Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2021 » Vasario » 21

Ar Devintosios planetos hipotezę iškėlę mokslininkai apmaudžiai suklydo?

Nejaugi Devintosios planetos hipotezę iškėlę mokslininkai apmaudžiai suklydo?

Jau ne vienus metus astronomų komanda rėmė kontroversišką teoriją, kad orbitoje už Neptūno skrieja devinta planeta.

Savo prielaidą jie remia tuo, kad transneptūninių objektų (TNO) spiečius atrodo skriejantis drauge apie kažką, ką jie mano esant masyviu objektu, tūnančiu Saulės sistemos pakraštyje.

Nuo 2016 metų, Mike Brown ir Konstantin Batygin iš Kalifornijos technologijos instituto teigė, kad neįprastai susibūrusių TNO, besisukančių apie Saulę smarkiai pakrypusia ir ištęsta orbita, elgesį gali paaiškinti hipotetinės, maždaug dešimt kartų už Žemę masyvesnės Devintosios planetos gravitacija.

Bet daug kitų mokslininkų mano kitaip. Neseniai Kevino Napier iš Mičigano universiteto vadovaujama astronomų komanda tyrė, ar tai, ką pastebėjo Brownas ir Batyginas, nėra paprasčiausios šališkos atrankos rezultatas, kaip praneša Science Magazine.

Kitaip tariant, jų užfiksuotas konkretus TNO elgesys priklausė nuo jų stebėjimo vietos, nes buvo stebima tik maža TNO dalis, neatsižvelgiant į platesnę jų populiaciją.

Nepaisant argumentų, TNO vis dar gaubia paslaptis. TNO stebėti itin sunku, nes jie labai toli. Lengviausia juos pastebėti skriejančius savo neįprasta orbita, bet netgi tuomet juos sunku išskirti santykinai šviesaus Paukščių Tako fone, pažymi Science.

Žinome, kad mūsų sistemoje jų pilna. 2020 metų kovą, tyrėjai panaudojo visatos plėtimąsi infraraudonųjų spindulių ruože tiriančio Dark Energy Survey duomenis katalogizuoti daugiau nei 300 „mažųjų planetų” už Neptūno orbitos.

Kad nereikėtų vargti tikrinant Batygino susibūrusių TNO teoriją, Napiero komanda panaudojo tris skirtingas apžvalgas, kuriose skirtingais teleskopais stebėta 14 vienodai nutolusių TNO.

Kaip aiškinama priimtame publikuoti Planetary Science Journal žurnalo straipsnyje, komanda priėjo prie išvados, kad trijų apžvalgų duomenys nerodo susibūrimo, pagrindinio Browno ir Batygino argumento, grindžiančio jų Devintosios planetos teoriją, pagrįstumo.

Tiesą sakant, Napiero ir jo komandos atlikta analizė neatmeta galimybės, kad TNO buvo pasiskirstę tolygiai Saulės sistemoje, kas iš esmės yrs dūris Devintosios planetos teorijos širdin.

Susispietimas „yra pasirinkimo kur ir kada žiūrima, pasekmė“, sakė Napieras Science. „Kito duomenis atitinkančio modelio nereikia.”

Batyginas savo poziciją gynė, nurodydamas, kad Napiero analizė negalėjo „atskirti susibūrusio ir tolygaus pasiskirstymo.”

Napiero ir jo komandos tyrimas nepateikia užtikrinto atsakymo į Devintosios planetos egzistavimą, ypač atsimenant, kad buvo tirta vos 14 TNO imtis. Komanda tikisi, kad 2023 metais turinčios pradėti veikti Vera Rubin Observatorijos teleskopas galės ryškiau nušviesti nuošaliausių TNO judėjimo netolygumus.

Šaltinis: technologijos.lt

Parengta pagal:

Įvertink šį straipsnį. Parašykite komentarą! Įvertinkite skaitomą Paranormal.lt turinį. Paremkite pasidalindami su kitais: .
Sveiki, nesuspėju, o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 199
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
01.03.2021 laikas 20:03 Liaudiški patarimai nuo regėjimo, podagros, skrandžio nusileidimo, tromboflebito, ichtiozės, prostatito, kaklelio erozijos

Liaudiški patarimai nuo regėjimo, podagros, skrandžio nusileidimo, tromboflebito, ichtiozės, prostatito, gimdos kaklelio erozijos, lėtinio prostatito, skausmo pilvo apačioje ir šlapimo nelaikymo, kojų silpnumo, raumenų silpnumo, senatvinio vidurių palaisvėjimo.

...

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 19:31 Liaudiška Patirtis Nuo Svorio, Vandenės, Medžiagų Apykaitos, Otito, ŪRS, Krūties Naviko

Liaudiška patirtis nuo svorio didėjimo, pilvo vandenės, sutrikusios medžiagos apykaitos, pūlingo otito, silpnumo, mieguistumo, sergant ŪRS, krūties naviko.

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 19:03 Liaudiška Patirtis Nuo Poliartrito, Hipertonijos, Diarėjos, Dantų Skausmo

Liaudiška Patirtis Nuo Poliartrito, Hipertonijos, Diarėjos, Dantų Skausmo. Kaip įveikti žagsulį ir kaip pasigaminti Natūralią viagrą.

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 16:16 Nuo Antarktidos atskilo didžiulis ledkalnis
Penktadienį nuo Antarktidos Brunto šelfinio ledyno atskilo Los Andželo dydžio ledkalnis, tačiau kol kas tikimybė, kad jis nukeliaus didelius atstumus ar užplauks ant seklumos lieka neaiški.

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 12:39 Kaip Atpažinti Tau Skirtą Žmogų?
Šiuolaikiniai žmonės gana retai pasikliauja instinktais ir tai visiškai suprantama. Moderniame pasaulyje gana keista pradėti santykius be blaivaus proto. Tačiau ir protas ne visada yra geriausias pagalbininkas – kartais jausmai ignoruojami be reikalo. Tad kaip atpažinti tą vienintelį žmogų?...

Skaityti daugiau

02.03.2021 laikas 09:08 Turmeric from Bangladesh sometimes contains lead-laced chemical compounds, study finds
American and Bangladeshi researchers found that turmeric is occasionally laced with lead in Bangladesh, one of the world’s leading turmeric-growing regions. In a study published in the journal Environmental Research, the team revealed that most of the surveyed districts added lead to turmeric to mak...

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 21:54 Women recently injected with experimental covid vaccines are showing symptoms of BREAST CANCER

A group of Utah doctors have discovered something terrifying in recent mammogram screenings taken at the Breast Care Centre in Salt Lake City, Utah.

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 17:18 Sultingi vištienos filė gabalėliai apsukti šonine, kepti keptuvėje
Ko gero nepameluosiu pasakydama, kad tai bene greičiausiai ir lengviausiai pagaminamas vištienos patiekalas su šonine. Mums nereikės nei orkaitės, užteks tik keptuvės. Nuo šoninės vištiena gaunasi aromatinga bei sultinga....

Skaityti daugiau