Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Gegužės » 3

Popiežius pripažįsta, kad NATO tikriausiai išprovokavo Putino invaziją

Popiežius Pranciškus (Pope Francis) pareiškė, kad yra pasirengęs susitikti su prezidentu Vladimiru Putinu (Vladimir Putin) Maskvoje, tikėdamasis, kad pavyks susitarti dėl karo Ukrainoje pabaigos, praneša Vatikano naujienų agentūros. Antradienį Italijos dienraščio "Corriere della Sera" paskelbtame interviu jis sakė: "Kol kas į Kijevą nevažiuosiu; jaučiu, kad neturiu važiuoti. Pirmiausia turiu nuvykti į Maskvą. Pirmiausia turiu susitikti su Putinu. Bet aš taip pat esu kunigas, ką galiu padaryti? Darau, ką galiu. Jei tik Putinas atvertų duris...".

Romos katalikų lyderio kritika Rusijos veiksmams Ukrainoje buvo aiški viso interviu metu, tačiau tarp įdomesnių ir netikėtesnių eilučių buvo ta, kai jis kalbėjo apie vasario 24 d. prasidėjusios invazijos ir karo šaknis. Jis laikraščiui sakė, kad "NATO lojimas prie Rusijos vartų" greičiausiai ir paskatino V. Putiną pulti Ukrainą.

Toliau pateikiama atitinkama interviu dalis pagal mašininį vertimą iš italų kalbos:

Popiežiaus Pranciškaus susirūpinimą kelia tai, kad Putinas kol kas nesustabdys . Jis taip pat bando mąstyti apie tokio elgesio šaknis, apie priežastis, stumiančias jį į tokį žiaurų karą. Galbūt "NATO lojimas prie Rusijos durų" paskatino Kremliaus vadovą blogai sureaguoti ir išprovokuoti konfliktą. "Pyktis, kuris nežinau, ar buvo išprovokuotas, - svarsto jis, - bet galbūt sušvelnintas, taip".

Įdomu ir tai, kad Pranciškus priartėjo prie to, kad pasmerktų tarptautinius ginklų perdavimus, kurie dabar plūsta į Ukrainą, vadovaujant JAV, kurios neseniai leido skirti beprecedentę milijardinę karinę pagalbą Ukrainos vyriausybei.

"Ir dabar tie, kuriems rūpi taika, susiduria su didžiuliu klausimu dėl Vakarų valstybių ginklų tiekimo Ukrainos pasipriešinimui", - savo mintis šiuo klausimu pradėjo popiežius. Jis pripažino, kad šis klausimas yra kontroversiškas net katalikų pasaulyje.

"Negaliu atsakyti, esu per toli, į klausimą, ar teisinga tiekti ginklus ukrainiečiams", - sakė jis, prieš tai užsimindamas apie ginklų pramonę. "Aišku tai, kad tame krašte bandomi ginklai. Rusai dabar žino, kad tankai mažai naudingi, ir galvoja apie kitus dalykus. Karai kariaujami dėl to, kad būtų išbandyti mūsų pagaminti ginklai".

"Taip buvo Ispanijos pilietiniame kare prieš Antrąjį pasaulinį karą. Prekyba ginklais yra skandalas, mažai kas jai priešinasi". Tada jis rėmėsi daugelį metų trunkančio Saudo Arabijos ir JAV karo prieš Jemeną atveju ir apibūdino: "Prieš dvejus ar trejus metus į Genują atplaukė laivas su ginklais, kuriuos reikėjo perkrauti į didelį krovininį laivą ir nugabenti į Jemeną. Uosto darbuotojai nenorėjo to daryti. Jie sakė: pagalvokime apie Jemeno vaikus. Tai smulkmena, bet gražus gestas. Tokių turėtų būti labai daug".

Popiežiaus Pranciškaus žodžiai jau sukėlė piktą kai kurių Amerikos katalikų dvasininkų reakciją...

Kalbėdamas apie tai, kaip greitai karas galėtų baigtis, Pranciškus priminė balandžio 21 d. Vatikane vykusį susitikimą su Vengrijos ministru pirmininku Viktoru Orbanu (Viktor Orban). V. Orbanas perdavė, kad V. Putinas jam papasakojo apie planus užbaigti karą iki gegužės 9 d., kai Rusijoje minima "Pergalės diena"

"Tikiuosi, kad taip ir yra, kad mes taip pat suprastume šių dienų eskalavimą", - pastebėjo Pranciškus. Jis išreiškė susirūpinimą dėl karo išplitimo į visą Ukrainą.  "Nes dabar tai jau ne tik Donbasas, tai Krymas, Odesa, iš Ukrainos atimamas Juodosios jūros uostas". Šiuo klausimu jis padarė išvadą: "Esu pesimistas, bet turime padaryti viską, kas įmanoma, kad sustabdytume karą." Jis taip pat užsiminė, kad galbūt Rusijos Ortodoksų Bažnyčios patriarchas Kirilas (Patriarch Kyrill) galėtų pabandyti įsikišti į Putino reikalus, tačiau papasakojo, kad per neseniai vykusį pokalbį telefonu perspėjo patriarchą nebūti "Putino ministrantu".

Pirmadienį Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas (Sergey Lavrov) atkreipė dėmesį į tarptautines spekuliacijas dėl operacijų užbaigimo iki gegužės 9 d. ir šiuos pranešimus apipylė šaltu vandeniu, sakydamas: "Mūsų kariškiai dirbtinai nepritaikys savo veiksmų jokiai datai, įskaitant Pergalės dieną", ir paaiškindamas: "Operacijos Ukrainoje tempas pirmiausia priklauso nuo būtinybės sumažinti bet kokią riziką civiliams gyventojams ir Rusijos kariškiams."

* * *

Popiežiaus komentaras apie "NATO lojimą prie Rusijos vartų" taip pat atspindi kai kuriuos žinomo Čikagos universiteto profesoriaus ir tarptautinių santykių analitiko Džono Mearshaimerio (John Mearsheimer) argumentus:

Praėjusį mėnesį per trečiadienio audienciją popiežius pabučiavo pabėgėlių padovanotą Ukrainos vėliavą. Getty Images

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.05.2022 laikas 20:48 Kodėl špinatai turėtų atsidurti mitybos racione?
Špinatai – lapinė daržovė, kurią lengva rasti beveik bet kurioje maisto prekių parduotuvėje. Špinatus galima vartoti įvairiais būdais: valgyti virtus arba žalius, dėti į salotas ar trintus kokteilius. Tai ne tik skani, bet ir sveikatai naudinga daržovė, turtinga vitaminais bei mineralinėmis medžiago...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 18:24 ATSKLEISTA: Vuchano laboratorija atliko beždžionių raupų tyrimo rezultatus

Liūdnai pagarsėjusio Vuhano virusologijos instituto mokslininkų paskelbtame moksliniame žurnale buvo paskelbtas neseniai atliktas beždžionių raupų tyrimas, kuriame, kaip paaiškėjo, buvo naudojamasi funkcijos padidinimo tyrimais - prieštaringai vertinamu patogenų tyrimo metodu, galinčiu padidinti ...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:53 Naujose JK gairėse teigiama, kad beždžionių raupų atvejų kontaktiniai asmenys turėtų 21 dieną izoliuotis

Remiantis naujausiomis JK vyriausybės gairėmis, artimi beždžionių raupų ligonių kontaktai turėtų būti izoliuoti 21 dieną.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:41 Popiežius tyli, kai Kinijoje ir Honkonge Kinijos KKP areštuoja ir įkalina katalikų lyderius
Popiežius Pranciškus nieko nepasakė apie katalikų lyderių areštus ir įkalinimą Kinijoje ir Honkonge.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:28 Kinijos Vuchano laboratorijoje 2021 m. buvo eksperimentuojama su beždžionių raupais
Praėjusiais metais liūdnai pagarsėjusi Wuhano laboratorija Kinijoje eksperimentavo su beždžionių raupais, o šių metų pradžioje net paskelbė tyrimų ataskaitą tarptautiniame žurnale.

Skaityti daugiau

20.05.2022 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su pievagrybiais (video)

Į įkaitintą keptuvę pilkite aliejų ir dėkite sviestą. Suberkite pusžiedžiais pjaustytus svogūnus ir apkepkite 5 minutes. Suberkite cukrų, žiupsnį druskos ir kepkite dar 15 minučių, kol svogūnai susikaramelizuos. Atidėkite į šalį.

...

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai Konservuotų žirnelių sriuba su mėsos kukuliais
Galima sakyti, kad niekada į mėsos faršą aš nededu šviežio česnako. Iš anksto neapdorotas termiškai, po to kepant arba troškinant patiekalą, jis suteikia (bent jau mano asmenine nuomone) nelabai kokį skonį.

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:05 Receptai | Patiekalai Keptas maskarponės sūrio pyragas su sausainiais ir kondensuotu pienu
Šį keptą maskarponės sūrio pyragą su kondensuotu tikrai pagamins net virtuvėje tik pradedantys naujokai. Šaldytuve atvėsintam desertui dar daugiau gaivos suteiks šviežios uogos - visi smaližiai garantuotai paprašys dar vieno gabaliuko....

Skaityti daugiau