Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Hipotezės » 2021 » Vasario » 21

Ar Devintosios planetos hipotezę iškėlę mokslininkai apmaudžiai suklydo?

Nejaugi Devintosios planetos hipotezę iškėlę mokslininkai apmaudžiai suklydo?

Jau ne vienus metus astronomų komanda rėmė kontroversišką teoriją, kad orbitoje už Neptūno skrieja devinta planeta.

Savo prielaidą jie remia tuo, kad transneptūninių objektų (TNO) spiečius atrodo skriejantis drauge apie kažką, ką jie mano esant masyviu objektu, tūnančiu Saulės sistemos pakraštyje.

Nuo 2016 metų, Mike Brown ir Konstantin Batygin iš Kalifornijos technologijos instituto teigė, kad neįprastai susibūrusių TNO, besisukančių apie Saulę smarkiai pakrypusia ir ištęsta orbita, elgesį gali paaiškinti hipotetinės, maždaug dešimt kartų už Žemę masyvesnės Devintosios planetos gravitacija.

Bet daug kitų mokslininkų mano kitaip. Neseniai Kevino Napier iš Mičigano universiteto vadovaujama astronomų komanda tyrė, ar tai, ką pastebėjo Brownas ir Batyginas, nėra paprasčiausios šališkos atrankos rezultatas, kaip praneša Science Magazine.

Kitaip tariant, jų užfiksuotas konkretus TNO elgesys priklausė nuo jų stebėjimo vietos, nes buvo stebima tik maža TNO dalis, neatsižvelgiant į platesnę jų populiaciją.

Nepaisant argumentų, TNO vis dar gaubia paslaptis. TNO stebėti itin sunku, nes jie labai toli. Lengviausia juos pastebėti skriejančius savo neįprasta orbita, bet netgi tuomet juos sunku išskirti santykinai šviesaus Paukščių Tako fone, pažymi Science.

Žinome, kad mūsų sistemoje jų pilna. 2020 metų kovą, tyrėjai panaudojo visatos plėtimąsi infraraudonųjų spindulių ruože tiriančio Dark Energy Survey duomenis katalogizuoti daugiau nei 300 „mažųjų planetų” už Neptūno orbitos.

Kad nereikėtų vargti tikrinant Batygino susibūrusių TNO teoriją, Napiero komanda panaudojo tris skirtingas apžvalgas, kuriose skirtingais teleskopais stebėta 14 vienodai nutolusių TNO.

Kaip aiškinama priimtame publikuoti Planetary Science Journal žurnalo straipsnyje, komanda priėjo prie išvados, kad trijų apžvalgų duomenys nerodo susibūrimo, pagrindinio Browno ir Batygino argumento, grindžiančio jų Devintosios planetos teoriją, pagrįstumo.

Tiesą sakant, Napiero ir jo komandos atlikta analizė neatmeta galimybės, kad TNO buvo pasiskirstę tolygiai Saulės sistemoje, kas iš esmės yrs dūris Devintosios planetos teorijos širdin.

Susispietimas „yra pasirinkimo kur ir kada žiūrima, pasekmė“, sakė Napieras Science. „Kito duomenis atitinkančio modelio nereikia.”

Batyginas savo poziciją gynė, nurodydamas, kad Napiero analizė negalėjo „atskirti susibūrusio ir tolygaus pasiskirstymo.”

Napiero ir jo komandos tyrimas nepateikia užtikrinto atsakymo į Devintosios planetos egzistavimą, ypač atsimenant, kad buvo tirta vos 14 TNO imtis. Komanda tikisi, kad 2023 metais turinčios pradėti veikti Vera Rubin Observatorijos teleskopas galės ryškiau nušviesti nuošaliausių TNO judėjimo netolygumus.

Šaltinis: technologijos.lt

Parengta pagal:

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
22.09.2023 laikas 09:04 Tauta Siūlo Kodėl valdžia viešai nebesiskiepija?
Žmonės jau buvo linkę pamiršti kovidą ir su juo susijusias problemas bei ribojimus, tačiau pastaruoju metu įvairūs ekspertai vėl pradėjo gąsdinti, kad jeigu dar ne rudenį, tai žiemą virusas tikrai smogs.

Skaityti daugiau

22.09.2023 laikas 08:44 Tauta Siūlo Papiktino atmintinos vietos pavadinimas
Nurodoma, kad tai „Lietuvos partizanų užkasimo vieta“. Savo nuomonę išsakęs ukmergiškis svarsto, kodėl parinktas toks keistas, niekur negirdėtas terminas. „Negi negalima buvo kaip nors kitaip pagarbiau pavadinti“, – piktinosi jis....

Skaityti daugiau

22.09.2023 laikas 08:39 Tauta Siūlo Dėl praleisto skambučio liko be vaistų

Ponia Danutė liko nusivylusi nuotolinių konsultacijų pas medikus tvarka – dėl praleisto skambučio mėnesį liko be vaistų.

Skaityti daugiau

Įdomus pasaulis:

Taip pat skaitykite:
23.09.2023 laikas 20:42 Kaip keičiasi vyro reikalavimai moteriai, kai jis iš tiesų myli
Ar pastebėjote šiuos vyrų reikalavimus? Nuolat diskutuoja apie kažkokią tobulą porą. Įdomiausia tai, kad ji ne visada net egzistuoja. Ypač jei jie aptarinėja ne tik išvaizdą, bet ir charakterį. Moterys, būkime atviri, taip pat yra nuodėmingos....

Skaityti daugiau

23.09.2023 laikas 20:23 Po kokių žmogaus frazių suprantu, kad jis yra tingus ir silpnas
Mūsų frazės visada buvo ir bus atspindys to, kas vyksta mūsų viduje. Jei žmogus yra stiprus ir drąsus, jo kalba skirsis nuo, pavyzdžiui, tinginio ir silpno žmogaus. Labai svarbu išmokti atskirti šiuos dalykus žmonių kalboje. Juk taip iš karto suprasi...

Skaityti daugiau

23.09.2023 laikas 20:06 Kaip suprasti iš vyro, ar jūs jam esate mėgstamiausia moteris, ar jis tiesiog prie jūsų pripratęs?
Vyras gali gyventi su moterimi dėl įvairių priežasčių. Iš pradžių taip, meilė ir trauka dažnai vaidina svarbų vaidmenį. Tačiau bėga metai. Ir nebėra taip, kad vyras gyvena su moterimi tik todėl, kad ją nuoširdžiai myli. Galbūt jis tiesiog prie jos pr...

Skaityti daugiau