Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2021 » Gegužės » 16

Vienas pasaulio miestas itin sparčiai smenga ir nėra vilties jo išgelbėti

Jau daugiau nei 100 metų buvo žinoma, kad Meksiko miestas smenga dėl iš po žemės, ant kurios jis yra pastatytas, šalinamo vandens.

Šis smegimas šiuo metu jau pasiekė nerimą keliantį 50 centimetrų per metus tempą ir naujame tyrime, paskelbtame „JGR Solid Earth“, teigiama, kad nėra jokios vilties to pakeisti.

Meksikas yra pastatytas ant Actekų Tenočtitlano miesto ir Teskoko ežero, druskingo ir gėlo vandens ežerų sistemos.

Actekai turėjo pylimus, kurių pagalba atskirdavo gėlą vandenį ir stabdydavo potvynius, tačiau jie buvo sunaikinti Ispanijos kolonijinės invazijos ir miesto apgulties metu, 1500-aisiais. Po to ispanai nusausino ežerą ir išliko tik nedidelė jo dalis.

1900-aisiais, miestas smego 9 centimetrų per metus tempu. Nuo 1950-ųjų pabaigos šiam tempui pakilus iki 29 centimetrų per metus, buvo apribotas vandens kiekis, kurį buvo galima išgręžti iš žemės.

Nors tai kuriam laikui padėjo sulėtinti miesto grimzdimą, tačiau tai nesustabdė ir nepakeitė šių procesų. Kurį laiką procesai sugrįžo į 9 centimetrų per metus tempą, tačiau per paskutinius du dešimtmečius kai kuriose miesto dalyse jis pašoko iki 50 centimetrų. Dabar, komanda tiki, kad pašalinamo vandens kiekis nebeturi įtakos smegimo lygiui.

Komanda panaudojo 115 metų niveliacijos duomenis, apjungus juos su moderniais tyrimų metodais, ir jų pagalba atskleidė, kad „neegzistuoja jokia reikšminga elastinė deformacija ir tai rodo, kad žemės nusėdimas yra beveik visiškai negrįžtamas“. Molio sluoksniai po miestu iki šiol jau buvo suspausti 17 procentų ir vargu ar sugrįš į pradinius lygius.

Komanda pabrėžė, kad šių sluoksnių kompresija tęsiasi ir, remiantis jų modeliu, visas sluoksnis bus suspaustas 30 procentų, kas galėtų reikšti papildomą smegimą, kuris siektų iki 30 metrų per 150 metų.

„Šie žemės nusėdimo mastai išsilaikys, nebent bus atkurti vandens lygiai. Tačiau net jei ir bus pakelti vandens lygiai, nėra vilties atkurti didžiąją dalį prarastų aukščių ir prarasto vandeniui pusiau laidaus uolienų sluoksnio pajėgumo,“ – rašo autoriai.

Meksikas, kuriame gyvena daugiau nei 21 milijono žmonių populiacija, yra vienuoliktoji pagal dydį metropolijos zona pasaulyje ir didžiausia Šiaurinėje Amerikoje. Daugiau nei 70 procentų miesto geriamojo vandens išgaunama iš požeminio vandens gavybos gręžinių, įrengtų baseino teritorijoje.

© Pixabay Tekstas perpublikuojamas iš gismeteo.lt.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.06.2021 laikas 08:27 Nustatyta, kad antibiotikas novobiocinas naikina navikines ląsteles, turinčias DNR atstatymo sutrikimų
Praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje sukurtas antibiotikas, kurį iš esmės išstūmė naujesni vaistai, efektyviai veikia ir naikina vėžio ląsteles, turinčias bendrą genetinį defektą, rodo Dana-Farberio (Dana-Farber Cancer Institute) vėžio instituto mokslininkų laboratoriniai tyrimai....

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 23:18 Asmuo atskleidžia masoneriją, kaip seniausią pasaulyje slaptą religiją ir Liuciferio planus dėl "naujosios pasaulio tvarkos"
Buvęs aukšto rango masonas atskleidė, kad ši grupuotė iš tikrųjų yra seniausia pasaulio religija, ir atskleidė, kaip grupuotė planuoja įvesti Naująją pasaulio tvarką, drastiškai sumažindama pasaulio gyventojų skaičių....

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 22:28 Paslaptinga į ateivį panaši būtybė pastebėta vaikštinėjanti viduryje kelio
Bauginantį vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota į ateivį panaši būtybė, nufilmavo keli naktį keliu važiavę dviratininkai. Į ateivį panaši figūra buvo pastebėta virš Čadvos užtvankos (Chadwa Dam) tilto Džarkhando Hazaribagho (Hazaribagh) mieste...

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 21:48 ŠOKAS: Sloan Kettering mokslininkai nustatė, kad mRNA inaktyvuoja vėžį slopinančius baltymus, o tai reiškia, kad ji gali skatinti vėžį
Ląstelėse yra slaptas informacijos sluoksnis, vadinamas pasiuntinių RNR, esantis tarp DNR ir baltymų, kuris yra labai svarbi jungtis. Dabar Sloano Ketteringo universiteto mokslininkai, sukrėtę visą vakcinų filosofijos pasaulį, nustatė, kad pati mRNA atlieka vėžį sukeliančius pokyčius - pokyčius, kur...

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 18:08 «Žmogus gali gyventi iki 280 metų»: Gydytojo Neumyvakino ilgaamžiškumo paslaptis
"Ginčų metu jie puola ne jus, o jūsų energiją, kurios trūksta skriaudėjui ir kurią jis, "suvalgęs", kuriam laikui atstato savąją. Jei mokėsite susilaikyti bet kokioje situacijoje, daugelis problemų išsispręs savaime....

Skaityti daugiau

Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video)
18.06.2021 laikas 08:08 Receptai | Patiekalai Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video)

Paranormal Virtuvė šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 22:50 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas šamas
Itin paprasta bei greita žuvies - šamo iškepimo variacija orkaitėje, bet pavyksta super skaniai ir niekada nenuvilia. Šitaip pagamintą patiekalą tikrai nebus gėda patiekti ir užsukusiems svečiams, tik žinoma, tuo atveju reikės daugiau žuvies....

Skaityti daugiau

16.06.2021 laikas 21:55 Receptai | Patiekalai Sveiki jogurtiniai ledai su avokadu pagal Beatą
Tai kitokie, sveikesni ledai, kurie buvo pavadinti Joker pavadinimu. Nesu tikra, kodėl jie nusipelnė tokio pavadinimo, bet jie skanūs ir tikrai įdomaus poskonio.

Skaityti daugiau