Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2022 » Liepos » 23

"Kiek man liko laiko!" Kokia turėtų būti tinkama senatvė?

Yra posakis apie pilką barzdą ir pilką šonkaulį. Mūsų šeimos patirtis rodo, kad šią tiesą gali papildyti ne tik barzdos, bet ir plaukų žilimas. Taip, būtent į plaukus, nes mūsų močiutė neišeidavo be šukuosenos. Antroji patarlės dalis skirta močiutei. Mūsų močiutė jaunystėje tikrai nesidarė šukuosenos, o dabar ji tai puikiai kompensuoja.

Kai mirė senelis, močiutė puolė į tikrą depresiją, todėl šeimoje surengėme susirinkimą ir nusprendėme pasiimti močiutę į savo namus, kad kaip nors ją atgaivintume.

Atjauninimas truko apie šešis mėnesius ir mums pavyko, močiutė atgijo ir pralinksmėjo, bet, matyt, kažkur persistengėme, nes procesas, atvirkštinis depresijai, ėmė dominuoti taip stipriai, kad dabar negalime jo sustabdyti.

Senelė ėmė vadovautis šūkiu "kiek man liko laiko!" ir, neatsigręždama atgal, pasivijo jį.

Paskutinė jos staigmena mums buvo kelionė prie jūros. Ji tai padarė be įspėjimo, išprovokuodama savo draugą skubėti į pajūrį.

Jie išjungė telefonus ir nepranešė, kur yra, kol praėjus penkioms dienoms, kai jau buvo praleidę visus pinigus ir turėjo būti iškeldinti iš viešbučio, nepranešė apie savo buvimo vietą. Senelės taip pat neturėjo už ką nusipirkti bilietų atgal, todėl tėvams teko vykti paskui juos prie jūros. Ten jie rado žvalias senutes, tiesiog sėdinčias ant savo lagaminų. Tėtis trumpai išreiškė savo emocijas pakeldamas nykščius aukštyn:

- Vau! Pagarba! Kodėl jie manęs nepaėmė?

Mama pasakė ilgesnę kalbą, bet močiutė ją tiesiog nušvilpė, viską paaiškindama viena fraze: "Kiek man ten laiko!" O mamos pasakojimas apie tai, kaip jai teko klausytis močiutės draugės vaikų skundų dėl netinkamo močiutės elgesio, pralinksmino ne tik tėtį, bet ir abi močiutes:

- Kaip ir mokykloje, buvo iškviesti tėvai!

Senelė su vyrais kieme mėgsta mušti "ožį", o jos pastabos tiems, kurie apgaudinėja žaidime, skamba visuose namuose. Mamos prašymai taip gyvai nesireikšti nesustabdo močiutės. Prie domino stalo močiutė sutinka Mantą, kuriam, močiutės žodžiais tariant, tik 75-eri. Manau, kad sulaukusi 87 metų ji turi teisę taip reikšti savo nuomonę. Kai močiutė pristatė Mantą, ji vėl šokiravo mamą ir prajuokino tėtį:

- Mantas, mano vaikinas. Ir jokio "senelio"! Tik "Mantuką"!

Koncertai, teatras, kinas - visa tai yra močiutės gyvenime. Mama sako, kad paauglystėje su mumis turėjo mažiau problemų nei dabar su močiute. Man patinka, kad močiutė pasirinko gyventi taip, tarsi gyventų paskutinę dieną, nesigręžiodama į praeitį ir negalvodama apie tai, kas bus rytoj. Jai puikiai sekasi dirbti. Tikiuosi, kad būdama tokio amžiaus galėsiu džiaugtis gyvenimu taip, kaip ji.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
09.08.2022 laikas 20:00 Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas
Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas. Pradžia: 19:00 val. Po transliacijos laidą rasite Rumble ir Brighteon kanaluose.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 20:08 Vaistažolė: Gydomės trūkažolėmis

Trūkažolės gali aprūpinti mus vitaminais ištisus metus: kai kurios rūšys išsaugo vertingąsias savybes, net ilgai laikant šaldytuve ar rūsyje. Trūkažolių šaknys plačiai naudojamos, ruošiant konditerijos gaminius, konservuojant, bet ypač dažnai jos dedamos į natūralią kavą ir kavos gėrimus, kuriems...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 19:38 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: Kas laukia pasaulio rudenį?
Po Nancy Pelosi vizito Taipėjuje Kinija sudavė Amerikai skaudų smūgį, uždrausdama eksportuoti smėlį, kuris naudojamas mikroprocesorių substratams gaminti, ir dabar Taivanas apimtas panikos: na, kur dar Žemėje yra šio rečiausio mineralo telkinių?...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 17:54 Ukrainos Zaporožė artėja prie referendumo dėl Rusijos
Maskvos remiama pietryčių Ukrainos Zaporožės regiono valdžia pirmadienį pareiškė, kad toliau planuoja surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:50 Billas Gatesas socialinio kredito balus vadina ‘turtu’
Indijoje veikia didžiausia pasaulyje nacionalinė biometrinių skaitmeninių tapatybės duomenų sistema "Aadhaar" (hindi kalba reiškia "pamatas").

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:38 Receptai | Patiekalai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudoti daugiau ar mažiau kiaušinių....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:54 Tauta Siūlo Naisių skandalas priminė sovietinius laikus
Taip sako kultūros atstovai, kalbėdami apie situaciją, kai festivalyje „Naisių vasara" paskutinę akimirką dalyvauti atsisakė kone visi turėję groti atlikėjai. Viešai išsakyti pasitraukimo argumentai - išskirtinai politiniai....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:48 Tauta Siūlo Kyla G.Paškevičiaus palaikymo banga
Pastaruoju metu renginiuose ir viešojoje erdvėje nematyti ne tik plačiai aptarinėjamo SEL`o, bet ir tikros muzikos legendos - Gyčio Paškevičiaus. Po to, kai šoumenas Arūnas Valinskas savo rašinyje atlikėją ir jo sūnų pasiuntė ant „trijų raidžių", šiandien socialiniame tinkle kyla G.Paškevičiaus pala...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto