Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 13

JAV peikia Maskvą dėl priverstinio ukrainiečių deportavimo į Rusiją

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Antony Blinken) trečiadienį apkaltino Rusiją prievarta deportavus iki 1,6 mln. ukrainiečių į Rusiją, kaltindamas Maskvą sąmoninga nusikalstama operacija, kuria siekiama ištuštinti dalį Ukrainos.

Pareiškime, padarytame likus dienai iki Hagoje vykstančios Ukrainos atskaitomybės konferencijos dėl įtariamų karo nusikaltimų Ukrainoje, A. Blinkenas sakė, kad Maskva vykdo "filtravimo" operaciją, siekdama perkelti ukrainiečius iš okupuotų rytų ir pietų į Rusijos gilumoje esančias teritorijas.

"Neteisėtas saugomų asmenų perkėlimas ir deportavimas yra sunkus ketvirtosios Ženevos konvencijos dėl civilių apsaugos pažeidimas ir karo nusikaltimas", - sakė Blinkenas.

Jis teigė, kad šaltinių, įskaitant ir pačios Rusijos vyriausybę, vertinimais, nuo 900 000 iki 1,6 milijono Ukrainos piliečių buvo išvežti iš savo namų į Rusiją, įskaitant ir izoliuotas vietoves Rusijos Tolimuosiuose Rytuose.

Į šį skaičių įeina apie 260 000 vaikų, kai kurie iš jų sąmoningai atskiriami nuo tėvų, kad būtų atiduoti įvaikinti Rusijoje, sakė Blinkenas.

Jis sakė, kad filtravimo programa, atrodo, buvo suplanuota iš anksto ir atitinka panašias operacijas, kurių Rusija ėmėsi kituose karuose, įskaitant Čečėniją.

"Prezidento V. Putino "filtravimo" operacijos - tai šeimų atskyrimas, ukrainietiškų pasų konfiskavimas ir rusiškų pasų išdavimas, akivaizdžiai siekiant pakeisti demografinę Ukrainos dalių sudėtį", - sakė jis.

Blinkenas sakė, kad "būtina" patraukti rusus atsakomybėn.

"Todėl mes remiame Ukrainos ir tarptautinių institucijų pastangas rinkti, dokumentuoti ir išsaugoti žiaurumų įrodymus", - sakė jis.

Ketvirtadienį vyksiančioje vienos dienos Ukrainos atskaitomybės konferencijoje dalyvauja Nyderlandų užsienio reikalų ministras Wopke Hoekstra, Tarptautinio baudžiamojo teismo prokuroras Karimas Chanas ir ES Komisijos narys Didier Reyndersas (Didier Reynders).

Temos

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
09.08.2022 laikas 20:00 Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas
Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas. Pradžia: 19:00 val. Po transliacijos laidą rasite Rumble ir Brighteon kanaluose.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 20:08 Vaistažolė: Gydomės trūkažolėmis

Trūkažolės gali aprūpinti mus vitaminais ištisus metus: kai kurios rūšys išsaugo vertingąsias savybes, net ilgai laikant šaldytuve ar rūsyje. Trūkažolių šaknys plačiai naudojamos, ruošiant konditerijos gaminius, konservuojant, bet ypač dažnai jos dedamos į natūralią kavą ir kavos gėrimus, kuriems...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 19:38 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: Kas laukia pasaulio rudenį?
Po Nancy Pelosi vizito Taipėjuje Kinija sudavė Amerikai skaudų smūgį, uždrausdama eksportuoti smėlį, kuris naudojamas mikroprocesorių substratams gaminti, ir dabar Taivanas apimtas panikos: na, kur dar Žemėje yra šio rečiausio mineralo telkinių?...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 17:54 Ukrainos Zaporožė artėja prie referendumo dėl Rusijos
Maskvos remiama pietryčių Ukrainos Zaporožės regiono valdžia pirmadienį pareiškė, kad toliau planuoja surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:50 Billas Gatesas socialinio kredito balus vadina ‘turtu’
Indijoje veikia didžiausia pasaulyje nacionalinė biometrinių skaitmeninių tapatybės duomenų sistema "Aadhaar" (hindi kalba reiškia "pamatas").

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:38 Receptai | Patiekalai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudoti daugiau ar mažiau kiaušinių....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:54 Tauta Siūlo Naisių skandalas priminė sovietinius laikus
Taip sako kultūros atstovai, kalbėdami apie situaciją, kai festivalyje „Naisių vasara" paskutinę akimirką dalyvauti atsisakė kone visi turėję groti atlikėjai. Viešai išsakyti pasitraukimo argumentai - išskirtinai politiniai....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:48 Tauta Siūlo Kyla G.Paškevičiaus palaikymo banga
Pastaruoju metu renginiuose ir viešojoje erdvėje nematyti ne tik plačiai aptarinėjamo SEL`o, bet ir tikros muzikos legendos - Gyčio Paškevičiaus. Po to, kai šoumenas Arūnas Valinskas savo rašinyje atlikėją ir jo sūnų pasiuntė ant „trijų raidžių", šiandien socialiniame tinkle kyla G.Paškevičiaus pala...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto