Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 7

Suomija iš dalies keičia įstatymą, kad sustiprintų Rusijos pasienio tvorą

Suomijos parlamentas ketvirtadienį priėmė teisės aktą, kuriuo siekiama pastatyti tvirtesnes tvoras pasienyje su Rusija, nes šalis siekia prisijungti prie NATO po Maskvos invazijos į Ukrainą.

Suomija pakeitė dešimtmečius trukusį karinį neprisijungimą ir gegužės mėn. siekė narystės kariniame aljanse, o šią savaitę oficialiai pradėjo stojimo procesą.

Baiminantis, kad Maskva gali panaudoti migrantus politiniam spaudimui daryti, naujaisiais Sienos apsaugos įstatymo pakeitimais sudaromos palankesnės sąlygos statyti tvirtesnes tvoras prie 1 300 km (800 mylių) ilgio rytinės Šiaurės šalies sienos su Rusija.

Įstatymo tikslas - "pagerinti pasienio apsaugos operatyvinius gebėjimus reaguojant į hibridines grėsmes", AFP sakė Vidaus reikalų ministerijos vyresnioji patarėja Anne Ihanus.

"Karas Ukrainoje prisidėjo prie šio klausimo aktualumo", - pridūrė ji.

Šiuo metu Suomijos sienos saugomos daugiausia lengvomis medinėmis tvoromis, daugiausia skirtomis tam, kad gyvuliai nenuklystų į kitą pusę.

"Dabar mes siekiame pastatyti tvirtą tvorą, turinčią tikrą užkardos poveikį", - AFP sakė Suomijos pasienio apsaugos teisinio skyriaus direktorė Sanna Palo (Sanna Palo).

"Greičiausiai tvora neapims visos rytinės sienos, bet bus statoma tose vietose, kurios laikomos svarbiausiomis", - sakė S. Palo.

Pagal naująjį įstatymą taip pat numatyta galimybė uždaryti sienos perėjimo punktus ir sutelkti prieglobsčio prašytojus tam tikruose punktuose, jei būtų bandoma kirsti sieną dideliu mastu.

Helsinkis taip pat priėmė Nepaprastosios padėties įstatymo pataisas, kad "nepaprastosios padėties" apibrėžtyje būtų geriau atsižvelgta į įvairias hibridines grėsmes.

Be istorinio narystės NATO pakeitimo ir pasienio įstatymų peržiūros, karas Ukrainoje lėmė ir kitus Suomijos santykių su Rusija pokyčius.

Praėjusią savaitę Suomijos gynybos pajėgos paskelbė, kad per pratybas kalbėdamos apie priešininką nustos vartoti terminą "geltonoji valstybė". Anksčiau jis buvo vartojamas siekiant išvengti tiesioginio piršto rodymo į Rusiją.

"Apie Rusiją ir Rusijos grėsmę kalbame atviriau nei anksčiau", - ketvirtadienį AFP sakė Suomijos gynybos pajėgų pulkininkas Kari Pietilainenas (Kari Pietilainen).

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
30.09.2022 laikas 20:58 Pusės kūno sportininkas Zionas Clarkas įkvepia kitus ir planuoja laimėti parolimpines žaidynes
Prieš porą metų Zionas Clarkas (Zion Clark), amerikietis, gimęs be pusės kūno ir užsiimantis laisvųjų imtynių sportu, nustebino pasaulį. Apie jį buvo sukurtas dokumentinis filmas, o vėliau jis buvo įtrauktas į Gineso rekordų knygą kaip greičiausias r...

Skaityti daugiau

30.09.2022 laikas 20:32 Paprasti veiksmai, kad jūsų vyras būtų laimingas
Geroje santuokoje žmonės stengiasi padaryti vienas kitą laimingą. Tai ne visada pavyksta, o žmonės ne visada žino, kokius veiksmus verta atlikti, kad pasiektų šį tikslą. O kai kurie žmonės tiesiog mano, kad tai sudėtingi veiksmai, kuriems neverta ski...

Skaityti daugiau

30.09.2022 laikas 18:35 Pandemija buvo elito repeticija prieš ‘Didįjį persitvarkymą’
COVID-19 pandemija buvo Pasaulio ekonomikos forumo repeticija, skirta pasirengti "didžiajam persitvarkymui". Gyventojams įvaryti baimę - svarbiausia, kad jie laikytųsi reikalavimų.  Pasaulinis elitas, pandemijos metu pasiekęs masinį paklusnumą, pasit...

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau

27.09.2022 laikas 08:10 Receptai | Patiekalai Naminiai jautienos/kalakutienos kotletai

Kotletai patiekiami su bulvių koše arba virtomis bulvėmis ir mėgstamomis salotomis. Skanaus! kalakutienos kotletai, kotletai, kotletų receptas, jautienos kotletai, naminiai kotletai, kotletų receptas

Skaityti daugiau

27.09.2022 laikas 08:05 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptos bulvės su tuno įdaru
Iškepusių bulvių viršų perpjauname kryželiu. Į praskėstą bulvę dedame tunų įdaro. Galime papuošti konservuotais kukurūzais, kapotomis petražolėmis arba pjaustytais svogūnų laiškais.

Skaityti daugiau