio svorį.

Naudodamiesi GPS sekimo įrenginiais mokslininkai stebėjo vietas, kuriose pumos medžiojo kanopinius gyvūnus, ir iš ten rinko dirvožemio ir augalų mėginius. Iš viso buvo ištirti 1008 dirvožemio mėginiai iš 172 medžioklės vietų.

Autoriai nustatė, kad medžioklės ir žudymo vietos buvo susijusios su padidėjusiu augalų ir dirvožemio maistinių medžiagų kiekiu. Be to, tyrėjai nustatė, kad kiekviena puma per 9 savo gyvenimo metus sukuria vidutiniškai 482 plotus, kuriuose dirvožemis praturtėja pūvančiu grobiu. Būtent šiuose plotuose didžiosios katės ir toliau medžioja.

Sodo katės

Ištyrę pumų įpročius, mokslininkai nustatė, kad plėšrūnės mieliau žudo grobį miško pakraščiuose ir prie upelių.

Nužudyti ir pūvantys gyvūnai turi įtakos maistinėms medžiagoms, ypač azoto kiekiui augaluose ir dirvožemyje. Dėl to vietinė augmenija tampa patrauklesnė žolėdžiams.

Dabar tyrėjai nori išsiaiškinti, kaip žolėdžiai noriai maitinasi vietovėse, kuriose jie nužudė savo giminaičius, ir kaip ilgai šis ciklas gali tęstis.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:
Temos

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
29.05.2023 laikas 22:01 Receptai | Patiekalai "Ji nuskrido nuo stalo dar nespėjus man paragauti": neįprasta vištienos krūtinėlė vakarienei (skani ir lengvai pagaminama)
Taip paprasta, bet taip skanu! Nuo šiol visada tai gaminsiu - mano šeima buvo sužavėta. Naujai pagaminta vištienos krūtinėlė vakarienei. Lengva pagaminti, greitai ir be vargo. Rekomenduoju visiems išbandyti. Dalinuosi šiuo receptu...

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 23:23 Receptai | Patiekalai "Net neįsivaizdavau, kad jį taip lengva pagaminti": Neįtikėtinai skanus pyragas (skanesnis už bet kokį tortą)
Neįtikėtinai skanus, neįprastas ir labai gražus pyragas! Net negalėjau pagalvoti, kad jį galima pagaminti taip greitai ir lengvai, o dabar kepsiu jį dažnai.

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 18:55 Niekada anksčiau nematyti dokumentai atskleidžia Jeffrey Epsteino galios ir įtakos tinklą
Džefris Epšteinas (Jeffrey Epstein) palaikė ryšius su pasaulio elitu net ir po to, kai 13 mėnesių praleido kalėjime už lytinius santykius su nepilnametėmis mergaitėmis ir buvo pripažintas registruotu seksualiniu nusikaltėliu, rodo didžiulis pluoštas ...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 08:16 Kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios?
Ištikimybė yra labai reta savybė, ypač šiuolaikiniame pasaulyje. Įvairovė dabar vertinama labiau nei stabilumas ir atsidavimas, todėl surasti tinkamą partnerį yra nelengva užduotis. Apie tai, kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios, sk...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 07:59 Kurie Zodiako ženklai nežino ko nori iš gyvenimo?

Visus visada supa kažkokie įvykiai. Daugelis žmonių turi tam tikrą ryšį su jais. Pastarasis priklauso nuo auklėjimo, nuo išsilavinimo, tiesiog nuo charakterio. Dauguma gali pareikšti savo nuomonę bet kokiu klausimu. Kažkas tai daro švelniai, ne it...

Skaityti daugiau