Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 24

PSO paskelbė aukščiausią pavojaus lygį dėl sparčiai plintančio beždžionių raupų protrūkio

PSO vadovas atmetė ekspertų grupės sprendimą paskelbti beždžionių raupų epidemiją pasauline nepaprastąja padėtimi

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė, kad sparčiai plintantis beždžionių raupų protrūkis yra "pasaulinio masto ekstremali situacija".

Tai yra aukščiausias pavojaus lygis, kurį JT sveikatos agentūra gali paskelbti, ir dėl jo buvo nuspręsta pasibaigus antrajam PSO beždžionių raupų ekstremaliųjų situacijų komiteto posėdžiui.

PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedros Adhanom Ghebreyesus) asmeniškai įsikišo, kad panaikintų susiskaldžiusią komisiją. Devyni komiteto nariai nepritarė beždžionių raupų protrūkio paskelbimui nepaprastąja padėtimi, o tik šeši buvo už.

Tedrosas teigė, kad toks paskelbimas padės paspartinti vakcinų kūrimą ir priemonių viruso plitimui apriboti įgyvendinimą........ skamba pažįstamai?

Sveikatos apsaugos pareigūnai jau rekomenduoja skiepytis žmonėms, kuriems kyla didžiausia rizika užsikrėsti virusu, įskaitant kai kuriuos homoseksualius ir biseksualius vyrus bei kai kuriuos sveikatos priežiūros darbuotojus.

BBC praneša: PSO generalinis direktorius daktaras Tedros Adhanom Ghebreyesus sakė, kad šiuo metu 75 šalyse užregistruota daugiau kaip 16 000 atvejų.

Jis pridūrė, kad iki šiol dėl protrūkio mirė penki žmonės.

Šiuo metu yra tik dvi kitos tokios ekstremalios sveikatos apsaugos situacijos - koronaviruso pandemija ir tebesitęsiančios pastangos išnaikinti poliomielitą.

Dr. Tedrosas teigė, kad nepaprastųjų situacijų komitetui nepavyko susitarti, ar beždžionių raupų protrūkis turėtų būti priskirtas prie pasaulinės ekstremaliosios situacijos sveikatos srityje.

Tačiau jis teigė, kad protrūkis greitai išplito po visą pasaulį, ir nusprendė, kad jis iš tiesų kelia tarptautinį susirūpinimą.

Dr. Tedrosas teigė, kad per mažai suprantama apie naujus perdavimo būdus, kurie leido jam plisti.

"PSO vertinimu, beždžionių raupų rizika yra vidutinė visame pasaulyje ir visuose regionuose, išskyrus Europos regioną, kuriame riziką vertiname kaip didelę", - pridūrė jis.

Taip pat buvo aiški tolesnio plitimo tarptautiniu mastu rizika, nors šiuo metu tarptautinio eismo trikdymo rizika išlieka maža, sakė jis.

Dr. Tedrosas sakė, kad deklaracija padės paspartinti vakcinų kūrimą ir priemonių viruso plitimui apriboti įgyvendinimą.

PSO taip pat skelbia rekomendacijas, kurios, kaip ji tikisi, paskatins šalis imtis veiksmų, kad sustabdytų viruso plitimą ir apsaugotų tuos, kuriems gresia didžiausias pavojus.

"Tai protrūkis, kurį galima sustabdyti taikant tinkamas strategijas tinkamose grupėse", - sakė daktaras Tedrosas.

Jis teigė, kad šiuo metu daugiausia atvejų yra tarp vyrų, turinčių lytinių santykių su vyrais, ypač tarp tų, kurie turi daug lytinių partnerių, ir kad šalys turi imtis priemonių, kurios apsaugotų jų sveikatą, žmogaus teises ir orumą.

"Stigma ir diskriminacija gali būti tokios pat pavojingos kaip ir bet koks virusas", - sakė jis.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
12.08.2022 laikas 21:36 Klauso Schwabo WEF planuoja cenzūruoti internetą naudodamas dirbtinį intelektą
Klauso Schwabo Pasaulio ekonomikos forumas (WEF) paskelbė apie planus moderuoti internetą naudojant dirbtinį intelektą, kuris identifikuotų "dezinformaciją", kenksmingą turinį ar bet ką kitą, kas, Klauso Schwabo nuomone, turėtų būti cenzūruojama....

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 20:38 Viskas baigta: CDC teigia, kad COVID paveiktiems žmonėms nebereikia karantino

Jei per šį siaubingą laikotarpį jums pavyko išsaugoti vientisumą, sveikinu! Esate viena iš šios istorijos roko žvaigždžių. Esate tvirta asmenybė, turinti drąsos ir stovinti tvirtai bei aukštai, kai tai buvo svarbiausia.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 18:15 Žolelės “iššluos” smėlį ir akmenis

Akmenis iš tulžies pūslės ir inkstų galima pašalinti ir be operacijos. Vaistažolės malšina tulžies latakų uždegimą, gerina skrandžio ir virškinimo trakto veiklą, įveikia fibromiomas, mastopatiją, cistas; praeina disbakteriozė, chlamidiozė; sprendžiamos problemos su širdimi, oda ir kt.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:13 Liaudiški patarimai (receptai) padeda įveikti ligas!
Tai išvis miško karalius! Šie stebuklingi vaisiai padeda pratęsti gyvenimą daugybei žmonių (onkologinių ligonių). Tai nepakeičiama priemonė tiems, kurie serga mastopatija, mioma, endometrioze, artritu, prostatos adenoma, podagra, reumatizmu, osteochondroze, inkstų ligomis....

Skaityti daugiau

11.08.2022 laikas 22:46 Auksinis ūsas normalizuoja medžiagų apykaitą ir stiprina kraujagyslių sistemą
Visi žino, kad auksinis ūsas turi gydomųjų savybių: uždegimą slopinančių, antiseptinių, žaizdas gydančių, antisklerotinių, regeneruojančių, skausmą malšinančių, imunitetą stiprinančių.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, sriubos....

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.

...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto