Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Birželio » 25

Štai ką naujausi tyrimai sako apie Devintąją planetą

Prieš ketverius metus pora mokslininkų paskelbė netiesioginių įrodymų, kad Saulės sistemos pakraštyje galimai egzistuoja dar viena – devinta – planeta, mase lenkianti Žemę. Įrodymais buvo laikomos grupės Kuiperio žiedo objektų orbitos, kurių savybės įtartinai panašios, tarsi juos visus temptų masyvaus kūno gravitacija.

Nuo tada nesiliauja paieškos, bet kol kas nufotografuoti planetos nepavyko. Galbūt dėl to, kad ji labai tamsi – bet gali būti, kad ji tiesiog neegzistuoja, o mažųjų kūnų orbitas galima paaiškinti ir kitaip.

Grupė mokslininkų, pastaruosius keletą metų tyrinėjantys išorinę Saulės sistemos dalį, teigia, kad pirmieji planetos egzistavimo įrodymai yra tiesiog neobjektyvių stebėjimų pasekmė. Kuiperio žiedo objektus aptikti labai sudėtinga, o jei jų orbitos elipsiškos, aptikti juos įmanoma praktiškai tik artimiausiame Saulei orbitos taške.

Skirtingu metų laiku iš Žemės stebėti įmanoma tik dalį Kuperio žiedo. Daugelyje Žemės vietų stebėjimams tinkamas laikas dažniausiai būna tik dalį metų. Sujungus šiuos efektus nekeista, kad pirmieji atrasti labai tolimi Kuperio žiedo objektai turėjo panašias orbitas. Dabar, atradus jų daugiau, orbitų savybių pasiskirstymas tapo panašesnis į atsitiktinį.

Nors tai nepaneigia Devintosios planetos egzistavimo galimybės, tai kartu sumažina ir jos poreikį. Tyrimo rezultatai skelbiami „arXiv“.

Kita galima priežastis, kodėl planeta dar neatrasta – kad tai iš tiesų ne planeta, o pirmykštė juodoji skylė.

Tokie objektai, kai kurių teorinių modelių teigimu, galėjo susiformuoti netrukus po Didžiojo sprogimo ir išlikti iki šių dienų. Jei juodosios skylės masė siekia penkias Žemės mases – tokia yra labiausiai tikėtina paslaptingojo objekto masė, sprendžiant iš poveikio Kuiperio žiedo kūnų orbitoms – jos įvykių horizonto spindulys būtų vos 4,5 centimetro.

Be to, objektas būtų visiškai tamsus, tad aptikti jį iš Žemės galimybių nėra. Bet teoriškai jį būtų galima aptikti išsiuntus jo kryptimi daug mažyčių palydovų – tokių, kokie planuojami „Breakthrough Starshot“ misijai į Kentauro Proksimą.

Jei šie palydovai labai reguliariai siųstų į Žemę signalus, nukrypimas nuo plano leistų apskaičiuoti trajektorijos arba signalo sklidimo pokyčius dėl masyvaus kūno kuriamos gravitacijos. Skrisdami 0,1 proc. šviesos greičio, zondai paslaptingąjį kūną pasiektų per maždaug dešimtmetį.

Taip pat skaitykite: Visi Gali Jau Matyti Nibiru. Yra Tik Viena Sąlyga

Tiesa, pasiūlymas netruko sulaukti kritikos: mažos masės zondai, keliaujantys tokiu greičiu, būtų veikiami stipraus tarpžvaigždinės medžiagos pasipriešinimo bei magnetinių jėgų. Šie efektai pridėtų daug triukšmo prie atsiunčiamų signalų ir sutrukdytų aptikti Devintosios planetos (ar juodosios skylės) poveikį, nebent zondas būtų daug masyvesnis (tonų eilės), judėtų daug lėčiau nei 0,1 proc. šviesos greičio, arba pataikytų praskristi labai (mažiau nei poros dešimčių astronominių vienetų atstumu) nuo taikinio.

Tyrimo rezultatai „arXiv“: pasiūlymas siųsti zondus ir kritika jam.

Šaltinis: konstanta.lt, Kastytis Zubovas

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Mistikos TV (Bandoma vėliau žiūrėkite šia nuoroda)

Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
10.07.2020 laikas 19:23 Padėkime Savo Venoms Žolelėmis Be Vaistų
Kai man pavyko sulieknėti ir atsikratyti 10 kg nereikalingo svorio, pajutau, kad pagerėjo mano kojų venų būsena. Tėvai sirgo varikoziniu venų išsiplėtimu, matyt aš irgi paveldėjau šią ligą. Iš pradžių nešiojau priešvarikozines kojines - toks ir buvo mano gydimasis. O štai šiuo atveju pati sau netikė...

Skaityti daugiau

10.07.2020 laikas 18:48 “Cikada3301”: kas stovi už pačios paslaptingiausios dabarties organizacijos
2012 metų sausio mėn. anoniminiame forume4chan atsirado paslaptingas pranešimas. Nežinomas, pasirašęs „3301“, įkėlė cikados paveikslėlį, kuriame buvo užšifruotas slaptas pranešimas.“ Supraskite jį, ir sužinosite, kaip rasti mus. Nekantriai laukiame tų nedaugelio žmonių, kuriems pavyks nueiti visą ke...

Skaityti daugiau

10.07.2020 laikas 08:32 Castellfollit unikalus miestelis Ispanijoje. Sužinok kodėl!
Katalonijoje yra miestelis, kuriame dar nė vienas turistas nepasiklydo begaliniuose gatvių, aikščių ir alėjų labirintuose. Ir taip yra ne dėl to, kad jis neklaidus, bet todėl, kad jame yra tik viena gatvė su dviem namų, kurie tiesiogine prasme kabo ant uolos krašto...

Skaityti daugiau

09.07.2020 laikas 20:11 Magnio vandens receptas: kovoja su edema, antsvoriu, sąnarių skausmais, prasta kraujotaka ir dar daugiau!

Jei esate vyresnis nei 40 metų, tuomet turite atidžiai stebėti suvartoto magnio kiekį. Tai padeda tinkamai funkcionuoti visiems organams ir užkirsti kelią įvairioms ligoms.

Skaityti daugiau

09.07.2020 laikas 14:25 Ką apie asmenybę išduoda kavos puodelis?
Ne paslaptis, kad turėdami tam tikrų žinių, gali suprasti žmogaus prigimtį vien tik stebėdami tam tikrus gestus ar pasirinkimus. Net paprastas kavos puodelis gali labai daug atskleisti apie asmenybę.

Skaityti daugiau

09.07.2020 laikas 13:03 Cholesterolio Lygį Sumažinkite Be Vaistų

Žmogus negali pakeisti savo biologinio amžiaus, bet gali atitolinti lėtines širdies ir kraujagyslių ligas, jei jo kraujagyslės bus „švarios“. Mokslas įrodė, kad šiuolaikiniai būdai kontroliuoti mažo tankio cholesterolį, dar vadinamą „bloguoju“, gali padėti išvengti infarkt...

Skaityti daugiau