Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2022 » Liepos » 12

Tyrėjai atrado, kad audros su perkūnija daliai žmonių pablogina sveikatą

Naujausiame mokslininkų tyrime pateikiami iki šiol stipriausi įrodymai, kad audros su perkūnija gali pabloginti tam tikrą sveikatos būklę.

Per 14 metų laikotarpį JAV tyrėjai nustatė, kad dienos aplink audras su perkūnija buvo akivaizdžiai susietos su išaugusiu apsilankymų kiekiu skubiosios pagalbos skyriuose.

Visi negalavimai buvo susiję su kvėpavimo takų problemomis tarp vyresnio amžiaus amerikiečių, ypač tarp turinčių jau anksčiau nustatytas sveikatos problemas, tokias kaip astma ir lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL).

Teoriją, kad audros gali neigiamai paveikti sveikatą, mokslininkai kėlė nuo pat 1980-ųjų. Keli tyrimai dokumentavo kvėpavimo takų ligų bangas, susijusias su smarkiomis audromis, ypač astmos atvejus.

Bent jau viename tyrime atrasti įrodymai, kad smarkių atmosferinio slėgio pasikeitimų metu, kurie vyksta kartu su audromis, gali pablogėti miego apnėjos būklė.

Taip pat egzistuoja ir tam tikrų įrodymų, kurie patvirtina seną ir paplitusią istoriją, kad artėjanti audra suintensyvina artritą, kuomet juo sergantys žmonės gali sėkmingai prognozuoti artėjančius neramumus.

Šiuo naujuoju tyrimu, kuris buvo paskelbtas „JAMA Internal Medicine“, autoriai norėjo giliau pažvelgti į galimas sąsajas tarp audrų su perkūnija ir mūsų sveikatos, tam panaudojant kiek tik įmanoma daugiau duomenų, kuriuos būtų galima iš karto išanalizuoti.

Jiems pavyko surinkti orų duomenis apie visas audras, kurios JAV buvo fiksuotos tarp 1999 metų sausio ir 2012 metų gruodžio mėnesių (duomenys gauti iš JAV Nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracijos, kuomet žaibo iškrovos buvo laikomos audrų indikatoriumi).

Tuomet jie atliko kryžminius palyginimus su informacija iš nacionalinių skubiosios pagalbos skyrių, apie vyresnių nei 65 metų gyventojų apsilankymus ligoninėse, konkrečiai, jiems kenčiant su kvėpavimo takais susijusias problemas.

Per 14 metų duomenų analizę, tarp vyresnių nei 65 metų amerikiečių, suskaičiuota apie 52000 papildomų vizitų skubiosios pagalbos skyriuose dėl kvėpavimo problemų, kurie buvo siejami su audromis.

Ankstesni tyrimai siejo žiedadulkes su išaugusiu astmos susirgimų skaičiumi po didelių audrų, keliant teoriją, kad tokios audros didžiuliu mastu atveria žiedadulkes ir nukloja regioną alergiją sukeliančių augalų dalelių mase.

Visgi, šiame tyrime išaugęs apsilankymų skubiosios pagalbos skyriuose skaičius prasidėdavo dar prieš pasirodant audrai ir tarp žiedadulkių jokio atliepiančio efekto nebūdavo iki pat tada, kol audra praeidavo.

Nors mokslininkų komanda neatmeta galimybės, kad didelę įtaką tarp astmos protrūkių po audrų gali turėti žiedadulkės, tačiau jie nemano, kad būtent žiedadulkės turėtų būti kaltinamos dėl kvėpavimo problemų atvejų šuolio tarp vyresnio amžiaus žmonių, vyraujant audringiems orams.  

Vis dar yra įmanoma, kad ryšys tarp kvėpavimo takų sveikatos ir aplinkos sąlygų, sukeltų audrų, tarp jaunų žmonių, kurie linkę būti labiau alergiški tokiems dalykams kaip žiedadulkės, gali būti visiškai kitoks.

Jie pastebėjo, kad netrukus prieš audrą aplinkoje buvo fiksuojama žymiai išaugusi temperatūra ir didesni kietųjų dalelių (oro taršos) lygiai. Taigi, tikėtina kad būtent šie faktoriai turėjo didesnį poveikį vyresnio amžiaus žmonių, sergančių astma ar LOPL, kvėpavimo takų sveikatai, sakė tyrėjai.

Kadangi prognozuojama, kad kylant pasaulinėms temperatūroms audros JAV taps vis dažnesnės ir smarkesnės, taigi šis tyrimas ir jo atradimai pabrėžia dar vienas klimato kaitos pasekmes žmonių sveikatai.

Nors tyrimas neapžvelgė jokių prevencinių priemonių, kuriomis prieš artėjančią audrą galėtų pasinaudoti vyresnio amžiaus žmonės, susiduriantys su kvėpavimo takų problemomis, tačiau prie tyrimo dirbę mokslininkai visgi turi keletą patarimų: „Bet kas kenčiantis nuo astmos ar LOPL, kurių simptomai aplink audras yra linkę pablogėti, turi būtinai naudoti inhaliatorius taip, kaip nurodė jų šeimos gydytojas ar pulmonologas. Jei pacientų simptomai nėra tinkamai kontroliuojami, tuomet jie apie tai turi būtinai pranešti savo gydytojams“.

Gismeteo.lt 

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
12.08.2022 laikas 18:15 Žolelės “iššluos” smėlį ir akmenis

Akmenis iš tulžies pūslės ir inkstų galima pašalinti ir be operacijos. Vaistažolės malšina tulžies latakų uždegimą, gerina skrandžio ir virškinimo trakto veiklą, įveikia fibromiomas, mastopatiją, cistas; praeina disbakteriozė, chlamidiozė; sprendžiamos problemos su širdimi, oda ir kt.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:13 Liaudiški patarimai (receptai) padeda įveikti ligas!
Tai išvis miško karalius! Šie stebuklingi vaisiai padeda pratęsti gyvenimą daugybei žmonių (onkologinių ligonių). Tai nepakeičiama priemonė tiems, kurie serga mastopatija, mioma, endometrioze, artritu, prostatos adenoma, podagra, reumatizmu, osteochondroze, inkstų ligomis....

Skaityti daugiau

11.08.2022 laikas 22:46 Auksinis ūsas normalizuoja medžiagų apykaitą ir stiprina kraujagyslių sistemą
Visi žino, kad auksinis ūsas turi gydomųjų savybių: uždegimą slopinančių, antiseptinių, žaizdas gydančių, antisklerotinių, regeneruojančių, skausmą malšinančių, imunitetą stiprinančių.

Skaityti daugiau

11.08.2022 laikas 22:36 Kuo pavojinga pūslelinė

Šią ligą sukelia virusas, ląstelių viduje esantis parazitas. Įsitaisęs šį virusą, žmogus praktiškai niekada gyvenime nebeatsikratys jo.

Skaityti daugiau

11.08.2022 laikas 22:27 Nervus gydome homeopatiškai
Nervinis šokas (nervų sutrikimas) vis dažniau pasitaiko įvairaus amžiaus ir įvairių profesijų žmonėms. Priežasčių gali būti įvairiausių: nuo nedidelės problemos darbe iki artimųjų netekties. Nervai sutrinka ir moterims, ir vyrams, tačiau dėl per didelio emocionalumo silpnoji lytis gerokai dažniau pa...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, sriubos....

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.

...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto