Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 9

Šri Lankos lyderis bėga, kai protestuotojai šturmuoja namus

Šri Lankos prezidentas Gotabaja Radžapaksa šeštadienį pabėgo iš savo oficialios rezidencijos prieš pat protestuotojams, kurie, supykę dėl precedento neturinčios ekonominės krizės, šturmavo ir užėmė šį kompleksą.

Didžiulės minios apsupo lyderio namus ir reikalavo jo atsistatydinimo, kaltindamos vyriausybę blogu valdymu dėl skausmingo nuosmukio.

Protestuotojams veržiantis prie prezidento rūmų vartų, kompleksą saugantys kariai šaudė į orą, kad sulaikytų bangą, kol Radžapaksa bus saugiai išvestas, AFP sakė vienas iš svarbiausių gynybos šaltinių, laikydamasis anonimiškumo sąlygos.

"Prezidentas buvo palydėtas į saugią vietą", - pridūrė šaltinis. "Jis tebėra prezidentas, jį saugo karinis dalinys".

Ministras pirmininkas Ranilas Wickremesinghe (Ranil Wickremesinghe), kuris perimtų prezidento postą Radžapaksos atsistatydinimo atveju, sušaukė skubų vyriausybės posėdį aptarti "greito politinės krizės sprendimo", pranešė jo biuras.

Socialinėje žiniasklaidoje minios nariai tiesiogiai transliavo filmuotą medžiagą, kurioje matyti šimtai žmonių, einančių per Prezidento rūmus.

Kolonijinių laikų valstybiniai rūmai yra vienas pagrindinių Šri Lankos valstybinės valdžios simbolių, o pareigūnai sakė, kad Radžapaksos išvykimas sukėlė klausimų, ar jis ketina likti poste.

"Laukiame nurodymų", - AFP sakė vienas aukšto rango valstybės tarnautojas. "Vis dar nežinome, kur jis yra, bet žinome, kad jis yra su Šri Lankos kariniu laivynu ir yra saugus."

Pagrindinė Kolombo ligoninė pranešė, kad joje gydoma 14 žmonių, nukentėjusių nuo ašarinių dujų balionėlių.

- "Ne atgrasymo priemonė" -

Šri Lankoje kelis mėnesius trūko maisto ir degalų, ilgą laiką buvo nutrauktas elektros energijos tiekimas ir sparčiai augo infliacija, nes pritrūko užsienio valiutos gyvybiškai svarbioms prekėms importuoti.

Tūkstančiai žmonių suplūdo į sostinę į demonstraciją - naujausią krizės sukeltų neramumų išraišką.

Policija atšaukė penktadienį paskelbtą komendanto valandą po to, kai opozicijos partijos, teisių gynėjai ir advokatų asociacija pagrasino paduoti policijos vadovą į teismą.

Tūkstančiai antivyriausybinių protestuotojų nepaisė įsakymo ir net privertė geležinkelio tarnybas paleisti traukinius, kad šie nuvežtų juos į Kolombą, kur jie dalyvaus šeštadienio mitinge, sakė pareigūnai.

"Komendanto valanda nebuvo atgrasanti, iš tikrųjų ji paskatino daugiau žmonių išeiti į gatves nepaisydami reikalavimų", - sakė gynybos pareigūnas.

"Keleiviai užgrobė traukinius, kad pasiektų Kolombą".

Šalyje beveik išsekusios ir taip menkos benzino atsargos, tačiau pagrindinių opozicinių partijų remiami protestuotojai, norėdami nuvykti į sostinę, samdė privačius autobusus.

Demonstrantai stovyklavo prie M. Rajapaksos biuro pajūryje, reikalaudami jo atsistatydinimo dėl vyriausybės netinkamo krizės valdymo.

Penktadienį į Kolombą buvo atgabenti automatais ginkluoti kareiviai, kad sustiprintų policijos pajėgas, saugančias M. Rajapaksos oficialią rezidenciją.

Valdžios institucijos pranešė, kad saugumo operacijai, skirtai prezidentui apsaugoti, dislokavo beveik 20 000 karių ir policijos pareigūnų.

Šri Lanka negrąžino 51 mlrd. dolerių užsienio skolos ir vedė derybas su Tarptautiniu valiutos fondu dėl gelbėjimo.

Devyni žmonės žuvo ir šimtai buvo sužeisti, kai visoje šalyje kilo susirėmimai po to, kai gegužę Radžapaksai lojalūs šalininkai užpuolė taikius protestuotojus prie prezidento biuro.

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
12.08.2022 laikas 20:38 Viskas baigta: CDC teigia, kad COVID paveiktiems žmonėms nebereikia karantino

Jei per šį siaubingą laikotarpį jums pavyko išsaugoti vientisumą, sveikinu! Esate viena iš šios istorijos roko žvaigždžių. Esate tvirta asmenybė, turinti drąsos ir stovinti tvirtai bei aukštai, kai tai buvo svarbiausia.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 18:15 Žolelės “iššluos” smėlį ir akmenis

Akmenis iš tulžies pūslės ir inkstų galima pašalinti ir be operacijos. Vaistažolės malšina tulžies latakų uždegimą, gerina skrandžio ir virškinimo trakto veiklą, įveikia fibromiomas, mastopatiją, cistas; praeina disbakteriozė, chlamidiozė; sprendžiamos problemos su širdimi, oda ir kt.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:13 Liaudiški patarimai (receptai) padeda įveikti ligas!
Tai išvis miško karalius! Šie stebuklingi vaisiai padeda pratęsti gyvenimą daugybei žmonių (onkologinių ligonių). Tai nepakeičiama priemonė tiems, kurie serga mastopatija, mioma, endometrioze, artritu, prostatos adenoma, podagra, reumatizmu, osteochondroze, inkstų ligomis....

Skaityti daugiau

11.08.2022 laikas 22:46 Auksinis ūsas normalizuoja medžiagų apykaitą ir stiprina kraujagyslių sistemą
Visi žino, kad auksinis ūsas turi gydomųjų savybių: uždegimą slopinančių, antiseptinių, žaizdas gydančių, antisklerotinių, regeneruojančių, skausmą malšinančių, imunitetą stiprinančių.

Skaityti daugiau

11.08.2022 laikas 22:36 Kuo pavojinga pūslelinė

Šią ligą sukelia virusas, ląstelių viduje esantis parazitas. Įsitaisęs šį virusą, žmogus praktiškai niekada gyvenime nebeatsikratys jo.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, sriubos....

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.

...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto