Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2022 » Kovo » 25

NASA teigia, kad už mūsų Saulės sistemos ribų yra daugiau nei 5000 planetų

JAV kosmoso agentūra į internetinį NASA Egzoplanetų archyvą (angl. NASA Exoplanet Archive) įtraukė dar 65 egzoplanetas, kurių bendras skaičius išaugo iki 5005.

Tarp iki šiol atrastų egzoplanetų yra maži, uolėti pasauliai, tokie kaip Žemė, dujų milžinai, daug kartų didesni už Jupiterį, ir „karštieji Jupiteriai“, aplink savo žvaigždes skriejantys labai arti.

Vis dėlto, NASA teigimu, 5005 yra tik „maža dalis“ visų žvaigždžių, egzistuojančių vien tik Paukščių Tako galaktikoje, kur jų gali būti šimtai milijardų. „Tai ne tik skaičius,“ – sakė Jessie Christiansen, NASA Egzoplanetų mokslo instituto mokslininkė Kalifornijoje, Pasadenoje.
„Kiekviena jų yra naujas pasaulis, visiškai nauja planeta. Aš džiūgauju dėl kiekvienos iš jų, nes apie jas mes nežinome nieko.“

Didžioji dalis egzoplanetų yra dujinės, kaip Jupiteris ar Neptūnas, o ne žemiškos, skelbiama remiantis internetine NASA duomenų baze.

Tarp pačių naujausių patvirtintų egzoplanetų yra K2-377 b, „super Žemė“, kurios masė prilygsta 3,51 Žemėms, o jos viena orbita aplink savo žvaigždę trunka 12,8 dienas.

Kita, pavadinta TOI-1064 b, „potencialiai yra uolėtas pasaulis, didesnis už Žemę“, teigia NASA.

Mokslininkai vis dar bando išsiaiškinti, iš ko tiksliai susideda egzoplanetos ir jų atmosfera.

NASA teigia, kad jos Džeimso Vebo kosminis teleskopas užfiksuos šviesą iš egzoplanetų atmosferos ir nuskaitys, kokių dujų jose yra, kad taip būtų galima nustatyti tikėtinus gyvenimo sąlygų požymius.

10 milijardų dolerių vertės observatorija, paleista praėjusių Kalėdų dieną, visatą tyrinės infraraudonųjų spindulių spektru, kas leis jai žvelgti pro dujų ir dulkių debesis, kur ir gimsta žvaigždės.

Gismeteo.lt (Alexander Antropov | Pixabay)

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
15.05.2022 laikas 14:02 “Kietos šviesos spindulių” mįslė

Pirmą kartą apie tokius neįprastus NSO spindulius sužinota XX a. septintojo dešimtmečio pabaigoje. Žanas Heringas pavadino juos "kietos šviesos spinduliais", kurie turi labai neįprastų savybių. Statistinės NSO objektų stebėjimų analizės duomenimis, maždaug 1980 m. šviesos spinduliai ir ...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 13:33 Kanada - Tūkstančiai žmonių evakuoti dėl potvynių Albertoje ir Šiaurės Vakarų teritorijose
Dėl ledo kamščių, lietaus ir tirpstančio sniego šiaurinėje Kanados dalyje išsiliejo upės. Visoms Šiaurės vakarų teritorijų bendruomenėms buvo įsakyta evakuotis, o šiaurės vakarų Albertos provincijoje šimtai žmonių buvo priversti palikti savo namus....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 11:01 COVID-19 vakcinos išsiskyrimas gali pakenkti neskiepytiems žmonėms ir sukelti rimtų sveikatos problemų, pavyzdžiui, kraujo krešulių

Vakcinų nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19) išskyrimo efektas paveikia net neskiepytus žmones, sukeldamas rimtų sveikatos komplikacijų, įskaitant kraujo krešulius, kurie yra tokie dideli, kad beveik prilygsta žmogaus kumščio dydžiui, kalba Arsenio Toledo.

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 09:01 Laiko sutrikimų ir anomalijų mįslės

Vienas iš labiausiai paplitusių teiginių apie laiką sako: laikas nuolat yra visur. Deja, bet, jei tai būtų tiesa, tai mūsų gimtoji planeta prarastų bent pusę žmogaus širdžiai mielų paslapčių. Egzistuoja ryšys tarp normalios laiko eigos pasikeitimo ir "pražūtingų, užburtų" vietų.

...

Skaityti daugiau

14.05.2022 laikas 13:48 Vaiduokliai iš tiesų egzistuoja?

Šimtus ar net tūkstančius metų mediumai ir ekstrasensai bandė įrodyti, kad vaiduokliai tikrai egzistuoja. Vieni bijojo vaiduoklių, kiti juos medžiojo. Tačiau klausimas vis dar atviras: ar vaiduokliai tikrai egzistuoja?

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 08:07 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su grybais
Labai turtinga savo skoniu, bet ne kalorijomis perlinių kruopų sriuba su grybais. Net mano vyras labai gyrė, o jis tikrai nėra didžiulis perlinių kruopų ar grybų mėgėjas. Beje šiai sriubai kuo puikiai tiek švieži, tiek džiovinti grybai....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:59 Receptai | Patiekalai Vokiška perlinių kruopų sriuba su šonine
Ar žinojote labai paprastą tiesą: perlinės kruopos yra tik iš miežių. Ši vokiška sriuba Graupensuppe taip ir yra verčiama į lietuvių kalbą - miežinė sriuba. Pas mus tai būtų labiau perlinė sriuba.

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:52 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su jautiena

Labai, labai ir labai skani perlinių kruopų sriuba su jautiena, šiek tiek jaučiasi švelnus aštrumas ir skonis tikrai geras. Visi ingredientai yra savo vietoje, idealiai sudera tarpusavyje.

Skaityti daugiau