- 06.07.2022
- 0.0 Reitingas
- 851 Peržiūr
- Komentarai
Pranešime teigiama, kad Pentagonas kuria naują strategiją, kaip konkuruoti su Kinija ir Rusija: oro balionai.
Anot "Politico", dideliame aukštyje esantys pripučiami oro balionai papildys platų Pentagono stebėjimo tinklą ir ilgainiui galėtų būti naudojami hipergarsiniams ginklams sekti.
Ši koncepcija gali skambėti kaip mokslinė fantastika, tačiau Pentagono biudžeto dokumentai rodo, kad DoD mokslo bendruomenė perduoda technologijas karinėms tarnyboms.
"Didelio arba labai didelio aukščio platformos turi daug privalumų dėl jų ištvermės stotyje, manevringumo, taip pat lankstumo naudojant kelis naudinguosius krovinius", - sakė Strateginių ir tarptautinių studijų centro Tarptautinio saugumo programos vyresnysis bendradarbis ir Priešraketinės gynybos projekto direktorius Tomas Karako, pranešė "Politico".
"Jei tik sugebėsime suaugti ir įveikti savo susikaustymą dėl JLENS renginio, dirižablių, oro balionų ir aerostatų ateitis gali būti šviesi", - sakė Strateginių ir tarptautinių studijų centro atstovas Tomas Karako (Tom Karako). | Patrick Semansky/AP nuotr.
Pentagonas ir toliau investuoja į šiuos projektus, nes balionai galėtų būti naudojami įvairioms karinėms misijoms.
Remiantis biudžeto dokumentais, per pastaruosius dvejus metus Pentagonas balionų projektams išleido apie 3,8 mln. dolerių, o 2023 finansiniais metais planuoja išleisti 27,1 mln. dolerių, kad tęstų darbą, susijusį su daugybe pastangų.
Nepaisant to, kad naujausias bandymas trečiadienį buvo nesėkmingas, Pentagonas vis dar vykdo savo hipergarsinių ginklų programą.
Balionai gali padėti sekti ir atgrasyti nuo Kinijos ir Rusijos kuriamų hipergarsinių ginklų, o tai yra pliusas JAV.
Rugpjūtį Kinija nustebino Pentagoną išbandydama branduolinį užtaisą galinčią nešti hipergarsinę raketą, kuri vos nepasiekė taikinio už maždaug dviejų dešimčių mylių.
Reaguodama į tai, kad 2002 m. Jungtinės Valstijos pasitraukė iš Antibalistinių raketų sutarties, Rusija pradėjo sparčiau kurti hipergarsinius ginklus. Rusijos vyriausybė teigė kovo mėn. paleidusi hipergarsinę raketą prieš Ukrainą ir pirmą kartą panaudojusi ją koviniais tikslais.
Vienas iš būdų, kaip oro balionai galėtų būti naudingi, - papildyti brangius palydovus raketoms sekti. Pasak "Politico", ašarėlės formos balionai renka sudėtingus duomenis ir naviguoja naudodami dirbtinio intelekto algoritmus.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau