Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2021 » Gruodžio » 10

Po gausių liūčių Brazilijos Bahijos valstiją užklupo mirtini potvyniai ir nuošliaužos

Nuo 2021 m. lapkričio vidurio kai kuriose Bahijos valstijos dalyse Brazilijos šiaurės rytuose pliaupia smarkios liūtys. Dėl potvynių ir nuošliaužų keliose savivaldybėse žuvo mažiausiai 5 žmonės ir buvo apgadinta šimtai namų.

Didžiausią žalą patyrė Itaberabos savivaldybė Bahijos valstijoje. Lapkričio 10 d. valdžios institucijos paskelbė nepaprastąją padėtį. Itaberaboje per 48 valandas iškrito daugiau kaip 300 mm lietaus.

2021 m. lapkričio 27 d. potvynis padarė didelę žalą. Buvo apgadinta dešimtys namų, žuvo du žmonės. Vietos valdžios institucijos pranešė apie 44 benamių šeimas ir dar 103 sužeistuosius.

Neseniai smarkios liūtys smogė pietinei valstijos daliai, ypač Itamaraju savivaldybei, kur gruodžio 8 d. dėl nuošliaužos žuvo 3 žmonės iš vienos šeimos ir sugriuvo mažiausiai šeši namai. Į įvykio vietą buvo sunku patekti, todėl buvo apsunkintos gelbėjimo operacijos. Civilinė gynyba teigė, kad nuošliaužų pavojus gresia 2152 žmonėms, gyvenantiems 538 šios vietovės namuose.

Gruodžio 7 d. Gado Bravo ir Jucuruçu upėms išsiveržus iš krantų, Jucuruçu mieste kilo potvynis. Šimtai namų buvo užtvindyti, o gyventojai evakuoti dėl potvynio padarytos žalos ir nuošliaužų grėsmės.

Gruodžio 7 d. pabaigoje po smarkaus lietaus Teixeira de Freitas ir Porto Seguro savivaldybėse sugriuvo pastatai. Pranešimų apie sužeistuosius negauta. Tačiau Eunapolyje sugriuvus daliai pastato buvo sužeistas vienas žmogus. Tuo tarpu Prado savivaldybėje dėl pakrantės potvynio buvo nutrauktas kelių tiesimas, todėl apie 5 000 Cumuruxatiba gyventojų liko izoliuoti.

Itamaraju ir Porto Seguro valdžios institucijos paskelbė vietinę nepaprastąją padėtį. Valstijos gubernatorius Rui Costa pažadėjo pagalbą ir paramą nukentėjusiems asmenims ir į nukentėjusias vietoves išsiuntė ugniagesių, civilinės gynybos ir karines komandas.

"Kai tik sužinojau apie uraganų sukeltas tragedijas, nurodžiau, kad valstybės institucijos atliktų būtinus tyrimus ir suteiktų visą įmanomą paramą nukentėjusioms savivaldybėms. Užuojauta aukų šeimoms ir draugams", - sakė jis.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.05.2022 laikas 20:48 Kodėl špinatai turėtų atsidurti mitybos racione?
Špinatai – lapinė daržovė, kurią lengva rasti beveik bet kurioje maisto prekių parduotuvėje. Špinatus galima vartoti įvairiais būdais: valgyti virtus arba žalius, dėti į salotas ar trintus kokteilius. Tai ne tik skani, bet ir sveikatai naudinga daržovė, turtinga vitaminais bei mineralinėmis medžiago...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 18:24 ATSKLEISTA: Vuchano laboratorija atliko beždžionių raupų tyrimo rezultatus

Liūdnai pagarsėjusio Vuhano virusologijos instituto mokslininkų paskelbtame moksliniame žurnale buvo paskelbtas neseniai atliktas beždžionių raupų tyrimas, kuriame, kaip paaiškėjo, buvo naudojamasi funkcijos padidinimo tyrimais - prieštaringai vertinamu patogenų tyrimo metodu, galinčiu padidinti ...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:53 Naujose JK gairėse teigiama, kad beždžionių raupų atvejų kontaktiniai asmenys turėtų 21 dieną izoliuotis

Remiantis naujausiomis JK vyriausybės gairėmis, artimi beždžionių raupų ligonių kontaktai turėtų būti izoliuoti 21 dieną.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:41 Popiežius tyli, kai Kinijoje ir Honkonge Kinijos KKP areštuoja ir įkalina katalikų lyderius
Popiežius Pranciškus nieko nepasakė apie katalikų lyderių areštus ir įkalinimą Kinijoje ir Honkonge.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:28 Kinijos Vuchano laboratorijoje 2021 m. buvo eksperimentuojama su beždžionių raupais
Praėjusiais metais liūdnai pagarsėjusi Wuhano laboratorija Kinijoje eksperimentavo su beždžionių raupais, o šių metų pradžioje net paskelbė tyrimų ataskaitą tarptautiniame žurnale.

Skaityti daugiau

20.05.2022 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su pievagrybiais (video)

Į įkaitintą keptuvę pilkite aliejų ir dėkite sviestą. Suberkite pusžiedžiais pjaustytus svogūnus ir apkepkite 5 minutes. Suberkite cukrų, žiupsnį druskos ir kepkite dar 15 minučių, kol svogūnai susikaramelizuos. Atidėkite į šalį.

...

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai Konservuotų žirnelių sriuba su mėsos kukuliais
Galima sakyti, kad niekada į mėsos faršą aš nededu šviežio česnako. Iš anksto neapdorotas termiškai, po to kepant arba troškinant patiekalą, jis suteikia (bent jau mano asmenine nuomone) nelabai kokį skonį.

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:05 Receptai | Patiekalai Keptas maskarponės sūrio pyragas su sausainiais ir kondensuotu pienu
Šį keptą maskarponės sūrio pyragą su kondensuotu tikrai pagamins net virtuvėje tik pradedantys naujokai. Šaldytuve atvėsintam desertui dar daugiau gaivos suteiks šviežios uogos - visi smaližiai garantuotai paprašys dar vieno gabaliuko....

Skaityti daugiau