Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Gegužės » 1

Aukso paklausa pirmąjį ketvirtį išaugo

Aukso paklausa metų pradžioje smarkiai išaugo ir 2022 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su ankstesniais metais, padidėjo 34 %.

Pirmajame ketvirtyje bendra paklausa siekė 1 234 tonas. Tai buvo didžiausia ketvirčio paklausa nuo 2018 m. IV ketvirčio, teigiama Pasaulio aukso tarybos ataskaitoje "Aukso paklausos tendencijos". Pirmąjį šių metų ketvirtį paklausa buvo 19 % didesnė už penkerių metų vidurkį.

Pasak WGC, pagrindiniai paklausą skatinantys veiksniai buvo sparčiai auganti infliacija ir Rusijos invazija į Ukrainą.

Pirmąjį ketvirtį aukso kaina padidėjo 8 %.

rinka, metalai, auksas

Aukso įplaukos į ETF užfiksavo didžiausią ketvirčio skaičių nuo 2020 m. trečiojo ketvirčio. Saugaus prieglobsčio paklausa skatino 269 tonomis padidėjusias ETF aukso atsargas. Tai daugiau nei panaikino 2021 m. 174 tonų nutekėjimą iš auksu paremtų fondų.

Aukso monetų ir aukso luitų paklausa sudarė 282 tonas. Tai buvo 20 % mažiau nei labai stiprus pirmasis praėjusių metų ketvirtis, tačiau vis tiek 11 % daugiau nei penkerių metų ketvirčio vidurkis.

Nors fizinio investicinio aukso paklausa JAV ir Europoje buvo didelė, Kinija buvo pagrindinis veiksnys, paaiškinantis metinį sumažėjimą. Sumažėjusi Kinijos aukso luitų ir monetų paklausa dėl naujų vyriausybinių COVID-19 apribojimų stabdė fizines investicijas į auksą šioje šalyje. Rekordinės aukso kainos kai kuriomis valiutomis taip pat lėmė pelno atsiėmimą. Tai ypač buvo būdinga Japonijai ir Turkijai.

Mažesnė paklausa Kinijoje ir Indijoje taip pat stabdė aukso papuošalų rinkos atsigavimą. Pirmąjį ketvirtį paklausa, palyginti su praėjusiais metais, sumažėjo 7 % ir sudarė 474 tonas.

Centriniai bankai I ketvirtį savo turimas aukso atsargas papildė nedideliu kiekiu. Iš viso pasaulio centriniai bankai savo aukso atsargas padidino 84 tonomis. Tai buvo dvigubai daugiau negu IV ketvirtį, tačiau 29 % mažiau negu 2020 m. pirmąjį ketvirtį. Keli centriniai bankai I ketvirtį atliko didelius pardavimus, todėl grynasis prieaugis sumažėjo.

Pramonės aukso paklausa per metus padidėjo 1 %. Tai buvo geriausias pramonės aukso paklausos I ketvirtis nuo 2018 m.

Nors technologijų sektorius šiek tiek atsigavo po pandemijos poveikio, su KOVID susijusios kliūtys išlieka dėl drakoniškos Kinijos politikos. Dešimtys Kinijos miestų yra visiškai arba iš dalies uždaryti, o tai paveikė tokius pagrindinius pramonės ir finansų centrus kaip Šanchajus. Be to, Kinijos nulinė COVID politika sutapo su Kinijos Naujųjų metų švente. Pasak WGC, tai gali turėti įtakos elektronikos tiekimo grandinei 2022 m. Karas Ukrainoje taip pat gali turėti įtakos pasaulinei elektronikos rinkai pereinant į antrąjį ketvirtį.

Žvelgiant į ateitį, WGC teigia, kad, esant tiek daug veiksnių, sunku nustatyti aukso paklausos tendencijas į priekį.

Jei karas Ukrainoje tęsis, juvelyrinių dirbinių ir pramoninės paklausos rinkos sąlygos gali pablogėti. Tačiau taip pat galime sulaukti greitai gerėjančių sąlygų išsprendus šį konfliktą. Taip pat sunku prognozuoti, kaip vyriausybės reaguos į bet kokį COVID-19 atsinaujinimą. Daugiau blokavimų dar labiau apsunkintų šių sektorių veiklą.

Kita vertus, Pasaulinė aukso taryba teigia, kad šiais metais dėl didelės infliacijos ir geopolitinio nestabilumo tikisi didesnės investicinės paklausos nei pernai.

Visą Pasaulio aukso tarybos ataskaitą galite perskaityti ČIA.

P komentaras: Pasaulio naujienos kitaip, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"...

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.05.2022 laikas 20:48 Kodėl špinatai turėtų atsidurti mitybos racione?
Špinatai – lapinė daržovė, kurią lengva rasti beveik bet kurioje maisto prekių parduotuvėje. Špinatus galima vartoti įvairiais būdais: valgyti virtus arba žalius, dėti į salotas ar trintus kokteilius. Tai ne tik skani, bet ir sveikatai naudinga daržovė, turtinga vitaminais bei mineralinėmis medžiago...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 18:24 ATSKLEISTA: Vuchano laboratorija atliko beždžionių raupų tyrimo rezultatus

Liūdnai pagarsėjusio Vuhano virusologijos instituto mokslininkų paskelbtame moksliniame žurnale buvo paskelbtas neseniai atliktas beždžionių raupų tyrimas, kuriame, kaip paaiškėjo, buvo naudojamasi funkcijos padidinimo tyrimais - prieštaringai vertinamu patogenų tyrimo metodu, galinčiu padidinti ...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:53 Naujose JK gairėse teigiama, kad beždžionių raupų atvejų kontaktiniai asmenys turėtų 21 dieną izoliuotis

Remiantis naujausiomis JK vyriausybės gairėmis, artimi beždžionių raupų ligonių kontaktai turėtų būti izoliuoti 21 dieną.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:41 Popiežius tyli, kai Kinijoje ir Honkonge Kinijos KKP areštuoja ir įkalina katalikų lyderius
Popiežius Pranciškus nieko nepasakė apie katalikų lyderių areštus ir įkalinimą Kinijoje ir Honkonge.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:28 Kinijos Vuchano laboratorijoje 2021 m. buvo eksperimentuojama su beždžionių raupais
Praėjusiais metais liūdnai pagarsėjusi Wuhano laboratorija Kinijoje eksperimentavo su beždžionių raupais, o šių metų pradžioje net paskelbė tyrimų ataskaitą tarptautiniame žurnale.

Skaityti daugiau

20.05.2022 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su pievagrybiais (video)

Į įkaitintą keptuvę pilkite aliejų ir dėkite sviestą. Suberkite pusžiedžiais pjaustytus svogūnus ir apkepkite 5 minutes. Suberkite cukrų, žiupsnį druskos ir kepkite dar 15 minučių, kol svogūnai susikaramelizuos. Atidėkite į šalį.

...

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai Konservuotų žirnelių sriuba su mėsos kukuliais
Galima sakyti, kad niekada į mėsos faršą aš nededu šviežio česnako. Iš anksto neapdorotas termiškai, po to kepant arba troškinant patiekalą, jis suteikia (bent jau mano asmenine nuomone) nelabai kokį skonį.

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:05 Receptai | Patiekalai Keptas maskarponės sūrio pyragas su sausainiais ir kondensuotu pienu
Šį keptą maskarponės sūrio pyragą su kondensuotu tikrai pagamins net virtuvėje tik pradedantys naujokai. Šaldytuve atvėsintam desertui dar daugiau gaivos suteiks šviežios uogos - visi smaližiai garantuotai paprašys dar vieno gabaliuko....

Skaityti daugiau