Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2021 » Gruodžio » 2

Šios bitės – tikras siaubas: turi dantis ir ėda mėsą

Menkai pažįstamos tropinių bičių rūšys išsivystė papildomą dantį, skirtą mėsai kąsti, bei žarnyną, kuris labiau panašus į grifų, nei kitų bičių.

Paprastai bitės mėsos nevalgo. Vis dėlto, gėluonies neturinti atogrąžų bičių rūšis sugebėjo tai padaryti, tikriausiai dėl intensyvios nektaro konkurencijos.

„Tai vienintelės bitės pasaulyje, kurios išsivystė taip, kad vartotų maisto produktus, nesukurtus augalų, kas yra gana išskirtinis mitybos įpročių pasikeitimas,“ – sakė „UC Riverside“ entomologas Doug Yanega.

Naminės bitės, kamanės ir gėluonies neturinčios bitės turi žarnynus, kurie yra kolonizuoti tų pačių penkių esminių mikrobų. „Kitaip nei žmonių, kurių žarnynai keičiasi su kiekvienu maistu, dauguma bičių rūšių išlaikė tas pačias bakterijas daugiau nei 80 milijonų evoliucijos metų,“ – sakė UCR entomologijos doktorantūros studentė Jessica Maccaro.

Atsižvelgdama į radikalius maisto pasirinkimų pokyčius, UCR mokslininkų komanda domėjosi, ar grifų bičių žarnyno bakterijos skiriasi nuo tipinių vegetarių bičių bakterijų. Remiantis tyrimu, kurį komanda paskelbė 2021 m. lapkričio 23 d. Amerikos mikrobiologų draugijos žurnale „mBio“, jie labai skyrėsi.

Kad stebėtų šiuos pasikeitimus mokslininkai vyko į Kostą Riką, kur bitės gyvena. Jie įrengė joms masalus – šviežios, žalios vištienos gabalus, pakabintus ant šakų ir suteptus vazelinu, kad atbaidytų skruzdėles.

Šis masalas sėkmingai priviliojo grifines bites. Paprastai geluonies neturinčios bitės ant savo užpakalinių kojų turi specialius krepšelius, skirtus žiedadulkėms rinkti.

Vis dėlto, komanda pastebėjo kad maita mintančios bitės tas pačias struktūras panaudojo rinkti masalui. „Jos turėjo mažyčius vištienos krepšelius,“ – sakė UCR entomologas, Quinn McFrederick.

Palyginimui, komanda taip pat surinko geluonies neturinčias bites, kurios minta tiek mėsa, tiek žiedais, bei dalį, kurios maitinasi tik žiedadulkėmis.

Išanalizavę visų trijų bičių tipų mikrobiomą, jie nustatė ekstremaliausius pokyčius tarp išskirtinai tik mėsa besimaitinančiųjų.

„Grifinių bičių mikrobiomas yra praturtintas rūgštį mėgstančiomis bakterijomis, kurios yra naujos bakterijos, o jų giminaičiai tokių neturi,“ – sakė McFrederick. „Šios bakterijos yra panašios į tas, kurios aptinkamos tikruose grifuose, o taip pat ir hienose bei kituose, dvėsena mintančiuose gyvūnuose, kas, manoma, padeda apsaugoti juos nuo patogenų, kurie pasirodo ant dvėsenos.“

Viena iš grifinėse bitėse aptinkamų bakterijų yra laktobacilos, kurių gausu daugybėje fermentuotų, žmonių maistų, pavyzdžiui raugo tešloje. Jose taip pat yra karnobakterijų, kurios yra susijusios su mėsos virškinimu.

„Man skamba beprotiškai, kad bitės gali ėsti lavonus. Mums nuo to būtų bloga, dėl visų ant mėsos tarpusavyje konkuruojančių mikrobų ir išskiriamų, mums žalingų, toksinų,“ — sakė Maccaro.

Mokslininkai pastebėjo, kad šios bitės yra neįprastos daugybe atžvilgių. „Nors jos negali įgelti, ne visos jos yra bejėgės apsiginti, o daugelis rūšių yra absoliučiai nemalonios,“ — sakė Yanega. „Jų yra įvairių rūšių, nuo tikrai nekenksmingų iki daugelio geliančiųjų, ir iki kelių, kurių žandikaulyje susidaro pūsles sukeliančios išskyros, dėl kurių odoje atsiranda skausmingų opų.“

Be to, nors jos minta mėsa, pranešama, kad jų medus vis tiek yra saldus ir valgomas. „Jos saugo mėsą specialiose kamerose, kurios uždaromos dvi savaites iki kol prie jos prieinama, ir šios kameros yra atskirtos nuo medaus laikymo vietų,“ – sakė Maccaro.

Tyrėjų komanda planuoja toliau gilintis į grifinių bičių mikrobiomus, besiviliant sužinoti daugiau apie visų bakterijų genomus, o taip pat ir jų kūnuose esančius grybelius bei virusus.

Galiausiai jie tikisi daugiau sužinoti apie didesnį mikrobų vaidmenį bendrai bičių sveikatai.

Gismeteo.lt

Temos

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
23.01.2022 laikas 19:29 Paslaptingi statiniai: Unikali kolona Indijoje

Qutub Minar – tai ne tik aukščiausias akmens bokštas Indijoje, bet ir visas architektūrinis kompleksas, kurio papėdėje yra senovės šventyklų ir kapų liekanos, o tarp jų, ant akmeninės platformos stovi gerai išsilaikiusi septynių metrų aukščio geležinė kolona.

...

Skaityti daugiau

23.01.2022 laikas 18:33 Švytintys objektai virš Ričlando, Oregono valstijos, Google žemėlapis!

Kaip tik šiandien apie tai pranešė Ričlande gyvenanti moteris. Ji "Google Earth" žemėlapyje aptiko tris švytinčius objektus, judančius virš kalnų vietovės. Taigi turėjau tai nufilmuoti.

Skaityti daugiau

23.01.2022 laikas 16:59 Patarimai ką vartoti vėlyvą pavasarį (video)

Šį kartą svečiuojamės pas Neringą sodyboje, kurioje ji su savo mažaisiais pagalbininkais mus supažindins su gamtoje augančiais augalais, kuriuos galima vartoti ir kaip maistą ir kaip vaistą.

Skaityti daugiau

23.01.2022 laikas 14:01 Konspirologiškai: Apie NSO Mėnulyje

Mėnulis – artimiausias Žemei kosminis kūnas. Ir nors jis tėra nutolęs nuo mūsų vidutiniškai tik 384 400 km, apie jį žinome gana nedaug. Mėnulyje apsilankė „Apollo“ erdvėlaiviai, viso jame buvo nusileidę 12 astronautų.

...

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 20:33 Atskleista tamsioji metaverslo pusė: Kodėl jūsų vaikams reikia laikytis atokiau nuo VRChat

Tėvai, Kalėdoms nupirkę savo vaikams "Oculus Quest 2", gali būti nustebinti, nes vienoje populiariausių virtualios realybės ausinių pokalbių svetainių "VRChat" buvo užfiksuoti keli vaikų viliojimo atvejai.

...

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 09:55 Receptai | Patiekalai Kepti ryžiai su daržovėmis ir lašiša

Tokie azijietišti kepti ryžiai su daržovėmis yra puikus pasirinkimas, kai norisi panaudoti užsilikusius maisto likučius. Man asmeniškai šis patiekalas yra kažkiek ir komfortiškas. Toks tikrai paprastas ir jaukus naminis maistas su daugybe ryžių bei daržovių.

...

Skaityti daugiau

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau