Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2021 » Gruodžio » 14

Ispanija - Lietus sukėlė mirtinus potvynius ir nuošliaužas Navaroje

Mažiausiai 2 žmonės žuvo dėl smarkaus lietaus, sukėlusio potvynius ir nuošliaužas Navaros regione Ispanijos šiaurėje.

Smarkios liūtys šiaurės Ispanijoje tęsiasi nuo 2021 m. lapkričio pabaigos, kai dėl potvynių buvo pradėtos gelbėjimo operacijos Astūrijoje ir Kantabrijoje, o vėliau - Baskų regione.

Maždaug nuo 2021 m. gruodžio 09 d. prasidėjo tolesnės smarkios liūtys, kurias lydėjo aukštai virš jūros lygio tirpstantis sniegas, sukėlusios potvynius Navaros regione (taip pat Navaroje). Gruodžio 9 d. regioninė vyriausybė dėl potvynių grėsmės, kylant vandens lygiui Ebro, Ega, Bidazoa ir Arga upėse, įvedė priešavarinį lygį.

Gruodžio 10 d. vyriausybė pranešė, kad dėl išsiliejusios Bidazoa upės užtvindė Elizondo, Baztan ir Sunbilla miestus, taip pat nukentėjo kai kurios pakrantės gyvenvietės palei Argos upę, įskaitant Pamplonos rajonus Rochapea, San Jorge ir Txantrea, taip pat Huarte, Villava ir Burlata miestus. Gruodžio 10 d. Argos upei išsiliejus iš krantų, iš slaugos namų Aranzadi savivaldybėje Pamplonoje buvo evakuota dešimtys žmonių. Gruodžio 11 d. patvinusi Ebro upė užtvindė Tudela miestą.

Dėl užtvindytų kelių kai kurios gyvenvietės liko izoliuotos. Potvynis paveikė du pagrindinius greitkelius: N-121-A ties Belatės ir Almandos tunelių aukštumomis ir N-135 ties Puerto de Herro. Be to, dėl potvynių, nuošliaužų ar sniego buvo užblokuota apie trisdešimt antraeilių kelių.

Sanbilla kaime per nuošliaužą žuvo vienas žmogus. Buvo pranešta, kad vienas žmogus dingo be žinios, o vėliau buvo rastas negyvas, kai jį potvynio vanduo nuplovė į Bidazoa upę Elizondo mieste.

Gruodžio 12 d. Navaros regiono prezidentė Maria Civite pranešė, kad iš viso nukentėjo 74 savivaldybės, ir pranešė, kad prašys centrinės valdžios paskelbti stichinę nelaimę, o tai leistų gauti Ispanijos vyriausybės ir Europos Sąjungos teikiamą pagalbą.

Ispanijos meteorologijos agentūros (AEMET) duomenimis, gruodžio 9 d. per 24 valandas Navaroje esančiame Bera mieste iškrito 126,2 mm, o Roncesvalles mieste - 92,6 mm lietaus. Kitą dieną dar 134,2 mm iškrito Ronsesvalyje, 91,8 mm - Lusaidoje ir 82,8 mm - Esteribare.

Gruodžio 10 d. vandens lygis Argos upėje Pamplonoje pasiekė 4,80 m, o gruodžio 11 d. vandens lygis Ebro upėje Kastejone siekė 7,94 m. Navaros vyriausybė pranešė, kad gruodžio 12 d. Ebro lygis ties Tudela pasiekė 6,17 m, t. y. buvo aukštesnis nei per 2015 m. potvynį, kai siekė 5,85 m.

Nuo gruodžio 13 d. raudonasis pavojaus lygis tebegalioja Ebro upėms ties Kastejonu ir Arga ties Larraunu. Oranžinės spalvos įspėjimas paskelbtas dėl Ebro Alto upės ties Logronjo (La Rioja regionas) ir toliau į pietus ties Saragosos sostine, Aragono regiono sostine, kur gruodžio 13 d. vandens lygis buvo 4,71 m ir toliau kilo.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
22.01.2022 laikas 20:33 Atskleista tamsioji metaverslo pusė: Kodėl jūsų vaikams reikia laikytis atokiau nuo VRChat

Tėvai, Kalėdoms nupirkę savo vaikams "Oculus Quest 2", gali būti nustebinti, nes vienoje populiariausių virtualios realybės ausinių pokalbių svetainių "VRChat" buvo užfiksuoti keli vaikų viliojimo atvejai.

...

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 18:32 Tyrimas: mRNA Jabs slopina imuninę sistemą ir leidžia ligoms klestėti

Penktadienį paskelbtame naujame tyrime teigiama, kad mRNA švirkštai slopina imuninę sistemą ir leidžia klestėti potencialiai pavojingoms ligoms.

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 17:34 Michaelas Flynnas: "Naujoji pasaulio tvarka" netrukus bus atskleista

Buvęs nacionalinio saugumo patarėjas generolas Michaelas Flynnas (Michael Flynn) atskleidė, kad netrukus bus atskleista didžiulė korupcija visoje šalyje, susijusi su "Naująja pasaulio tvarka".

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 17:01 Kinija sugrąžina išangės tamponų testavimą... kaip tik prieš žiemos olimpines žaidynes

Kinija neva nutraukė invazinius tamponų tyrimus po to, kai Japonija, JAV ir kitos šalys pareiškė, kad viruso testas buvo "nepagarbus" ir sukėlė "psichologinį stresą".

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 09:20 Anomalinė gravitacija - Santa Kruze (The Mystery Spot)

The Mystery Spot – tai paslaptinga vieta Kalifornijoje, turinti gravitacinę anomaliją. Atokioje vietoje, netoli Santa Kruzo miesto, mamutmedžiais apaugusio šlaito esančioje laukymėje, maždaug 46 metrų skersmens plotas turi mįslingą poveikį tiek žmonėms, tiek daiktams bei augmenijai.

...

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 09:55 Receptai | Patiekalai Kepti ryžiai su daržovėmis ir lašiša

Tokie azijietišti kepti ryžiai su daržovėmis yra puikus pasirinkimas, kai norisi panaudoti užsilikusius maisto likučius. Man asmeniškai šis patiekalas yra kažkiek ir komfortiškas. Toks tikrai paprastas ir jaukus naminis maistas su daugybe ryžių bei daržovių.

...

Skaityti daugiau

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau