Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2022 » Kovo » 22

Gamtinis gaisras JAV sunaikino 50 namų

11-oje Teksaso apygardų paskelbta stichinė nelaimė, nes didžiulis miškų gaisras, per kurį sudegė mažiausiai 50 namų ir žuvo šerifo padėjėjas, toliau plinta.

Teksaso miškų tarnybos duomenimis, ugniagesiai kovoja su Eastlando komplekso gaisru, kuris apėmė 45 000 hektarų plotą ir šeštadienį buvo lokalizuotas tik 15 proc.

Gaisras kilo ketvirtadienį ir greitai išplito dėl sausros ir vėjo gūsių, kurių greitis didelėje valstijos dalyje viršijo 40 mylių per valandą.

Penktadienį gubernatorius Dž. Gregas Abbotas paskelbė ekstremalią padėtį labiausiai nuo gaisrų nukentėjusiose apygardose, kai buvo patvirtinta, kad ugnis sunaikino dešimtis namų.

Eastlando apygardoje gyvena apie 18 000 žmonių. Gormano mieste evakuota apie 475 namai, tačiau pareigūnai dar nežino, kiek statinių galėjo sudegti, sakė Teksaso A&M miškų tarnybos atstovas Matthew Fordas.

Teksaso miškų tarnyba įspėjo, kad gaisrai taip pat gali apimti dalį Oklahomos ir Kanzaso teritorijų, o Nebraska perspėjo apie itin didelį gaisrų pavojų.

Ketvirtadienį, padėdama gyventojams gelbėtis nuo gaisro, žuvo Eastlando apygardos šerifo vyresnioji pavaduotoja Barbara Fenley.

Pasak šerifo biuro, Fenley ėjo nuo durų prie durų ir įtikinėjo gyventojus evakuotis iš namų, o paskutinį kartą, kai su ja buvo užmegztas ryšys, ji sakė, kad ketina patikrinti pagyvenusį vyrą Karbone, Teksaso valstijoje.

Smarkiai pablogėjus oro sąlygoms ir esant blogam matomumui dėl dūmų, seržantas Fenley nuvažiavo nuo kelio ir buvo apimtas liepsnų", - sakoma šerifo pranešime.

51 metų seržantė liko su vyru ir trimis sūnumis.

Jai nerūpėjo, kas esi ir ką veiki. Ji visada buvo šalia; nesvarbu, ar tau buvo 5, ar 85 metai, ji tavimi rūpinosi", - sakė jos sūnus Džonas.

"Cisco" policijos departamentas išplatino pranešimą, skirtą jų "seseriai", ir teigė, kad jos labai trūks.

Ji buvo ypatinga tarnaitė ir mūsų profesijos pavyzdys. Melsimės už jos šeimą, draugus ir kolegas, kai jie gedi. Iki pasimatymo, mielas drauge, tavęs labai trūks."

Teksaso žemės komisaras Džordžas P. Bušas gyrė 51 metų moters drąsą.

Deputatas Fenlis žuvo bandydamas gelbėti piliečius nuo vakarų Teksase liepsnojančių gaisrų. Jos tarnystė mūsų valstybei nebus pamiršta", - tviteryje rašė G. Bushas.

Penktadienį Nacionalinė orų tarnyba Fort Vorthe perspėjo, kad dėl sausų ir vėjuotų orų didesnėje vakarų ir centrinės Teksaso dalies dalyje padidėjęs gaisrų pavojus, ir paragino gyventojus pasitikrinti, ar nėra vietinių draudimų deginti žolę, ir atsargiai elgtis su viskuo, nuo ko gali užsidegti žolė.

"Praėjusiais metais turėjome gana sausą vasarą, kuri tęsėsi ir rudenį bei žiemą, - sakė Nacionalinės meteorologijos tarnybos meteorologė Madison Gordon. Prasidėjus žiemai "laukuose atsirado daug kuro".

Gaisrai sukėlė rūką už šimtų kilometrų, o Hjustono ugniagesių departamentas ir miesto nepaprastųjų situacijų valdymo tarnyba penktadienio rytą išsiuntė automatinius telefono pranešimus, įspėjančius rajono gyventojus apie dūmus ir pelenus.

Socialinėje žiniasklaidoje paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti, kaip liepsnos virsta ugnies tornadu, o kitame vaizdo įraše matyti visas gaisro mastas iš viršaus, kaip naktį matomas iš lėktuvo.

Baptistų bažnyčia Teksaso valstijos Rangerio miesto centre, esančiame maždaug už 85 mylių į vakarus nuo Fort Vorto, buvo sunaikinta ketvirtadienį, kai 103 metų senumo pastatą apėmė liepsnos. Taip pat sudegė policijos departamentas ir kiti istoriniai pastatai, pranešė Dalaso televizija WFAA.

Antrosios baptistų bažnyčios diakonas Roy Rogersas sakė, kad sugriuvo trečiasis aukštas ir stogas, o likusi pastato dalis patyrė didelę žalą dėl dūmų ir vandens. Rogersas sakė, kad bažnyčia planuoja kitą sekmadienį pamaldas surengti kitoje gatvės pusėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, kur parapijiečiai nuspręs, ką daryti.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
22.05.2022 laikas 13:57 ECDC bomba: "Beždžionių raupų protrūkis, atrodo, nutekėjo iš Ukrainos laboratorijos

Dabartinis beždžionių raupų protrūkis kilo iš biologinio ginklo laboratorijos Ukrainoje, pranešė Europos ligų kontrolės centro šaltinis.

Skaityti daugiau

22.05.2022 laikas 13:29 Popiežius Viganò: Pasaulinės sveikatos organizacijos sutartis yra išpuolis prieš nacionalinį suverenitetą, "pasaulinio perversmo" dalis

Pasaulinis sveikatos valdymas yra vienas iš pagrindinių naujosios pasaulio tvarkos elementų, todėl jį reikia atmesti ir jam priešintis.

Skaityti daugiau

22.05.2022 laikas 12:28 Pasaulio sveikatos organizacijos pandemijos sutartis reiškia demokratijos pražūtį?

Sekmadienį, gegužės 22 d., Ženevoje (Šveicarija) prasidėjus savaitės trukmės susitikimui, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Pasaulio ekonomikos forumas (WEF) tęsia išpuolį prieš demokratiją.

Skaityti daugiau

22.05.2022 laikas 08:37 Buvęs policininkas, kurį nužudė Buffalo šaulys, buvo ką tik išradęs ‘vandeniu varomą variklį’

Buvęs policijos apsaugos darbuotojas, kurį šeštadienį nužudė Bafalo prekybos centro šaulys, neseniai kalbėjo apie "naujai atrastą energijos šaltinį" ir užpatentavo sistemą, leidžiančią transporto priemonėms važiuoti ne benzinu, o vandeniu.

...

Skaityti daugiau

21.05.2022 laikas 20:50 PSO šaukia skubų posėdį, nes beždžionių raupų virusas išplito visame pasaulyje

Pasaulio sveikatos organizacija šaukia svarbiausių ekspertų grupę į skubų susitikimą dėl tebesitęsiančio beždžionių raupų protrūkio.

Skaityti daugiau

20.05.2022 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su pievagrybiais (video)

Į įkaitintą keptuvę pilkite aliejų ir dėkite sviestą. Suberkite pusžiedžiais pjaustytus svogūnus ir apkepkite 5 minutes. Suberkite cukrų, žiupsnį druskos ir kepkite dar 15 minučių, kol svogūnai susikaramelizuos. Atidėkite į šalį.

...

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai Konservuotų žirnelių sriuba su mėsos kukuliais
Galima sakyti, kad niekada į mėsos faršą aš nededu šviežio česnako. Iš anksto neapdorotas termiškai, po to kepant arba troškinant patiekalą, jis suteikia (bent jau mano asmenine nuomone) nelabai kokį skonį.

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:05 Receptai | Patiekalai Keptas maskarponės sūrio pyragas su sausainiais ir kondensuotu pienu
Šį keptą maskarponės sūrio pyragą su kondensuotu tikrai pagamins net virtuvėje tik pradedantys naujokai. Šaldytuve atvėsintam desertui dar daugiau gaivos suteiks šviežios uogos - visi smaližiai garantuotai paprašys dar vieno gabaliuko....

Skaityti daugiau