Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2022 » Kovo » 21

Mokslininkai papasakojo apie paprastą būdą, kaip apsisaugoti nuo vėžio

Vėžys yra apgaulinga liga, kuri neaplenkia ne tik vyresnio amžiaus žmonių, bet net ir pačių jauniausių. Ekspertai teigia, kad ateityje per savo gyvenimą su vėžiu susidurs kas antras pasaulio gyventojas. Nors liga ir nemaloni, tačiau jos išvengti tikrai įmanoma. Oksfordo mokslininkai atliko didelio mąsto tyrimą, kurio metu paaiškėjo stebinantys faktai apie vėžį skatinantį maisto produktą.

Atskleista netikėtą tiesą

Mėsos vartojimas Lietuvoje yra plačiai paplitęs, o patiekalai ir maisto produktai su mėsa paprastai vartojami beveik kasdien. Dažniausiai, manoma, kad mėsoje gausu vitaminų ir kitų naudingų medžiagų ir tai yra tiesa, tačiau per dažnas mėsos vartojimas turi ir neigiamą pusę.

Oksfordo mokslininkai išanalizavo mėsos vartojimo poveikį trims labiausiai paplitusiems vėžiniams susirgimams: krūties vėžiui po menopauzės, prostatos vėžiui ir storosios žarnos vėžiui. Tyrimui vadovavęs mokslininkas Cody Watling teigia: „Tyrimo rezultatai parodė, kad vegetariška, peskatariška ar mažu mėsos kiekiu pasižyminti mityba yra susijusi su mažesne vėžinių susirgimų rizika.“

Tyrimo dalyviai

Mėsos poveikį žmogaus organizmui analizuojantis tyrimas buvo atliekamas net 11 metų, o jame dalyvavo 472 377 žmonių. Dalyviai buvo suskirstyti į keturias grupes:

· Mėsą valgantys dažnai

· Mėsą valgantys retai

· Valgantys tik žuvį

· Vegetarai ir veganai

Tyrimo pradžioje vėžiu nesirgo nei vienas dalyvis iš 472 377, o tyrimo pabaigoje su vėžiu buvo susidūrę net 54 961 dalyviai.

Rezultatai

Tyrimui pasibaigus, mokslininkai apskaičiavo, kad vegetarai ir veganai turi 14% mažesnę tikimybę susirgti vėžiu, valgantieji žuvį – 10%, o mėsą vartojantys retai – 2%.

Po menopauzės vegetariškai besimaitinančioms moterims krūties vėžio rizika buvo 18% mažesnė, o vegetariškai besimaitinantiems vyrams, prostatos vėžio rizika buvo mažesnė net 20%. Tyrimo autoriai, nagrinėję storosios žarnos vėžio problemą, nustatė, kad mažai mėsos valgančių žmonių rizika susirgti šia liga buvo mažesnė 9%.

Apsisaugokite nuo vėžio

Vėžys klastinga ir gąsdinanti liga, tačiau tinkamai maitinantis, galima gerokai sumažinti susirgimo riziką. Mokslininkas Cody Watlink pataria: „Reikėtų vengti raudonos mėsos ir perdirbtos mėsos produktų. Verčiau mitybą paįvairinkite pilno grūdo produktais, daržovėmis ir šviežiais vaisiais. Be to, svarbu pasistengti išvengti viršsvorio ir užtikrinti stiprų organizmo imunitetą.“

Šaltinis

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
15.05.2022 laikas 14:02 “Kietos šviesos spindulių” mįslė

Pirmą kartą apie tokius neįprastus NSO spindulius sužinota XX a. septintojo dešimtmečio pabaigoje. Žanas Heringas pavadino juos "kietos šviesos spinduliais", kurie turi labai neįprastų savybių. Statistinės NSO objektų stebėjimų analizės duomenimis, maždaug 1980 m. šviesos spinduliai ir ...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 13:33 Kanada - Tūkstančiai žmonių evakuoti dėl potvynių Albertoje ir Šiaurės Vakarų teritorijose
Dėl ledo kamščių, lietaus ir tirpstančio sniego šiaurinėje Kanados dalyje išsiliejo upės. Visoms Šiaurės vakarų teritorijų bendruomenėms buvo įsakyta evakuotis, o šiaurės vakarų Albertos provincijoje šimtai žmonių buvo priversti palikti savo namus....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 11:01 COVID-19 vakcinos išsiskyrimas gali pakenkti neskiepytiems žmonėms ir sukelti rimtų sveikatos problemų, pavyzdžiui, kraujo krešulių

Vakcinų nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19) išskyrimo efektas paveikia net neskiepytus žmones, sukeldamas rimtų sveikatos komplikacijų, įskaitant kraujo krešulius, kurie yra tokie dideli, kad beveik prilygsta žmogaus kumščio dydžiui, kalba Arsenio Toledo.

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 09:01 Laiko sutrikimų ir anomalijų mįslės

Vienas iš labiausiai paplitusių teiginių apie laiką sako: laikas nuolat yra visur. Deja, bet, jei tai būtų tiesa, tai mūsų gimtoji planeta prarastų bent pusę žmogaus širdžiai mielų paslapčių. Egzistuoja ryšys tarp normalios laiko eigos pasikeitimo ir "pražūtingų, užburtų" vietų.

...

Skaityti daugiau

14.05.2022 laikas 13:48 Vaiduokliai iš tiesų egzistuoja?

Šimtus ar net tūkstančius metų mediumai ir ekstrasensai bandė įrodyti, kad vaiduokliai tikrai egzistuoja. Vieni bijojo vaiduoklių, kiti juos medžiojo. Tačiau klausimas vis dar atviras: ar vaiduokliai tikrai egzistuoja?

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 08:07 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su grybais
Labai turtinga savo skoniu, bet ne kalorijomis perlinių kruopų sriuba su grybais. Net mano vyras labai gyrė, o jis tikrai nėra didžiulis perlinių kruopų ar grybų mėgėjas. Beje šiai sriubai kuo puikiai tiek švieži, tiek džiovinti grybai....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:59 Receptai | Patiekalai Vokiška perlinių kruopų sriuba su šonine
Ar žinojote labai paprastą tiesą: perlinės kruopos yra tik iš miežių. Ši vokiška sriuba Graupensuppe taip ir yra verčiama į lietuvių kalbą - miežinė sriuba. Pas mus tai būtų labiau perlinė sriuba.

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:52 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su jautiena

Labai, labai ir labai skani perlinių kruopų sriuba su jautiena, šiek tiek jaučiasi švelnus aštrumas ir skonis tikrai geras. Visi ingredientai yra savo vietoje, idealiai sudera tarpusavyje.

Skaityti daugiau