- 01.05.2022
- 0.0 Reitingas
- 869 Peržiūros
- Komentarai
Aukso paklausa metų pradžioje smarkiai išaugo ir 2022 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su ankstesniais metais, padidėjo 34 %.
Pirmajame ketvirtyje bendra paklausa siekė 1 234 tonas. Tai buvo didžiausia ketvirčio paklausa nuo 2018 m. IV ketvirčio, teigiama Pasaulio aukso tarybos ataskaitoje "Aukso paklausos tendencijos". Pirmąjį šių metų ketvirtį paklausa buvo 19 % didesnė už penkerių metų vidurkį.
Pasak WGC, pagrindiniai paklausą skatinantys veiksniai buvo sparčiai auganti infliacija ir Rusijos invazija į Ukrainą.
Pirmąjį ketvirtį aukso kaina padidėjo 8 %.
Aukso įplaukos į ETF užfiksavo didžiausią ketvirčio skaičių nuo 2020 m. trečiojo ketvirčio. Saugaus prieglobsčio paklausa skatino 269 tonomis padidėjusias ETF aukso atsargas. Tai daugiau nei panaikino 2021 m. 174 tonų nutekėjimą iš auksu paremtų fondų.
Aukso monetų ir aukso luitų paklausa sudarė 282 tonas. Tai buvo 20 % mažiau nei labai stiprus pirmasis praėjusių metų ketvirtis, tačiau vis tiek 11 % daugiau nei penkerių metų ketvirčio vidurkis.
Nors fizinio investicinio aukso paklausa JAV ir Europoje buvo didelė, Kinija buvo pagrindinis veiksnys, paaiškinantis metinį sumažėjimą. Sumažėjusi Kinijos aukso luitų ir monetų paklausa dėl naujų vyriausybinių COVID-19 apribojimų stabdė fizines investicijas į auksą šioje šalyje. Rekordinės aukso kainos kai kuriomis valiutomis taip pat lėmė pelno atsiėmimą. Tai ypač buvo būdinga Japonijai ir Turkijai.
Mažesnė paklausa Kinijoje ir Indijoje taip pat stabdė aukso papuošalų rinkos atsigavimą. Pirmąjį ketvirtį paklausa, palyginti su praėjusiais metais, sumažėjo 7 % ir sudarė 474 tonas.
Centriniai bankai I ketvirtį savo turimas aukso atsargas papildė nedideliu kiekiu. Iš viso pasaulio centriniai bankai savo aukso atsargas padidino 84 tonomis. Tai buvo dvigubai daugiau negu IV ketvirtį, tačiau 29 % mažiau negu 2020 m. pirmąjį ketvirtį. Keli centriniai bankai I ketvirtį atliko didelius pardavimus, todėl grynasis prieaugis sumažėjo.
Pramonės aukso paklausa per metus padidėjo 1 %. Tai buvo geriausias pramonės aukso paklausos I ketvirtis nuo 2018 m.
Nors technologijų sektorius šiek tiek atsigavo po pandemijos poveikio, su KOVID susijusios kliūtys išlieka dėl drakoniškos Kinijos politikos. Dešimtys Kinijos miestų yra visiškai arba iš dalies uždaryti, o tai paveikė tokius pagrindinius pramonės ir finansų centrus kaip Šanchajus. Be to, Kinijos nulinė COVID politika sutapo su Kinijos Naujųjų metų švente. Pasak WGC, tai gali turėti įtakos elektronikos tiekimo grandinei 2022 m. Karas Ukrainoje taip pat gali turėti įtakos pasaulinei elektronikos rinkai pereinant į antrąjį ketvirtį.
Žvelgiant į ateitį, WGC teigia, kad, esant tiek daug veiksnių, sunku nustatyti aukso paklausos tendencijas į priekį.
Jei karas Ukrainoje tęsis, juvelyrinių dirbinių ir pramoninės paklausos rinkos sąlygos gali pablogėti. Tačiau taip pat galime sulaukti greitai gerėjančių sąlygų išsprendus šį konfliktą. Taip pat sunku prognozuoti, kaip vyriausybės reaguos į bet kokį COVID-19 atsinaujinimą. Daugiau blokavimų dar labiau apsunkintų šių sektorių veiklą.
Kita vertus, Pasaulinė aukso taryba teigia, kad šiais metais dėl didelės infliacijos ir geopolitinio nestabilumo tikisi didesnės investicinės paklausos nei pernai.
Visą Pasaulio aukso tarybos ataskaitą galite perskaityti ČIA.
P komentaras: Pasaulio naujienos kitaip, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"...
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau