- 22.03.2023
- 0.0 Reitingas
- 1054 Peržiūrų
- Komentarai
Mokslininkai atrado elektrinių laukų ir tam tikrų elementų - įskaitant silicį, auksą ir varį - galią prieš Wuhan koronavirusą (COVID-19).
Šiame straipsnyje gali būti teiginių, kurie atspindi autoriaus nuomonę
Du mokslininkai iš Curtin universiteto Vakarų Australijoje nustatė, kad minėti elementai kartu su elektriniais laukais gali būti naudojami SARS-CoV-2 smaigalio baltymams naikinti. Tyrimo autoriai Esamas Diefas (Essam Dief) ir Nadimas Darvišas (Nadim Darwish) savo atradimus pažymėjo 2023 m. vasario mėn. žurnale "Chemical Science" paskelbtame straipsnyje.
"Koronavirusai savo periferijoje turi smaigų baltymus, kurie leidžia jiems prasiskverbti į šeimininko ląsteles ir sukelti infekciją", - pranešime žiniasklaidai teigė tyrimo vadovas ir autorius korespondentas Darwishas. "Nustatėme, [kad] šie baltymai prilimpa prie silicio, aukso ir vario paviršiaus per reakciją, kurios metu susidaro stiprus cheminis ryšys."
Abu tyrėjai ištirpino SARS-CoV-2 S1 smaigalio baltymus vandenyje ir šiuo tirpalu padengė silicio plokšteles bei aukso, platinos, vario ir nerūdijančio plieno lakštus. Tada jie atidžiai ištyrė medžiagą naudodami atominės jėgos mikroskopijos (AFM) vaizdus.
Diefas ir Darvišas tyrime pažymėjo, kad "S1 smailių baltymas išlieka prisijungęs prie kai kurių paviršių, ypač [silicio] ir [aukso], nepaisant didelio plovimo. Panašios reakcijos pastebėtos platinoje ir varyje, o nerūdijantis plienas "nerodė jokio kovalentinio ryšio" su dyglio baltymu.
"Silicio, platinos, aukso ir vario] gebėjimas reaguoti su smaigalio baltymu gali būti panaudotas kuriant antikoronavirusinius paviršius, galinčius negrįžtamai sulaikyti virusą stipriais kovalentiniais ryšiais. Šis kovalentinis ryšys gali paaiškinti, kodėl SARS-CoV-2 ant vario išgyvena ribotą laiką, palyginti su jo gyvybingumu ant nerūdijančio plieno ir plastiko."
Darwishas paminėjo galimus šių elementų panaudojimo būdus kovojant su COVID-19: "Manome, kad šios medžiagos gali būti naudojamos koronavirusams sulaikyti: jos gali būti naudojamos oro filtruose, kaip suolų, stalų ir sienų danga arba [įeiti] į servetėlių ir veido kaukių audinį." (Susiję: Tokie metalai kaip varis ir auksas gali padėti sustabdyti COVID-19 pandemiją, teigia mokslininkai).
Dygliuotus baltymus taip pat traukia elektros impulsai
2023 m. vasario mėn. straipsnyje taip pat aiškinama, kaip elektros impulsus naudoti SARS-CoV-2 aptikti ir sunaikinti pritraukiant viruso paviršiuje esančius smailiuosius baltymus.
"Neseniai, atlikus atomistinį modeliavimą, buvo įrodyta, kad vidutinio stiprumo elektriniai laukai ... gali smarkiai pakeisti SARS-CoV-2 baltymo S1 konformaciją", - rašė du tyrimo autoriai.
"Teoriškai ir eksperimentiškai įrodyta, kad elektriniai laukai daro didelį poveikį [molekulių] cheminei struktūrai ir reaktyvumui, o šis tyrimas rodo, kad į panašų poveikį reikia atsižvelgti ir SARS-CoV-2 smaigalio baltymams."
Tyrimo bendraautoris Essamas Diefas pastebėjo: Jis pridūrė: "Mes nustatėme, kad elektros srovė gali tekėti per smaigalio baltymą ir dėl to baltymą galima aptikti elektriniu būdu."
Pasak jo, šį atradimą galima paversti galimu COVID-19 infekcijos nustatymo būdu, užtepus tirpalą ant burnos ar nosies tampono ir ištyrus jį mažyčiame elektroniniame įrenginyje, galinčiame elektra aptikti viruso baltymus. Diefas pridūrė, kad taip būtų galima iš karto atlikti jautresnį ir tikslesnį COVID-19 tyrimą.
Atsižvelgdami į šią išvadą, Diefas ir Darwishas pažymėjo, kad, veikiant elektros impulsais, pakinta dygliuotojo baltymo struktūra. Jie pridūrė, kad spyglio baltymas sunaikinamas esant tam tikro dydžio elektros impulsams. Tai atveria galimybę, kad elektriniai laukai gali deaktyvuoti ir galiausiai sunaikinti už COVID-19 atsakingą patogeną.
"Čia pademonstruoti SARS-CoV-2 smaigalio baltymo laidumo pokyčiai gali būti potencialiai naudojami koronavirusams apibūdinti, aptikti ir galbūt denatūruoti bei deaktyvuoti. Pavyzdžiui, tokius elektrinius laukus galima įtraukti į oro filtravimo sistemas, kurių dydis yra mažesnis už tą, kuris sukelia oro jonizaciją", - padarė išvadą abu mokslininkai.
Diefas komentavo: "Į oro filtrus įtraukdami tokias medžiagas kaip varis ar silicis, galime potencialiai sulaikyti ir sustabdyti viruso plitimą. Be to, svarbu ir tai, kad, pavyzdžiui, į oro filtrus įtraukdami elektrinius laukus, tikimės, kad tai taip pat deaktyvuos virusą."
Žemiau žiūrėkite, kaip Morley Robbinsas "InfoWars" žurnalistei Kate Dalley aiškina vario įtraukimo į kasdienę mitybą svarbą.
Šaltiniai:
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau