Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Birželio » 12

Naujoji Zelandija apmokestins karvių išmatas ir dujas, kad sustabdytų klimato kaitą

Ar tai gali būti slaptas bandymas apmokestinti mėsą? 

Kairiųjų pažiūrų Jacindos Ardern (Jacinda Ardern) vyriausybė pristatė planus apmokestinti gyvulius "burkimo mokesčiu", taip siekdama kovoti su klimato kaita ir išgelbėti pasaulį.

Trečiadienį Naujoji Zelandija, kurioje karvių ir avių yra daugiau nei žmonių kartu sudėjus, paskelbė plano projektą, pagal kurį, siekiant sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, planuojama apmokestinti bekrunkančias avis ir galvijus.

Ne, tai ne satyra!

klimatas, pasaulis, mokslas, kvailystė

Aplinkos ministerija paskelbė, kad pagal šį pasiūlymą Naujoji Zelandija taps pirmąja šalimi, kurioje ūkininkai turės mokėti už savo gyvulių išmetamas dujas. Pasiūlymo projektas turi būti baigtas rengti iki gruodžio mėn. ir turėtų įsigalioti iki 2025 m.

Dėl mokesčio greičiausiai padidės ėrienos, jautienos ir pieno produktų kaina.

Apie tai praneša laikraštis "Hindustan Times": Naujojoje Zelandijoje, kurioje gyvena 5 mln. žmonių, laikoma apie 10 mln. galvijų ir 26 mln. avių.

Beveik pusę visų šiltnamio efektą sukeliančių dujų, daugiausia metano, išmeta žemės ūkis, tačiau anksčiau žemės ūkio išmetamiems teršalams nebuvo taikoma šalies prekybos apyvartiniais taršos leidimais sistema, todėl vyriausybė kritikavo savo įsipareigojimą sustabdyti visuotinį atšilimą.

Pagal vyriausybės ir ūkininkų bendruomenės atstovų parengtą plano projektą nuo 2025 m. ūkininkai turės mokėti už išmetamų dujų kiekį. Trumpalaikių ir ilgalaikių ūkių dujų kaina bus nustatoma atskirai, nors jų kiekiui apskaičiuoti bus naudojamas vienas matas.

"Nėra abejonių, kad turime sumažinti į atmosferą išmetamo metano kiekį, o veiksminga žemės ūkio išmetamųjų teršalų kainų sistema bus labai svarbi siekiant šio tikslo", - sakė klimato kaitos ministras Džeimsas Šo (James Shaw).

Pasiūlyme numatytos paskatos ūkininkams, kurie mažina išmetamųjų teršalų kiekį, naudodami pašarų priedus, o ūkiuose vykdoma miškininkystė gali būti naudojama išmetamųjų teršalų kiekiui kompensuoti. Sistemos pajamos bus investuojamos į mokslinius tyrimus, plėtrą ir konsultavimo paslaugas ūkininkams.

"Mūsų rekomendacijos leidžia užtikrinti tvarią maisto ir pluošto gamybą ateities kartoms, kartu sąžiningai prisidedant prie mūsų šalies įsipareigojimų klimato srityje vykdymo", - sakė pirminio sektoriaus partnerystės "He Waka Eke Noa" pirmininkas Michael Ahie.

P komentaras: užsienis rašo, bet Lietuva tikrina ir nusitikrina, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite kas teisus.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

avatar
0
2
O, kaip bus, su laukiniais gyvūnais smile Jie bus laisvi?
avatar
0
1
Beprotybė tęsiasi... klausymas, kur ji nuves.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
01.07.2022 laikas 09:19 Atskleidė paprastą būdą, kuris padės efektyviai atsikratyti nereikalingų kilogramų
Prasidėjęs pavasaris ir šylantys orai daugelį skatina susirūpinti kūno formomis ir atsikratyti vieno kito papildomo kilogramo. Vaistinėje dažnai teiraujamasi, ar nėra vaisto, kuris padėtų sulieknėti.

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 09:14 Chiromantija: gyvenimo linija

Chiromantija yra senovės magijos praktika, leidžianti pažinti žmogaus praeitį ir ateitį per kalvas ir linijas ant delnų. Deja, dabar šis būrimo būdas naudojamas retai. Ir tai nesąžininga, nes mūsų rankose įspausta informacija gali ne tik pasakyti apie ateitį, bet ir įspėti apie jau vykstančias ar...

Skaityti daugiau

30.06.2022 laikas 22:43 Vokietija palengvins teisinį lyties keitimą
Ketvirtadienį (birželio 30 d.) Vokietijos vyriausybė pristatė planus, kaip palengvinti translyčiams asmenims oficialiai pasikeisti vardą ir lytį, pripažindama, kad galiojantys teisės aktai yra pasenę ir "žeminantys"....

Skaityti daugiau

30.06.2022 laikas 22:34 Ketanji Brown Jackson prisaikdinta pirmąja juodaode moterimi JAV Aukščiausiajame Teisme
Ketvirtadienį Jungtinės Valstijos įėjo į istoriją - Ketanji Brown Jackson buvo prisaikdinta pirmąja juodaode moterimi, dirbančia Aukščiausiajame Teisme.

Skaityti daugiau

30.06.2022 laikas 22:26 JAV Aukščiausiasis Teismas leido Bidenui nutraukti Trumpo laikų imigracijos taisyklę

JAV Aukščiausiasis Teismas ketvirtadienį suteikė prezidento Joe Bideno (Joe Biden) administracijai žalią šviesą nutraukti vadinamąją "pasilik Meksikoje" politiką, kurią įvedė Donaldas Trumpas (Donald Trump), įgyvendindamas savo griežtą požiūrį į imigraciją.

...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:30 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas omletas su šonine, špinatais ir sūriu

Omletas iškeptas orkaitėje su šonine, špinatais ir sūriu yra nuostabus patiekalas ne tik savaitgalio pusryčiams, bet ir tomis dienomis, kai ryte visiškai nereikia niekur skubėti.

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:16 Receptai | Patiekalai Kepta dorada orkaitėje - folijoje

Dorada - nuostabi žuvis, kepta folijoje orkaitėje. Ši žuvis turi tankią baltą mėsą ir labai nedaug kaulų. Įdėkite daugiau prieskonių ir citrinos, bus labai skanu! Aš Jums tai pažadu. Paruošimas labai paprastas, o skonis nepakartojamas! Einame gaminti jau dabar!

...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:08 Receptai | Patiekalai Paprastai kepta lašiša keptuvėje su soja ir medumi
Lašiša kepta keptuvėje su soja ir medumi - paprastai, labai greitai ir skaniai. Šitaip iškeptos lašišos skonis yra tiesiog fantastiškas. Ji atsiskleidžia viename geriausių savo pavidalų. Lašišos gabaliukus marinavau maždaug 20 minučių. Kadangi naudojau ir šiek tiek citrinos, lašišos nereikėtų marinu...

Skaityti daugiau