Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Hipotezės » 2022 » Sausio » 7

Ar Devintoji planeta (Planeta X) grasina žmonijai?

Mokslininkų grupė, atstovaujanti Arkanzaso universitetui, padarė išvadą, kad paslaptinga devintoji planeta Saulės sistemoje gali išprovokuoti masinius išnykimus pasaulyje ir tai jau buvo padariusi praeityje. Matematikos mokslų fakulteto astrofizikos profesoriaus Danielio Whitmire‘o ir jo kolegos Johnu Matese teigimu, daugybės organizmų Žemėje masinį išnykimą sukėlė būtent Planeta X, kuri kas 27 milijonus metų praskrieja pro Koiperio juostą. Tuo metu, kaip nuspėjama, milžiniškas kosminis kūnas galimai išmuša kometas iš orbitų ir sukelia kometų liūtis, nešančias pražūtingus padarinius Žemei.

Ar iš tiesų tokia pavojinga, pagal jos egzistavimo požymius jau mokslininkų pripažinta, bet dar realiai neaptikta, Planeta X? Apie ją, taip pat vadinamą planeta-žudike, kalbama ne vieną dešimtį metų. D. Whitmire’as ir John Matese dar 1985 metais žurnale Nature publikavo straipsnį apie hipotetinę Planetą X ir jos galimai sukeliamus masinius išmirimus Žemėje. Apie jos egzistavimą pasakoja nuo seno ir legendos, kuriose ji minima kaip Nibiru arba ,,Geležinė žvaigždė” ir apie tai, kad ji sukelia daug bėdų pasaulyje.

Ką apie tai kalba ufologai? Panašiai tą patį. Gerai žinomas šios srities tyrinėtojas Nikolajus Subbotinas (Николай Субботин) mano, kad mokslininkų jau pripažinta hipotetinė planeta ir yra būtent ta, apie kurią sklando legendos. ,,Labai panašu, kad kalba eina būtent apie šią planetą. Legendose pasakojama apie jos sukimosi periodą – maždaug 12 tūkstančių metų, o tai tam tikrais duomenimis sutampa su pasauliniu potvyniu, kuris įvyko senovėje. Galbūt šis mokslininkų atradimas ne tik patvirtins jos buvimą, bet ir padės išvengti kažkokių galimų didelių katastrofų mūsų planetoje. Kosmose yra begalė pavojingų objektų; netoli Žemės laikas nuo laiko praskrieja dideli asteroidai. Kai kurie gali būti pavojingi mūsų planetai. Jei ši paslaptinga planeta tolimoje ateityje skries Saulės sistemos viduje, Koiperio juostoje, tai tikėtina, kad ji gali ,,išmušti” dalį meteoritinės medžiagos, kuri pateks į Žemę ir sukels pasaulinę katastrofą.“

Diskusija dėl hipotetinės planetos įgauna pagreitį jau ne tik tarp ufologų. Kai kurių mokslininkų nuomone, Saulės sistemos paribiuose klaidžioja ne viena, o gal net ir dvi dar neatrastos didžiulės planetos. Kalifornijos technologijų instituto astrofizikas Mike’as Brownas taip pat ,,medžioja“ mįslingą planetą, tačiau ji, jo nuomone, turėtų būti gerokai arčiau Saulės – aplink ją ši planeta turėtų apskrieti per 15 tūkst. metų, o ne per 27 mln. metų, kaip apie savo Planetą X teigia D. Whitmire’as.“

Devintoji planeta ar dar viena mažų planetų juosta

nibiru, planeta x, devintoji planeta, pasaulio paslaptys

Mokslininkai jau ne vienerius metus svarsto apie galimą devintą planetą, egzistuojančią toli Saulės sistemoje. Ne per seniausiai jie pateikė svariausius savo įrodymus, todėl ši informacija išlieka astronomų dėmesio centre. Tačiau kol kas realiai ši planeta neaptikta ir teorija lieka teorija.

Harvardo universiteto astronomai iškėlė naują versiją apie mūsų Saulės sistemos struktūrą. Jie teigia, kad už Koiperio juostos yra ne devintoji X planeta, o galintis egzistuoti dar vienas mažų planetų žiedas. Astronomai Ann-Marie Madigan ir Michael McCourt mano, kad galimai esanti tolima mažų planetų juosta yra masyvesnė nei Koiperio kometoidų žiedas ir tai labiau įsilieja į Saulės sistemos sandarą nei devintoji planeta.

Mokslininkė Ann-Marie Madigan New Universe Daily paskelbtame straipsnyje teigia, kad nauja teorija, kaip ir devintosios planetos paieška, grindžiama tuo, kad prie Saulės sistemos ribų turėtų egzistuoti daugiau masės. Tai paaiškintų keistas kai kurių Koiperio juostos objektų orbitas. Pasak mokslininkų, šios masės pasiskirstymas kitoje, dar labiau nutolusioje juostoje, kur turėtų būti daugiau planetų, labiau paaiškintų kometoidų, esančių Koiperio juostoje, gravitacinius nukrypimus.

Mokslininkai Konstantin Batygin ir Mike Brown iš Kalifornijos technologijos instituto, kurie aptiko dar nežinomą planetą matematinio modeliavimo bei kompiuterinės simuliacijos būdu, sako, kad jie neatmeta galimybės jog egzistuoja papildoma juosta su nedideliais objektais išorinėje Saulės sistemos pusėje. Bet visgi yra įsitikinę, kad tolimoje orbitoje egzistuoja dar viena didelė planeta.

nibiru, planeta x, devintoji planeta, pasaulio paslaptys

Reikia prisiminti, kad pirmieji įrodymai, jog dabar žinoma Saulės sistemos struktūra yra neišsami ir netiksli, atsirado dar prieš 150 metų. Dabar Koiperio juostoje yra NASA kosminis zondas New Horizons. Jis jau aplenkė Plutoną ir artėja prie mažesnio objekto šioje zonoje pavadinimu 2014 MU69. Daroma prielaida, kad naujuosius horizontus jis pasieks 2019 metų pirmąjį pusmetį. Tiesa, net ir tuomet šis kosminis zondas išliks dar labai toli nuo devintos planetos arba nuo antrosios Koiperio juostos. Pagrindinė astronomų viltis išorinės Saulės orbitos tyrime yra galingi teleskopai, tokie kaip Subaru Havajų observatorijoje.

Astronomai Ann-Marie Madigan ir Michael McCourt žada netolimoje ateityje naują teoriją apie Saulės sistemos sandarą pilnai publikuoti mėnesiniame Royal Astronomical Society leidinyje.

Aišku viena, kad skirtingų mokslininkų atradimai bei išvados nepaneigia teorijos apie Planetą X ir neatmeta galimybės, kad jų gali egzistuoti ne viena. Ir galbūt keliančių grėsmę Žemės ateičiai…

O ką jūs manote? Prisijunkite per telegram paskyra ir komentuokite. Prisijunkite prie telegram kanalo, kad sužinotum pirmas.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
03.07.2022 laikas 21:13 Mokslininkai įspėja, kad dirvožemis staiga sukelia "žudikišką" širdies ligą

Mokslininkai įspėja sodininkus, kad dirvožemyje randama paslaptinga medžiaga sukelia staigų širdies ligų protrūkį.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 17:58 Singapūro alaus darykla pristato naują alų, pagamintą iš perdirbto nuotekų vandens

Kaip sunkiai klostosi situacija pasaulyje? Ką gi, Singapūre pradedamas gaminti naujas "susižavėjimo vertas" alus, gaminamas iš "perdirbtų nuotekų".

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 14:57 Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją

Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją, nes tai gali įžeisti LGBTQ+ bendruomenės narius

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:52 Prancūzijos vyriausybė "rekomenduoja" žmonėms vėl pradėti dėvėti veido kaukes ir svarsto dar vieną įpareigojimą
Prancūzijos vyriausybės pareigūnai pradėjo "kviesti" arba "rekomenduoti" žmonėms vėl dėvėti veido kaukes, nes sergančiųjų kokliušu* skaičius pradeda augti.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:34 Honkongo įstatymų leidėjo Covid testas po nuotraukos su Xi teigiamas
Honkongo įstatymų leidėjas, kuris pozavo bendrai nuotraukai su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu (Xi Jinping) per šią savaitę vykusį šalies vadovo vizitą į šį finansų centrą, sekmadienį patvirtino, kad jo koronaviruso testas buvo teigiamas....

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 08:11 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas karpis gabaliukais su bulvėmis ir daržovėmis
Jei jau kalbėti apie žuvis, visada mano didžiausiais favoritais būdavo upėtakis, lašiša arba dorada. Karpį buvau jau ganėtinai senokai buvau primiršusi.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 22:16 Receptai | Patiekalai Virta kepta karka orkaitėje su raugintais kopūstais
Ar mėgstate ruošti kiaulienos karką? Man asmeniškai tai vienas skaniausių patiekalų iš kiaulienos, kurį galėčiau valgyti, kad ir kasdien.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Skaniai keptas upėtakis ant grotelių su petražolėmis ir citrina

Greitai pagaminamas, lengvas, fantastiško skonio kepto upėtakio ant grotelių patiekalas. Man šitaip skaniai paruošta žuvis yra kažkas tokio. Atrodo, kad galėčiau valgyti tiesiog nesustodama.

Skaityti daugiau