Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Birželio » 28

Maltos gydytojai protestuoja dėl abortų draudimo

Daugiau nei 100 Maltos gydytojų pirmadienį pareiškė teisinį protestą prieš šalyje galiojantį abortų draudimą po to, kai viena ligoninė atsisakė nutraukti nėštumą amerikietei, kuriai kilo komplikacijų, galinčių kelti pavojų gyvybei.

Vadinamasis "teisminis protestas", kuris dažnai baigiasi teisminiu procesu, buvo pareikštas po to, kai turistė Andrea Prudente (Andrea Prudente) buvo išskraidinta iš šalies, kad jai būtų suteikta skubi pagalba, o šis atvejis pateko į viso pasaulio laikraščių antraštes.

Viduržemio jūros salų valstybė Malta yra vienintelė Europos Sąjungos šalis, kurioje abortai visiškai uždrausti.

135 gydytojų pasirašytame skunde, pateiktame prieš Maltos ministrą pirmininką, sveikatos apsaugos ministrą ir parlamento sekretorių, atsakingą už reformas ir lygybę, teigiama, kad šalyje galiojantis abortų draudimas kriminalizuoja ne tik abortą norinčias pasidaryti moteris, bet ir jas prižiūrinčius gydytojus.

Skunde raginama panaikinti baudžiamojo kodekso straipsnį, pagal kurį abortus darantys gydytojai baudžiami iki ketverių metų laisvės atėmimo bausme ir jiems iki gyvos galvos draudžiama verstis medicinos praktika.

Maltoje abortą pasidariusioms moterims gresia iki trejų metų laisvės atėmimo bausmė.

Draudimas "draudžia protestantams suteikti neatidėliotiną ir savalaikę pagalbą, o toks delsimas kelia pavojų nėščių moterų gyvybei ir sveikatai", rašoma dokumente.

Prudentė buvo paguldyta į ligoninę atostogų Maltoje metu, kai 16-ąją nėštumo savaitę jai prasidėjo stiprus kraujavimas.

Kadangi kūdikio širdelė vis dar plakė, gydytojai nesikišo, praėjusią savaitę AFP sakė jos partneris Jay Weeldreyeris, nepaisant to, kad jai nubėgo vandenys ir ultragarso tyrimas parodė, kad placenta iš dalies atsiskyrusi nuo gimdos.

Susirūpinę dėl galimo mirtino sepsio pavojaus, galiausiai pora buvo nuskraidinta į Ispaniją, kur moteris buvo gydoma, sakė J. Weeldreyeris.

Pirmadienį pateiktame proteste teigiama, kad gydytojų kriminalizavimas neleidžia jiems teikti geriausios priežiūros, "ypač tais atvejais, kai nėštumo metu kyla komplikacijų", ir verčia juos nesilaikyti tarptautinių standartų.

Tuo tarpu tai, kad pacientėms "trūksta apsaugos ir galimybės gauti medicininę pagalbą, yra nepriimtina ir prilygsta pagrindinių moterų žmogaus teisių pažeidimui", teigiama jame.

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
09.08.2022 laikas 20:00 Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas
Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas. Pradžia: 19:00 val. Po transliacijos laidą rasite Rumble ir Brighteon kanaluose.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 20:08 Vaistažolė: Gydomės trūkažolėmis

Trūkažolės gali aprūpinti mus vitaminais ištisus metus: kai kurios rūšys išsaugo vertingąsias savybes, net ilgai laikant šaldytuve ar rūsyje. Trūkažolių šaknys plačiai naudojamos, ruošiant konditerijos gaminius, konservuojant, bet ypač dažnai jos dedamos į natūralią kavą ir kavos gėrimus, kuriems...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 19:38 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: Kas laukia pasaulio rudenį?
Po Nancy Pelosi vizito Taipėjuje Kinija sudavė Amerikai skaudų smūgį, uždrausdama eksportuoti smėlį, kuris naudojamas mikroprocesorių substratams gaminti, ir dabar Taivanas apimtas panikos: na, kur dar Žemėje yra šio rečiausio mineralo telkinių?...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 17:54 Ukrainos Zaporožė artėja prie referendumo dėl Rusijos
Maskvos remiama pietryčių Ukrainos Zaporožės regiono valdžia pirmadienį pareiškė, kad toliau planuoja surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:50 Billas Gatesas socialinio kredito balus vadina ‘turtu’
Indijoje veikia didžiausia pasaulyje nacionalinė biometrinių skaitmeninių tapatybės duomenų sistema "Aadhaar" (hindi kalba reiškia "pamatas").

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:38 Receptai | Patiekalai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudoti daugiau ar mažiau kiaušinių....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:54 Tauta Siūlo Naisių skandalas priminė sovietinius laikus
Taip sako kultūros atstovai, kalbėdami apie situaciją, kai festivalyje „Naisių vasara" paskutinę akimirką dalyvauti atsisakė kone visi turėję groti atlikėjai. Viešai išsakyti pasitraukimo argumentai - išskirtinai politiniai....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:48 Tauta Siūlo Kyla G.Paškevičiaus palaikymo banga
Pastaruoju metu renginiuose ir viešojoje erdvėje nematyti ne tik plačiai aptarinėjamo SEL`o, bet ir tikros muzikos legendos - Gyčio Paškevičiaus. Po to, kai šoumenas Arūnas Valinskas savo rašinyje atlikėją ir jo sūnų pasiuntė ant „trijų raidžių", šiandien socialiniame tinkle kyla G.Paškevičiaus pala...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto