Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2022 » Gegužės » 15

Kanada - Tūkstančiai žmonių evakuoti dėl potvynių Albertoje ir Šiaurės Vakarų teritorijose

Dėl ledo kamščių, lietaus ir tirpstančio sniego šiaurinėje Kanados dalyje išsiliejo upės. Visoms Šiaurės vakarų teritorijų bendruomenėms buvo įsakyta evakuotis, o šiaurės vakarų Albertos provincijoje šimtai žmonių buvo priversti palikti savo namus.

Šiaurės vakarų teritorijos

2022 m. gegužės 07 d. Kanados Šiaurės Vakarų teritorijose, Hay upėje, dėl ledo kamščio kilo potvynis. Apie 250 gyventojų preliminariai evakuoti iš savo namų Hay River ir aplinkinėse vietovėse

Šiaurės vakarų teritorijų vyriausybė pranešė, kad vandens lygis upėje išliko aukštas, bet per kitas dienas buvo stabilus, nes dėl žemos temperatūros upės dugne laikėsi ledas.

Tačiau gegužės 11 d. vandens lygis šoktelėjo 1,7 metro, nes "ledas pradėjo judėti: ledo kamštis iš aukštupio persikėlė į žemupio ledo kamštį netoli miesto. Dėl šio ledo pasislinkimo vandens lygis aplink Hay River miestą ir K'atl'odeeche pirmąją tautą sparčiai pakilo", - sakoma vyriausybės pareiškime.

"Vandens lygis šiuo metu yra labai nestabilus, o tam įtakos turi kanale esantis ledas. Galimi staigūs vandens lygio pokyčiai", - pridūrė provincijos vyriausybė.

Hay Riverio valdžia pranešė, kad potvynio vanduo pasiekė miesto centrą. Visame Hay Riverio mieste ir Cuttle'odeche pirmosios tautos teritorijoje įvesta evakuacijos tvarka. "Visi turi išvykti", - sakė provincijos valdžia. Netoliese esantys Yellowknife ir Fort Smith miestai priima evakuotus gyventojus.

Šiaurės vakarų teritorijų vyriausybė taip pat pranešė apie ledo kamščius Mackenzie upėje ties Jean Marie ir Wrigley, tačiau pridūrė, kad vandens lygis žemupyje nuo Mackenzie upės pamažu kyla, o tai yra įprasta šiam metų laikui.

Alberta

Tuo tarpu maždaug už 280 km į pietus nuo Hay Riverio vietos valdžios institucijos 2022 m. gegužės 9 d. paskelbė nepaprastąją padėtį po to, kai tirpstantis sniegas ir smarkios liūtys sukėlė potvynius Chateague ir John D'or Prairie vietovėse Albertos šiaurės vakaruose. Vietos žiniasklaida pranešė, kad iš savo namų Čatehoje evakuota apie 1 000 žmonių. Gegužės 10 d. Puddle Prairie bendruomenėje taip pat buvo paskelbta nepaprastoji padėtis ir evakuota apie 30 namų.

Kalgaris

Kalgario miesto pareigūnai intensyviai ruošiasi galimiems potvyniams pavasarį ir vasaros pradžioje, kad nepasikartotų 2013 m. potvyniai, kai mieste žuvo penki žmonės ir buvo evakuota 80 000 žmonių.

2022 m. gegužės 12 d. pareiškime miesto pareigūnai teigė, kad Glenmoro ir Vaiduoklio rezervuaruose buvo sumažintas vandens lygis, kad būtų daugiau vietos galimam potvynio vandeniui.

Be sezoninio pasirengimo, Kalgaris turi geresnes sąlygas apsisaugoti nuo potvynių dėl didelių investicijų į infrastruktūrą. Pareigūnai teigia, kad investicijos sumažino potvynių riziką 55 proc., o galimą potvynių žalą - 90 mln. dolerių per metus.

Šiais metais nuo Taikos tilto iki Susitaikymo tilto bus pastatyta ištisinė užtvara, kuri padės apsaugoti didžiules miesto teritorijas. Į vakarus nuo miesto taip pat pradėtas statyti Springbanko rezervuaras (SR1).

"Baigus statyti SR1, Kalgario miestas visiškai pasikeis, nes tūkstančiai gyventojų, gyvenančių ir dirbančių palei Elbow upę ir Kalgario centre, bus apsaugoti nuo tokio masto potvynių, kokie įvyko 2013 m.", - sakė upių statinių projektavimo grupės vadovas Sandy Daviesas. "Kartu su didesniais Glenmoro užtvankos vartais ši infrastruktūra per ateinantį šimtmetį sumažins daugiau nei 3 mlrd. dolerių žalą, apsaugos Kalgario centrą, regiono ekonomikos variklį, apsaugos svarbią viešąją infrastruktūrą, pavyzdžiui, kelius ir traukinių linijas, taip pat gyvybiškai svarbias paslaugas, pavyzdžiui, geriamojo vandens ir nuotekų valymo įrenginius, nuo kurių visi esame priklausomi."

Manitobos provincijoje taip pat kyla potvyniai, ypač Raudonosios upės baseine.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
01.07.2022 laikas 17:27 MTG ragina J6 komitetą ištirti elitinį pedofilų tinklą, kuriame dalyvauja Clintonai

Atstovė Marjorie Taylor Greene paragino J6 komitetą ištirti elitinį pedofilų žiedą, veikiantį Vašingtone ir susijusį su Clintonų šeima.

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 17:14 Bideno patarėjas CNN tiesioginiame eteryje prisipažino, kad didelės dujų kainos yra "liberalios pasaulio tvarkos" dalis

Pasak Baltųjų rūmų atstovo spaudai Briano Deizo (Brian Deese), kuris amerikiečiams pasakė, kad tai kaina, kurią jie turi mokėti "už liberalios pasaulio tvarkos ateitį, ir mes turime tvirtai laikytis".

...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 16:43 Dr. Zelenko, kuris perspėjo, kad yra įtrauktas į "Big Pharmas Assassination List", rastas negyvas

Amerikiečių šeimos gydytojas daktaras Vladimiras "Zev" Zelenko, kuris išgarsėjo ankstyvuoju COVID-19 pandemijos laikotarpiu, pasisakydamas prieš Didžiąją farmaciją ir skatindamas alternatyvius gydymo būdus, ketvirtadienį rastas negyvas savo namuose. Jam buvo 49 metai.

...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 09:19 Atskleidė paprastą būdą, kuris padės efektyviai atsikratyti nereikalingų kilogramų
Prasidėjęs pavasaris ir šylantys orai daugelį skatina susirūpinti kūno formomis ir atsikratyti vieno kito papildomo kilogramo. Vaistinėje dažnai teiraujamasi, ar nėra vaisto, kuris padėtų sulieknėti.

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 09:14 Chiromantija: gyvenimo linija

Chiromantija yra senovės magijos praktika, leidžianti pažinti žmogaus praeitį ir ateitį per kalvas ir linijas ant delnų. Deja, dabar šis būrimo būdas naudojamas retai. Ir tai nesąžininga, nes mūsų rankose įspausta informacija gali ne tik pasakyti apie ateitį, bet ir įspėti apie jau vykstančias ar...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:30 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas omletas su šonine, špinatais ir sūriu

Omletas iškeptas orkaitėje su šonine, špinatais ir sūriu yra nuostabus patiekalas ne tik savaitgalio pusryčiams, bet ir tomis dienomis, kai ryte visiškai nereikia niekur skubėti.

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:16 Receptai | Patiekalai Kepta dorada orkaitėje - folijoje

Dorada - nuostabi žuvis, kepta folijoje orkaitėje. Ši žuvis turi tankią baltą mėsą ir labai nedaug kaulų. Įdėkite daugiau prieskonių ir citrinos, bus labai skanu! Aš Jums tai pažadu. Paruošimas labai paprastas, o skonis nepakartojamas! Einame gaminti jau dabar!

...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:08 Receptai | Patiekalai Paprastai kepta lašiša keptuvėje su soja ir medumi
Lašiša kepta keptuvėje su soja ir medumi - paprastai, labai greitai ir skaniai. Šitaip iškeptos lašišos skonis yra tiesiog fantastiškas. Ji atsiskleidžia viename geriausių savo pavidalų. Lašišos gabaliukus marinavau maždaug 20 minučių. Kadangi naudojau ir šiek tiek citrinos, lašišos nereikėtų marinu...

Skaityti daugiau