Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2022 » Vasario » 9

Ko nereikia daryti senatvėje?

Šį ateities laišką sau nusprendžiau parašyti ne tam, kad apgaučiau sklerozę arba senatvinę silpnaprotystę. Kažin ar jis padėtų to išvengti, bet galbūt apsaugotų mane nuo kokių nors klaidų…

Žinote, vaikystėje ir paauglystėje klausydamasi nesibaigiančių suaugusiųjų pamokslų, stebėdama besiginčijančius tėvus ir kvailai besielgiančius senukus svarstydavau: „Kai būsiu suaugusi, niekada taip nesielgsiu su savo vaikais! Neatrodysiu taip kvailai! Nė už ką nekartosiu visų šių klaidų!“ Bet ilgainiui pagaudavau save darant tą patį: šaukiau ant vaikų, kalbu banalybes, kaupiu nuoskaudas, atkakliai reikalauju dėmesio ir dėkingumo… Ak, jeigu tik galėčiau laiku prisiminti, kaip kadaise visi šie dalykai mane erzino!

Todėl ir paruošiau sau visus šiuos primintukus. Rėmiausi savo šiandienos patirtimi ir stebėjimais. Tikiuosi, kad po dviejų trijų dešimtmečių, jei dar būsiu gyva ir jei iki tol mūsų beprotiškas pasaulis dar nebus pats savęs sunaikinęs, sugebėsiu šiuos užrašus atrasti ir išvengti kvailų poelgių ir situacijų. Galbūt kas nors pravers ir jums…

Taigi, brangioji, kai pasensi…

1. Niekada niekam nepamokslauk. Net jeigu tiksliai žinai, kad esi teisi. Prisimink, kaip kadaise tai tave nervino ir ar pati kada nors klausei vyresniųjų patarimų…

2. Nesistenk padėti, jeigu tavęs to neprašo. Neįkyrėk. Nebandyk apsaugoti artimųjų nuo visų pasaulio negandų. Tiesiog mylėk juos.

3. Nesiskųsk! Sveikata, kaimynais, valdžia, pensijų fondu! Netapk laiptinės suoliukus trinančia niurzgančia sene.

4. Nelauk dėkingumo iš vaikų. Atmink: nėra nedėkingų vaikų – yra kvaili tėvai, laukiantys dėkingumo iš vaikų.

5. Niekada nesakyk šių frazių: „Būdama tavo amžiaus, aš…“, „Atidaviau tau geriausius metus…“, „Esu vyresnė ir geriau žinau…“ Tai nepakenčiama!

6. Jeigu turėsi anūkų, neversk jų kreiptis į tave vardu ir nevadinti senele. Tai kvaila.

7. Neleisk paskutinių pinigų atjauninimo procedūroms. Tai neturi prasmės. Geriau išleisk juos kelionei.

8. Nežiūrėk į veidrodį ir nesidažyk tamsoje. Nemeluok sau. Ir stenkis pagal išgales atrodyti elegantiškai. Būtent elegantiškai, o ne jaunatviškai. Patikėk – taip bus geriau.

9. Saugok savo vyrą, net jeigu jis virto raukšlėtu ir bejėgiu niurzgaliumi. Nepamiršk, kad kadaise jis buvo jaunas, stiprus ir gražus. Ir greičiausiai jis yra vienas iš nedaugelio, kas dar pamena tave jauną, liekną ir gražią. Tikriausiai jis yra vienintelis, kam dabar tavęs iš tikrųjų reikia.

10. Nesistenk bet kokiais būdais pasivyti laiko: suprasti naujausias technologijas, maniakiškai sekti visus įvykius, nuolat mokytis naujų dalykų, kad neatsiliktum nuo gyvenimo. Tai juokinga. Daryk tai, kas tau patinka. Kiek galima?!

11. Dėl nieko savęs nekaltink. Kad ir kaip susiklostys tavo ir tavo vaikų gyvenimas, padarei viską, ką galėjai.

12. Bet kurioje situacijoje išlik ori! Iki galo! Pasistenk, brangioji, tai labai svarbu. Ir prisimink, jeigu iki šiol esi gyva, vadinasi, to kažkam reikia.

Šaltinis

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.05.2022 laikas 20:48 Kodėl špinatai turėtų atsidurti mitybos racione?
Špinatai – lapinė daržovė, kurią lengva rasti beveik bet kurioje maisto prekių parduotuvėje. Špinatus galima vartoti įvairiais būdais: valgyti virtus arba žalius, dėti į salotas ar trintus kokteilius. Tai ne tik skani, bet ir sveikatai naudinga daržovė, turtinga vitaminais bei mineralinėmis medžiago...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 18:24 ATSKLEISTA: Vuchano laboratorija atliko beždžionių raupų tyrimo rezultatus

Liūdnai pagarsėjusio Vuhano virusologijos instituto mokslininkų paskelbtame moksliniame žurnale buvo paskelbtas neseniai atliktas beždžionių raupų tyrimas, kuriame, kaip paaiškėjo, buvo naudojamasi funkcijos padidinimo tyrimais - prieštaringai vertinamu patogenų tyrimo metodu, galinčiu padidinti ...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:53 Naujose JK gairėse teigiama, kad beždžionių raupų atvejų kontaktiniai asmenys turėtų 21 dieną izoliuotis

Remiantis naujausiomis JK vyriausybės gairėmis, artimi beždžionių raupų ligonių kontaktai turėtų būti izoliuoti 21 dieną.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:41 Popiežius tyli, kai Kinijoje ir Honkonge Kinijos KKP areštuoja ir įkalina katalikų lyderius
Popiežius Pranciškus nieko nepasakė apie katalikų lyderių areštus ir įkalinimą Kinijoje ir Honkonge.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:28 Kinijos Vuchano laboratorijoje 2021 m. buvo eksperimentuojama su beždžionių raupais
Praėjusiais metais liūdnai pagarsėjusi Wuhano laboratorija Kinijoje eksperimentavo su beždžionių raupais, o šių metų pradžioje net paskelbė tyrimų ataskaitą tarptautiniame žurnale.

Skaityti daugiau

20.05.2022 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su pievagrybiais (video)

Į įkaitintą keptuvę pilkite aliejų ir dėkite sviestą. Suberkite pusžiedžiais pjaustytus svogūnus ir apkepkite 5 minutes. Suberkite cukrų, žiupsnį druskos ir kepkite dar 15 minučių, kol svogūnai susikaramelizuos. Atidėkite į šalį.

...

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai Konservuotų žirnelių sriuba su mėsos kukuliais
Galima sakyti, kad niekada į mėsos faršą aš nededu šviežio česnako. Iš anksto neapdorotas termiškai, po to kepant arba troškinant patiekalą, jis suteikia (bent jau mano asmenine nuomone) nelabai kokį skonį.

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:05 Receptai | Patiekalai Keptas maskarponės sūrio pyragas su sausainiais ir kondensuotu pienu
Šį keptą maskarponės sūrio pyragą su kondensuotu tikrai pagamins net virtuvėje tik pradedantys naujokai. Šaldytuve atvėsintam desertui dar daugiau gaivos suteiks šviežios uogos - visi smaližiai garantuotai paprašys dar vieno gabaliuko....

Skaityti daugiau