Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2022 » Birželio » 24

Floridoje rastas milžiniškas pitonas

Giliai Floridos valstijos Picayune Strand valstybinio miško pelkėse gyveno toks didelis Birmos pitonas, kad prireikė trijų žmonių, kad jį ištrauktų iš Everglades. 

Pietvakarių Floridos apsaugos tarnybos tyrėjai sugavo šią didžiulę pitono patelę, kuri svėrė 215 svarų ir buvo 17,7 pėdų ilgio - manoma, kad tai didžiausias kada nors Floridoje ar už jos natūralaus arealo ribų užfiksuotas pitonas. 

pitonas, gamta, gyvūnai

"National Geographic" vyresnysis rašytojas ir redaktorius Daglas Mainas (Douglas Main) interviu portalui DailyMail.com sakė: "Tai neįtikėtina dėl savo masto. Jis beveik sunkesnis už daugelį žmonių. 

"Tai taip pat įdomu, nes parodo, kad šis metodas sėkmingai taikomas naudojant žvalgomąsias gyvates - pitonų patinus su GPS siųstuvais. Patinėliai paleidžiami, o gyvatės juos veda pas dideles reprodukcines pateles." 

Milžiniška gyvatė buvo sugauta gruodžio mėnesį, apsvaiginta ir iki balandžio mėnesio laikoma šaldiklyje ant ledo. "National Geographic" žurnalistė Rebecca Dzombak nuvyko į laboratoriją Neapolyje ir stebėjo, kaip mokslininkai atlieka skrodimą.

Skerdenos atšildymas užtruko apie 48 valandas, o Dzombak savo straipsnyje teigė, kad "kvapas laikui bėgant nepagerėja".

Tyrėjai pirmiausia perpjovė pitono pilvą per vidurį, tada atvėrė jo šonkaulius, kad patektų į apatinį riebalų sluoksnį, ir taip aptiko dar keletą įdomių dalykų. 

Kūne buvo paslėpti 122 pirmuonys - daugiausia kada nors pitono viduje rastų kiaušinėlių. 

Tačiau kiaušinėliai dar nebuvo apvaisinti. 

Pitono virškinamajame trakte buvo kanopų ir kailio gabalėlių, o tai, pasak tyrėjų, rodo, kad paskutinis jo maistas buvo suaugęs baltauodegis elnias. 

"Baltauodegiai elniai yra pagrindinis nykstančių Floridos panterų grobis", - sakė Mainas. 

Mainas sakė DailyMail.com, kad rengė istoriją apie nykstančius panteras, pažymėdamas, kad visoje Floridoje jų yra tik apie 200. 

Tyrėjai taip pat atliko kelis gyvatės matavimus ir pastebėjo, kad jos galva nuo snukio galo iki pakaušio siekė beveik šešis colius. Plačiausia jo kūno dalis siekė 25 colius.

Pitonai žvalgai atlieka svarbų vaidmenį ieškant patelių laukinėje gamtoje. Šie patinai veisimosi sezono metu paprastai keliauja prie dauginimosi laikotarpiu besidauginančių patelių, o kartais net prie patelių ir patinų grupių. 

O patinas, vardu Dionas, atvedė tyrėjus prie brangios pitono patelės. Nuo 2013 m., naudodama šį metodą, gamtos apsaugos tarnybos komanda pašalino daugiau kaip 1 000 pitonų, kurių bendras svoris siekė 25 000 svarų. 

"Florida Fish & Wildlife" nuo 2000 m. nužudė arba pašalino daugiau kaip 15 000 pitonų, o nuo 2017 m. kasmet pašalinama daugiau kaip 1 000 pitonų. Tačiau mokslininkai neįsivaizduoja, kiek tūkstančių jų dar gali būti", - pasakojo Mainas. 

Pitonai yra kilę iš Pietryčių Azijos, tačiau Floridoje jie siaubia nuo 1970-ųjų. 

Gyvatės į Floridą atkeliavo kaip naminiai gyvūnai, bet jų savininkai jas išmetė į laukinę gamtą, kur jos ėmė daugintis ir užaugo iki milžiniškų dydžių. 

Pitono patelės mirtis nebuvo veltui, nes ji padės mokslininkams daugiau sužinoti apie šiuos gyvūnus, kurie nuo pat atvykimo į JAV vengė mokslininkų dėmesio.

"Kadangi jas taip sunku rasti, mes mažai žinome apie jų biologiją, o tai ironiška, nes tai didžiulės gyvatės", - sakė Mainas. 

Jis paaiškino, kad pitonai minta 73 skirtingomis Floridoje aptinkamomis rūšimis. "24 žinduoliai, 47 paukščiai ir dvi driežų rūšys", - sakė Mainas. 

"Visi jie buvo aptikti gyvatėse visoje Floridoje ir daro didelę žalą." "Labai svarbu žinoti, ką jie valgo. Stebint kiaušinėlių skaičių galima sužinoti, kiek jie gali turėti palikuonių ir kaip tai priklauso nuo skirtingų individų, taip pat modeliuoti potencialų derlių ir tai, kaip greitai populiacija gali augti." Valdžios institucijos 

Floridos valstijoje gyvenančių pitonų skaičius nežinomas, tačiau manoma, kad jų yra nuo 30 000 iki 300 000. 

"Pitonai aptinkami visur - rajonuose ir priemiesčiuose, - sakė Mainas. 

"Tyrėjai teigė, kad žmonės sunerimtų, jei žinotų, kaip plačiai jie paplitę."

P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
10.08.2022 laikas 23:56 Paskutinė santykių riba jau peržengta. Ribos ženklas

Meilės, draugystės, giminystės ir kantrybės riba – tai anaiptol ne abejingumas. Yra dar baisesnė ir galutinė riba, nors tasai žodis laikomas geru, teigiamu.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 23:50 Jei moteris praranda savo moteriškąją energiją

Jeigu taip atsitinka, ji paprasčiausiai pavirsta, atleiskite už išsireiškimą – „boba“. Be to, pati moteris labai retai pastebi šią savo transformaciją. Priešingai, jai atrodo, kad ji tapo kieta ir stipri, taip pat sėkminga ir savarankiška. Tačiau aplinkiniai ją mato visai kitaip...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:43 Naujasis Kosta Rikos prezidentas nutraukia "neteisėtus" Covid vakcinos įpareigojimus

Naujai išrinktas prezidentas Rodrigo Čavesas (Rodrigo Chaves) pareiškė: "Kosta Rikos gyventojai nėra galvijai, kuriuos reikia mušti medžio gabalu, kad jie būtų paskiepyti".

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:28 "Pfizer" pradeda Laimo ligos vakcinos 3 fazės tyrimą
Šią savaitę bendrovė "Pfizer" pranešė pradėjusi paskutinį eksperimentinės vakcinos, skirtos Laimo ligos prevencijai 5 metų ir vyresniems žmonėms, bandymų etapą.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:17 Kyla abejonių dėl JK Meteorologijos tarnybos teiginių apie kylančią JK ir pasaulio temperatūrą

Paskelbus kaltinamąją ataskaitą apie JAV meteorologijos stotis, kyla pagrįstų abejonių dėl JK meteorologijos tarnybos deklaruojamo visuotinio atšilimo masto.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.

...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:12 Tauta Siūlo Žmonės dėl civilinės sąjungos nori referendumo
Nors dabartinė Seimo dauguma vis bando prastumti įstatymų projektus, homoseksualias poras prilyginančias šeimoms, panašu, visuomenės perkalbėti nepavyksta. Naujausia apklausa rodo, kad gyventojai nepritaria tokiems siūlymams, o klausimus dėl homoseksualių šeimų įteisinimo norėtų spręsti patys refere...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 16:25 Receptai | Patiekalai Mes su vyru pamėgome šiuos skanėstus – dingsta kaip saulėgrąžos
Kiaušinius suplakame šluotele, pilame kambario temperatūros kefyrą, pabarstome kepimo milteliais ir permaišome. Dedame varškę, sūdome ir permaišome. Beriame smulkiai pjaustytus svogūnų laiškus, petražoles ir permaišome....

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto