Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Konspirologija, Gandai » 2022 » Gegužės » 8

“Oro pyktis” - naujas keistas fenomenas, gąsdinantis aviacijos ekspertus

Kai keleivis iš JAV pietvakarių išmušė stiuardesei dantis per ginčą skrydžio metu, šis blogo aviacijos keleivio elgesio pavyzdys plačiai pagarsėjo pasaulyje. Visai neseniai buvo areštuotas vyras po to, kai jis ėmė laužtis į "Delta" kabinos duris, reikalavo nutupdyti lėktuvą ir mušėsi su stiuardu. Tokie ir panašūs pranešimai pradėjo atsirasti regioninėje žiniasklaidoje visur, tarsi besiskleidžiantys žiedai, rašė chron.com

Taigi, per porą savaičių užregistruoti garsūs incidentai su smurto panaudojimu. Ir nors dabar tokių atvejų gerokai padaugėjo, šie incidentai dar kartą priminė apie problemą, kuri, anot ekspertų, per paskutinius kelis mėnesius pakilo iki beprecedentinio lygio.

“Jei pasikalbėtumėte su kai kuriais lėktuvų palydovais, jie tikriausiai pasakytų, kad tai yra blogiausia, ką mes kada nors matėme”, - sako Lėktuvo palydovų asociacijos CWA tarptautinė prezidentė Sara Nelson. “Tai vyksta visur. Lėktuvuose dabar tarsi vyksta kažkoks permanentinis konfliktas, ir aš manau, kad situacija gali blogėti”.

Federalinė civilinės aviacijos valdyba praeitą savaitę pranešė laikraščiui “The Washington Post”, kad nuo sausio 1 dienos iki gegužės mėnesio gauta maždaug 2900 pranešimų apie netinkamą keleivių elgesį. Apie 2200 šių keleivių nesilaikė federalinio įstatymo dėl kaukių dėvėjimo reikalavimų, 446 atvejais buvo fiksuoti kiti pažeidimai, o 42 atvejais prireikė lėktuvų ir oro uostų apsaugos tarnybų prievartinio įsikišimo. Nepaisant to, net šie anomalūs skaičiai staiga smarkiai išaugo paskutiniuoju metu. Pavyzdžiui, atnaujintais gegužės 24 dienos duomenimis, per nepilną mėnesį FAA gavo 2500 pranešimų apie blogą keleivių elgesį, iš jų maždaug 1900 konfliktų buvo susiję su kaukėmis. Agentūra nepateikė tikslaus tokių pranešimų iš aviakompanijų skaičiaus, bet pareiškė, kad per laikotarpį nuo 2010 iki 2020 metų ji tyrė iš viso 1548 nedrausmingo keleivių elgesio atvejus.

“Remdamiesi savo patirtimi, drąsiai galime pasakyti, kad ataskaitų, kurias gavome per paskutinius kelis mėnesius, kiekis yra gerokai didesnis už tą, kurį matėme anksčiau”, - lektroniniame laiške rašė FAA atstovas Janas Gregoras.

Ir kai kurie stebėtojai baiminasi, kad ši tendencija dar nepasiekė savo piko, nes artėja svarbiausias vasaros kelionių sezonas. Keleivių skaičius smarkiai artėja prie buvusio iki pandemijos, ir vis daugiau žmonių grūsis į lėktuvus.

“Aš manau, kad situacija gali blogėti, nes visoje šalyje atšaukiama vis daugiau ir daugiau apribojimų”, - sakė Denverio Metropoliteno valstybinio universiteto aviacijos vadybos profesorė Džefė Prais. Lėktuvų palydovų asociacijos CWA tarptautinė prezidentė Sara Nelson taip pat pasakė, kad buvo “labai labai sunki savaitė” po to, kai ligų profilaktikos ir kontrolės centrai pareiškė, kad vakcinuotiems žmonėms daugeliu atvejų nereikia dėvėti kaukių patalpoje arba gatvėje. Reikalavimai dėvėti kaukę oro uostuose, taip pat lėktuvuose, traukiniuose ir kitose transporto priemonėse nepasikeitė.

Daugėjant tarptautinių reisų, gali daugėti ir incidentų; taip mano ir Pietų Australijos universiteto aviacijos profesorius Dugas Druris.

Dauguma atvejų, apie kuriuose praneša FAA, susiję su atsisakymu laikytis federalinio įstatymo dėl kaukių reikalavimų, kurie galioja iki rugsėjo 13 d. Bet ekspertai sako, kad yra daugiau faktorių, kurie didina nedrausmingų keleivių skaičių. Daug keliautojų vėl pradeda judėti po daugiau kaip metus trukusių suvaržymų. Kai kurie pasipiktinę ir nenori dėvėti kaukių, o kiti atsargiai žiūri kaimynus, dėvinčius arba nedėvinčius kaukes.

“Kelionės oru jau kelia stresą”, -sako Britanijos aviacijos psichologijos centro direktorius psichologas Robertas Boras. - “O pandemija - tai naujas stresas, įmestas į sistemą”.

Anksčiau egzistavę aviakompanijų saugumo padaliniai jau nebesusitvarko su iššūkiais. Nelson sako, kad lėktuvų palydovai pastebėjo, jog blogas keleivių elgesys susijęs su regionais.
“Paprastai rimtesni incidentai nutinka tada, kad skrendame iš vietos, kur vietiniai ir valstybiniai lyderiai pareiškė, kad pandemija - tai apgaulė, kad kaukės nereikalingos ir panašiai”, - kalbėjo ji.

Prais tai pat pridūrė, kad dalis keliautojų jaučia “įkvėpimą” ignoruoti valdžios instrukcijas.

“Nepaisant to, kad tai yra taisyklės, jie jaučia, kad dėl kažkokios priežasties gali nesilaikyti šių taisyklių”, - sako Nelson. “Jūs negalite manęs priversti dėvėti kaukę”, - šaukia keleiviai. “Ne, mes galima tai padaryti, nes tai yra dalis skrydžio saugumo taisyklių. Ir mes priversime jus, lygiai taip, kaip privertėme išjungti savo mobilų telefoną ar nešiojamą kompiuterį”.

Keliautojai, skraidantys pandemijos metu, gali matyti aplinkinius žmones kaip grėsmę, ypač po kelių mėnesių socialinės distancijos taisyklių laikymosi.

“Mums liepė laikytis dviejų metrų atstumo nuo kitų žmonių”, - sako Akrono universiteto Tarptautinio verslo katedros docentas ir žurnalo “Transporto saugumas” vyriausiasis redaktorius Endriu Tomas. - “O
dabar žmonės, kurių jūs šalinotės, sėdi tiesiai prieš jus. Ir daug kam tai atrodo neįprasta ir keista, švelniai tariant”.

Endriu Tomas tokį keleivių elgesį vadina “oro pykčiu”, apie tai jis net monografiją parašė. Paprastai tokį žmonių elgesį sąlygoja alkoholis, narkotikai ar asmeninis stresas, bet dabar, anot Tomo, kažkokia visai kitokia situacija.

Per FAA agentūros susirinkimą, kuris vyko praėjusio mėnesio pabaigoje, jos vadovas Stivas Diksonas pasakė, kad jį “sukrėtė” žmonių elgesys lėktuvuose, ir įspėjo apie “dideles baudas bei galimą įkalinimą kalėjime”.

“Covid-19, kaip visi žinome, buvo ir yra sunkus išbandymas visiems”, - sakė Diksonas. “Bet tai niekam nesuteikia teisės palikti gerą elgesį oro uoste ar prie lėktuvo durų”.

Vis dėlto niekas negali pasakyti, kada toks dabartinis netinkamas elgesys baigsis. “Kada tai baigsis?”, - ekspertų klausia žiniasklaidos atstovai. “Ką gi, - gūžčioja pečiais ekspertai. - Tai geras klausimas, iš tikrųjų!”

P komentaras: Pasaulio naujienos kitaip..., todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"...

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.05.2022 laikas 20:48 Kodėl špinatai turėtų atsidurti mitybos racione?
Špinatai – lapinė daržovė, kurią lengva rasti beveik bet kurioje maisto prekių parduotuvėje. Špinatus galima vartoti įvairiais būdais: valgyti virtus arba žalius, dėti į salotas ar trintus kokteilius. Tai ne tik skani, bet ir sveikatai naudinga daržovė, turtinga vitaminais bei mineralinėmis medžiago...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 18:24 ATSKLEISTA: Vuchano laboratorija atliko beždžionių raupų tyrimo rezultatus

Liūdnai pagarsėjusio Vuhano virusologijos instituto mokslininkų paskelbtame moksliniame žurnale buvo paskelbtas neseniai atliktas beždžionių raupų tyrimas, kuriame, kaip paaiškėjo, buvo naudojamasi funkcijos padidinimo tyrimais - prieštaringai vertinamu patogenų tyrimo metodu, galinčiu padidinti ...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:53 Naujose JK gairėse teigiama, kad beždžionių raupų atvejų kontaktiniai asmenys turėtų 21 dieną izoliuotis

Remiantis naujausiomis JK vyriausybės gairėmis, artimi beždžionių raupų ligonių kontaktai turėtų būti izoliuoti 21 dieną.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:41 Popiežius tyli, kai Kinijoje ir Honkonge Kinijos KKP areštuoja ir įkalina katalikų lyderius
Popiežius Pranciškus nieko nepasakė apie katalikų lyderių areštus ir įkalinimą Kinijoje ir Honkonge.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:28 Kinijos Vuchano laboratorijoje 2021 m. buvo eksperimentuojama su beždžionių raupais
Praėjusiais metais liūdnai pagarsėjusi Wuhano laboratorija Kinijoje eksperimentavo su beždžionių raupais, o šių metų pradžioje net paskelbė tyrimų ataskaitą tarptautiniame žurnale.

Skaityti daugiau

20.05.2022 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su pievagrybiais (video)

Į įkaitintą keptuvę pilkite aliejų ir dėkite sviestą. Suberkite pusžiedžiais pjaustytus svogūnus ir apkepkite 5 minutes. Suberkite cukrų, žiupsnį druskos ir kepkite dar 15 minučių, kol svogūnai susikaramelizuos. Atidėkite į šalį.

...

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai Konservuotų žirnelių sriuba su mėsos kukuliais
Galima sakyti, kad niekada į mėsos faršą aš nededu šviežio česnako. Iš anksto neapdorotas termiškai, po to kepant arba troškinant patiekalą, jis suteikia (bent jau mano asmenine nuomone) nelabai kokį skonį.

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:05 Receptai | Patiekalai Keptas maskarponės sūrio pyragas su sausainiais ir kondensuotu pienu
Šį keptą maskarponės sūrio pyragą su kondensuotu tikrai pagamins net virtuvėje tik pradedantys naujokai. Šaldytuve atvėsintam desertui dar daugiau gaivos suteiks šviežios uogos - visi smaližiai garantuotai paprašys dar vieno gabaliuko....

Skaityti daugiau