Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 14

Naujajame Izraelio pakte JAV žada panaudoti visas priemones, kad sustabdytų Irano branduolinę bombą

Ketvirtadienį JAV ir Izraelis pasirašė naują saugumo paktą, kuriuo sustiprino bendrą frontą prieš Iraną, o Prezidentas Joe Bidenas (Joe Biden) pažadėjo panaudoti "visas" Amerikos jėgas, kad neleistų Islamo Respublikai įsigyti branduolinių ginklų.

Deklaraciją pasirašė Izraelio Ministras Pirmininkas Yairas Lapidas (Yair Lapid) ir J. Bidenas, kuris kaip prezidentas pirmą kartą vyko į Artimuosius Rytus.

Joje Jungtinės Valstijos įsipareigoja "niekada neleisti Iranui įsigyti branduolinio ginklo" ir teigia, kad "yra pasirengusios panaudoti visus savo nacionalinės galios elementus, kad užtikrintų tokį rezultatą".

Svarbų susitarimą, kuriuo mainais į sankcijų sušvelninimą buvo nustatyti įtarimų keliančios Irano branduolinės programos apribojimai, 2018 m. torpedavo buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donald Trump). Pastangos atgaivinti susitarimą įstrigo nuo kovo mėn.

Ketvirtadienį paklaustas, kiek laiko JAV pasirengusios skirti šioms pastangoms, J. Bidenas sakė, kad "neketiname amžinai laukti" Islamo respublikos atsakymo.

Kitą dieną po to, kai Izraelio pareigūnai pristatė J. Bidenui savo naujausią karinę techniką, prezidentas sakė, kad abi šalys bendradarbiaus kuriant "didelės energijos lazerinių ginklų sistemas".

Izraelis, turintis vienintelį Artimuosiuose Rytuose nedeklaruotą branduolinį arsenalą, griežtai prieštarauja susitarimui su Iranu, kuris visada neigė, kad siekia turėti bombą.

Lapidas įspėjo, kad "žodžių" ir "diplomatijos" nepakanka, kad būtų užkirstas kelias tariamoms Irano branduolinėms ambicijoms.

"Vienintelis dalykas, kuris sustabdys Iraną, yra žinojimas, kad jei jis ir toliau plėtos savo branduolinę programą, laisvasis pasaulis panaudos jėgą", - sakė jis.

Irano ultrakonservatyvusis prezidentas Ebrahimas Raisi (Ebrahim Raisi) perspėjo JAV ir jų sąjungininkus, kad jo šalis "nesutiks su jokia krize ar nesaugumu regione".

"Bet kokia klaida, padaryta šiame regione, sulauks griežto ir apgailėtino atsako", - sakė E. Raisi per televiziją transliuotose pastabose.

- Saudo Arabijos nafta -

J. Bidenas trečiadienį nusileido Izraelyje - tai buvo jo dešimtasis vizitas žydų valstybėje nuo 1973 m., kai jis atvyko kaip naujai išrinktas senatorius.

Vėliau ketvirtadienį jis surengė derybas su Izraelio prezidentu Isaacu Herzogu ir turėjo susitikti su senu pažįstamu, opozicijos lyderiu Benjaminu Netanyahu.

Penktadienį JAV prezidentas vyks į okupuotą Vakarų krantą susitikti su Palestinos prezidentu Mahmudu Abasu, o prieš tai oro pajėgų lėktuvas "Air Force Once" atliks pirmąjį viešai pripažintą tiesioginį skrydį iš Izraelio į Saudo Arabiją.

J. Bidenas sakė, kad pati kelionė "reiškia svarbią pažangą" po to, kai 2020 m. Izraelis užmezgė diplomatinius ryšius su Persijos įlankos kaimynėmis Rijado Jungtiniais Arabų Emyratais ir Bahreinu.

"Izraelio integracija į regioną, Izraelio taika su kaimyninėmis šalimis - tai esminiai tikslai", - sakė J. Bidenas.

Prezidento susitikimuose su arabų šalių vadovais svarbiausias prioritetas bus Rusijos invazija į Ukrainą, o per derybas su Saudo Arabijos pareigūnais visų pirma bus kalbama apie nestabilias naftos kainas.

Prezidentas sieks įtikinti Saudo Arabiją pumpuoti daugiau naftos, kad sumažintų kainas, dėl kurių JAV infliacija pasiekė aukščiausią lygį per pastaruosius dešimtmečius.

- "Izraelis nori taikos"-

Ketvirtadienį J. Bidenas dar kartą patvirtino Vašingtono politiką, kuria siekiama "dviejų valstybių sprendimo dviem tautoms, kurių abi šaknys šioje žemėje yra gilios ir senos, gyvenančioms taikiai ir saugiai viena šalia kitos".

Tačiau jis leido suprasti, kad neketina atšaukti prieštaringai vertinamo D. Trumpo sprendimo pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine.

Lapidas eina laikinojo ministro pirmininko pareigas prieš lapkričio mėn. vyksiančius rinkimus - penktąjį balsavimą Izraelyje per mažiau nei ketverius metus - todėl nesitikima, kad jis pradės naujas derybas su palestiniečiais.

"Aš nepakeičiau savo pozicijos", - kartu su J. Bidenu sakė centristų politikas. "Dviejų valstybių sprendimas yra stiprios, demokratinės Izraelio valstybės su žydų dauguma garantija."

JAV pareigūnas sakė, kad vizito metu administracija paskelbs apie "reikšmingą finansavimo paketą" ligoninėms, kurios aptarnauja palestiniečius Izraelio aneksuotoje Rytų Jeruzalėje, kurią palestiniečiai laiko savo būsima sostine.

Ji taip pat paskelbs apie priemones, skirtas 4G interneto prieigai Vakarų Krante ir Izraelio blokuojamame Gazos ruože užtikrinti, sakė pareigūnas, reaguodamas į nuolatinį palestiniečių nepasitenkinimą.

Tačiau ilgalaikės taikos derybos nebuvo įtrauktos į šios savaitės darbotvarkę, sakė pareigūnas.

"Neketiname atvykti su iš viršaus nuleistu taikos planu, nes nemanome, kad tai būtų geriausias požiūris".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
09.08.2022 laikas 20:00 Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas
Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas. Pradžia: 19:00 val. Po transliacijos laidą rasite Rumble ir Brighteon kanaluose.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 20:08 Vaistažolė: Gydomės trūkažolėmis

Trūkažolės gali aprūpinti mus vitaminais ištisus metus: kai kurios rūšys išsaugo vertingąsias savybes, net ilgai laikant šaldytuve ar rūsyje. Trūkažolių šaknys plačiai naudojamos, ruošiant konditerijos gaminius, konservuojant, bet ypač dažnai jos dedamos į natūralią kavą ir kavos gėrimus, kuriems...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 19:38 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: Kas laukia pasaulio rudenį?
Po Nancy Pelosi vizito Taipėjuje Kinija sudavė Amerikai skaudų smūgį, uždrausdama eksportuoti smėlį, kuris naudojamas mikroprocesorių substratams gaminti, ir dabar Taivanas apimtas panikos: na, kur dar Žemėje yra šio rečiausio mineralo telkinių?...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 17:54 Ukrainos Zaporožė artėja prie referendumo dėl Rusijos
Maskvos remiama pietryčių Ukrainos Zaporožės regiono valdžia pirmadienį pareiškė, kad toliau planuoja surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:50 Billas Gatesas socialinio kredito balus vadina ‘turtu’
Indijoje veikia didžiausia pasaulyje nacionalinė biometrinių skaitmeninių tapatybės duomenų sistema "Aadhaar" (hindi kalba reiškia "pamatas").

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:38 Receptai | Patiekalai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudoti daugiau ar mažiau kiaušinių....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:54 Tauta Siūlo Naisių skandalas priminė sovietinius laikus
Taip sako kultūros atstovai, kalbėdami apie situaciją, kai festivalyje „Naisių vasara" paskutinę akimirką dalyvauti atsisakė kone visi turėję groti atlikėjai. Viešai išsakyti pasitraukimo argumentai - išskirtinai politiniai....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:48 Tauta Siūlo Kyla G.Paškevičiaus palaikymo banga
Pastaruoju metu renginiuose ir viešojoje erdvėje nematyti ne tik plačiai aptarinėjamo SEL`o, bet ir tikros muzikos legendos - Gyčio Paškevičiaus. Po to, kai šoumenas Arūnas Valinskas savo rašinyje atlikėją ir jo sūnų pasiuntė ant „trijų raidžių", šiandien socialiniame tinkle kyla G.Paškevičiaus pala...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto