Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Birželio » 28

NATO sąjungininkės padidins aukštos parengties pajėgas iki 300 000 karių

NATO sąjungininkės, reaguodamos į Rusijos karą Ukrainoje, padidins aukštos parengties pajėgas iki "gerokai daugiau nei 300 000" karių, nes stiprina savo gynybą, pirmadienį pareiškė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas (Jens Stoltenberg).

JAV vadovaujamo karinio aljanso lyderiai šią savaitę susitiks Madride, kur, J. Stoltenbergo teigimu, vyks "permainingas" aukščiausiojo lygio susitikimas, kuriame bus sprendžiami Maskvos invazijos į provakarietišką kaimynę padariniai.

J. Stoltenbergas sakė, kad sąjungininkai sustiprins kai kurias savo kovinių grupių formuotes NATO rytiniame flange "iki brigados lygio", t. y. maždaug 3 000-5 000 karių taktinių vienetų, ir padidins aukštos parengties karių skaičių iki "gerokai daugiau nei 300 000".

Be to, daugiau sunkiosios ginkluotės, įskaitant oro gynybos sistemas, bus perkelta į priekį, o pajėgos bus iš anksto paskirtos ginti konkrečias NATO nares, esančias pažeidžiamame rytiniame Aljanso pakraštyje.

Šiuo metu NATO vadovauja maždaug 40 000 aukštos parengties pajėgų, tačiau tikimasi, kad daugiau nei 300 000 karių sudarys didesnį rezervą, kurį Aljansas galėtų panaudoti kritiniu atveju.

Vienas NATO pareigūnas sakė, kad naujoji sistema pradės veikti kitais metais ir pagerins aljanso "gebėjimą labai greitai reaguoti į bet kokius nenumatytus atvejus" sausumos, jūrų, oro ir kibernetinėmis priemonėmis.

J. Stoltenbergas taip pat sakė, kad vadovai susitars sustiprinti esminę NATO paramą kovojančiai Ukrainai, kurios Prezidentas Volodymyras Zelenskis (Volodymyr Zelensky) turėtų paskambinti vaizdo ryšiu.

JAV ietis
Į tą paketą būtų įtrauktos "didelės apimties" įrangos, pavyzdžiui, saugaus ryšio, kovos su bepiločiais orlaiviais sistemų ir degalų, siuntos ir būtų padedama Ukrainai ilgainiui pereiti prie pažangesnės NATO standartus atitinkančios ginkluotės naudojimo.

Ši parama yra atskira nuo ginkluotės, kurią NATO narės, vadovaujamos Jungtinių Valstijų, jau tiekia Ukrainai, įskaitant prieštankines raketas, artileriją ir priešlėktuvinę gynybą, kad padėtų Ukrainai atlaikyti Rusijos puolimą.

NATO stiprina savo pajėgas Aljanso rytuose nuo tada, kai Maskva pirmą kartą įžengė į Ukrainą 2014 m. aneksavusi Krymą.

Nuo vasario 24 d., kai Maskva pradėjo plataus masto invaziją, Aljansas į regioną skubiai atgabeno dar dešimtis tūkstančių karių.

Dabar NATO turi aštuonias kovines grupes visose rytinėse savo narėse, o J. Stoltenbergas sakė, kad kai kurios iš jų - greičiausiai Baltijos šalyse ir Lenkijoje - bus sustiprintos iki "brigados lygio".

Nerimaujantys Baltijos šalių lyderiai ragino dislokuoti dideles ir nuolatines karines pajėgas, kurios galėtų sustabdyti Kremliaus pajėgas prie NATO sienos.

Vokietija yra sakiusi, kad imtųsi vadovauti naujai brigadai Lietuvoje, kur jau turi savo pajėgų, tačiau didžioji dalis šių karių būtų nuolat dislokuota gimtojoje šalyje.

Didžiosios Britanijos gynybos ministras sakė, kad jo šalis tikriausiai pasiūlys panašią struktūrą Estijoje, kur ji vadovauja esamai kovinei grupei.

J. Stoltenbergas sakė, kad tikisi, jog antradienio vakarą prasidedančiame aukščiausiojo lygio susitikime kitos sąjungininkės paskelbs apie pajėgas, skirtas konkrečioms rytinėms narėms saugoti.

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
09.08.2022 laikas 20:00 Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas
Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas. Pradžia: 19:00 val. Po transliacijos laidą rasite Rumble ir Brighteon kanaluose.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 20:08 Vaistažolė: Gydomės trūkažolėmis

Trūkažolės gali aprūpinti mus vitaminais ištisus metus: kai kurios rūšys išsaugo vertingąsias savybes, net ilgai laikant šaldytuve ar rūsyje. Trūkažolių šaknys plačiai naudojamos, ruošiant konditerijos gaminius, konservuojant, bet ypač dažnai jos dedamos į natūralią kavą ir kavos gėrimus, kuriems...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 19:38 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: Kas laukia pasaulio rudenį?
Po Nancy Pelosi vizito Taipėjuje Kinija sudavė Amerikai skaudų smūgį, uždrausdama eksportuoti smėlį, kuris naudojamas mikroprocesorių substratams gaminti, ir dabar Taivanas apimtas panikos: na, kur dar Žemėje yra šio rečiausio mineralo telkinių?...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 17:54 Ukrainos Zaporožė artėja prie referendumo dėl Rusijos
Maskvos remiama pietryčių Ukrainos Zaporožės regiono valdžia pirmadienį pareiškė, kad toliau planuoja surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:50 Billas Gatesas socialinio kredito balus vadina ‘turtu’
Indijoje veikia didžiausia pasaulyje nacionalinė biometrinių skaitmeninių tapatybės duomenų sistema "Aadhaar" (hindi kalba reiškia "pamatas").

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:38 Receptai | Patiekalai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudoti daugiau ar mažiau kiaušinių....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:54 Tauta Siūlo Naisių skandalas priminė sovietinius laikus
Taip sako kultūros atstovai, kalbėdami apie situaciją, kai festivalyje „Naisių vasara" paskutinę akimirką dalyvauti atsisakė kone visi turėję groti atlikėjai. Viešai išsakyti pasitraukimo argumentai - išskirtinai politiniai....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:48 Tauta Siūlo Kyla G.Paškevičiaus palaikymo banga
Pastaruoju metu renginiuose ir viešojoje erdvėje nematyti ne tik plačiai aptarinėjamo SEL`o, bet ir tikros muzikos legendos - Gyčio Paškevičiaus. Po to, kai šoumenas Arūnas Valinskas savo rašinyje atlikėją ir jo sūnų pasiuntė ant „trijų raidžių", šiandien socialiniame tinkle kyla G.Paškevičiaus pala...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto