Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Balandžio » 11

Tyrimas Parodė, Kad 20 Minučių Per Dieną Pabuvus Gamtoje Galima Sumažinti Streso Lygį

Šiandien dėl intensyvaus gyvenimo būdo labai daug žmonių nuolat patiria stresą. Gerai žinoma, kad stresas turi neigiamą poveikį sveikatai: susilpnėja imuninė sistema, sutrinka virškinimas, miegas.

Gali išsibalansuoti skydliaukės ir kitų hormonų gamyba,  padidėja onkologinių ligų, širdies ir kraujagyslių ligų bei kitų ligų rizika. Patiriant įtampą, organizmas pradeda gaminti daugiau adrenalino bei kortizolio. Būtent padidėjęs kortizolio lygis rodo, kad žmogus patiria per daug streso.

Buvo atliktas tyrimas, kaip pasivaiksčiojimas parke ar tiesiog pabuvimas kur nors gamtoje, kur žmogus gali atsipalaiduoti, sumažina streso hormoną kortizolį. Jau seniai yra žinoma, kad buvimas gamtoje padeda atsipalaiduoti ir mažina stresą, tačiau iki šiol nebuvo aišku, kiek laiko reikia praleisti gamtoje, kad pajusti teigiamą poveikį.

adrenalinas, gamta, joga, kortizolis, meditacija, stresas, streso horm

Tyrimo dalyviams buvo nurodyta bent tris kartus per savaitę praleisti bent po 10 minučių gamtoje. Kortizolio hormonas buvo matuojamas kas dvi savaites imant seilių tepinėlį. Tyrimo rezultatai parodė, kad norint sumažinti kortizolio kiekį  užtenka vos  20 minučių kasdien praleisti gamtoje. Taip pat sumažėjo tyrimo dalyvių pulsas, kas parodo, kad žmogus yra labiau atsipalaidavęs ir patiria mažiau streso.

Kiti efektyvūs būdai sumažinti neigiamą streso poveikį yra lėtas gilus kvėpavimas, atpalaiduojančios muzikos klausymas, joga, meditacija, fizinė veikla.

Straipsnis paregntas pagal:

Science Daily Just 20 minutes of contact with nature will lower stress hormone levels, reveals new study https://www.sciencedaily.com/releases/2019/04/190404074915.htm
MaryCarol R. Hunter, Brenda W. Gillespie, Sophie Yu-Pu Chen. Urban Nature Experiences Reduce Stress in the Context of Daily Life Based on Salivary Biomarkers. Frontiers in Psychology, 2019; 10 DOI: 10.3389/fpsyg.2019.00722

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
01.06.2020 laikas 20:10 Šie natūralūs vaistai padės organizmui savarankiškai susidoroti su liga pradiniame etape
Šie natūralūs vaistai padės organizmui savarankiškai susidoroti su liga pradiniame etape, nepakenkdami jūsų sveikatai!

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 17:55 Šermukšnių nauda organizmui

Paprastasis šermukšnis (lot. Sorbus aucuparia) - visiems gerai pažįstamas ir dažnas krūmas arba medis visoje Lietuvoje, įprastas reginys - greta namų augantys šermukšniai, natūrali kiemo puošmena, ypač rudenį. sveikiausios uogos, kuo naudingi šermukšniai, šermukšnių nauda sveikatai, kokių vitamin...

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 09:16 6 intriguojančios CŽV paslaptys

2017 metų pradžioje JAV Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) internete išplatino apie 13 mln. puslapių įvairių dokumentų, susijusių su pačiais įvairiausiais 1940–1990 m. projektais ir įvykiais. Tarp jų būta iš tiesų intriguojančių paslapčių, susijusių ne tik su karine žvalgyba, bet netgi a...

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 08:47 Alberto Einšteino laiškas dukrai apie galingiausią Visatos jėgą

1879 m. kovo 14 d. gimė Albertas Einšteinas – mokslininkas-legenda, sukėlęs mokslo perversmą, sukurdamas garsiąją reliatyvumo teoriją, daugybės kitų teorinės fizikos atradimų autorius, Nobelio premijos laureatas ir nepalenkiamas pacifistas, kurio paslaptinga biografija.

...

Skaityti daugiau

31.05.2020 laikas 22:40 Kodėl negalime užmigti be antklodės?

Tikriausiai pastebėjote, kai naktį negalite užmigti ir patogiai įsitaisyti, vienintelis dalykas, kuris jums padeda, yra antklodė. Atrodo, kad ji turi magišką galią ir apsisupę ja užmiegame greičiau. Jos neišsižadame net karščiausiomis naktimis. Yra keletas priežasčių, kodėl mes esame taip prie jų...

Skaityti daugiau

31.05.2020 laikas 22:12 Paskutinės Adolfo Hitlerio dienos

1945 m. balandžio 30 d., pirmadienį, apie 15 val. 15 min. sovietų kariuomenės apgultame Berlyne, požeminiame Reicho kanceliarijos bunkeryje, nuaidėjo šūvis. Ant sofos kruvina galva rastas sėdinčio Adolfo Hitlerio kūnas. Šalia gulėjo jo mylimoji Eva Braun. Abu kūnai buvo išnešti į kiemą, paguldyti...

Skaityti daugiau