Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 5

Beždžionių raupų atvejų skaičius viršijo 5000: PSO

Antradienį Pasaulio sveikatos organizacija pranešė, kad per dabartinį protrūkį jai pranešta apie 5322 laboratoriškai patvirtintus beždžionių raupų atvejus, iš kurių 85 proc. yra Europoje.

Nors atvejų skaičius sparčiai auga, Jungtinių Tautų sveikatos agentūra nenustatė datos, kada jos Neeilinių beždžionių raupų komitetas susirinks į antrąjį posėdį.

"Nuo šių metų sausio 1 d. iki birželio 30 d. turime 5322 laboratoriškai patvirtintus atvejus ir vieną mirties atvejį", - žurnalistams Ženevoje sakė PSO atstovė spaudai Fadela Chaib (Fadela Chaib).

Per aštuonias dienas šis skaičius padidėjo 56 proc. Ankstesnis PSO pateiktas skaičius už laikotarpį iki birželio 22 d. buvo 3 413 atvejų.

Nuo gegužės pradžios apie beždžionių raupų atvejų antplūdį pranešta už Vakarų ir Centrinės Afrikos šalių, kuriose ši liga ilgą laiką buvo endeminė, ribų.

A. Chaibas sakė, kad dabar apie užsikrėtimo atvejus pranešta 53 šalyse.

"Aštuoniasdešimt penki procentai atvejų yra Europoje, toliau seka Afrikos regionas, Amerika, rytinė Viduržemio jūros dalis ir Ramusis vandenynas", - sakė ji.

"PSO ir toliau prašo šalių skirti ypatingą dėmesį beždžionių raupų atvejams ir stengtis sustabdyti tolesnį užsikrėtimą."

PSO teigimu, dauguma užsikrėtimo beždžionių raupais atvejų iki šiol užfiksuota tarp vyrų, turinčių lytinių santykių su vyrais, jauno amžiaus ir daugiausia miestuose.

Įprasti pradiniai beždžionių raupų simptomai yra aukšta temperatūra, patinę limfmazgiai ir pūslinis į vėjaraupius panašus bėrimas.

Birželio 23 d. JT sveikatos agentūra sušaukė skubios pagalbos ekspertų komitetą, kad šis nuspręstų, ar beždžionių raupai yra vadinamoji tarptautinio masto ekstremalioji situacija visuomenės sveikatai (PHEIC) - aukščiausias pavojaus signalas, kurį gali paskelbti PSO.

Tačiau dauguma nusprendė, kad padėtis dar neperžengė šios ribos.

Tačiau jie pripažino, kad protrūkis yra nepaprastosios padėties pobūdžio, ir teigė, kad tolesniam jo plitimui kontroliuoti reikia intensyvių reagavimo pastangų.

Priklausomai nuo besikeičiančios padėties, komitetas gali bet kada susirinkti iš naujo.

PSO beždžionių raupų skubios pagalbos komitetui, kurį sudaro 16 narių, pirmininkauja buvęs PSO Vakcinų ir imunizacijos departamento direktorius Jean-Marie Okwo-Bele iš Kongo Demokratinės Respublikos.

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.10.2022 laikas 22:49 Kaip sužinoti, kad žmogus jūsų nemyli ar net nemylėjo
Gyvenate kartu jau metus, bet vis dar jaučiate, kad nėra meilės. Čia nėra vyras, kuris jus myli, ir galbūt jis niekada jūsų nemylėjo. Bet kaip tai sužinoti? Kad jis buvo tikslesnis už įprastą intuiciją ir asmeninius pojūčius. Apie tai ir kalbėsime. J...

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 20:06 Kaip Federalinis rezervų bankas naudojasi "klimato kaita" kaip pretekstu sukurti Amerikos socialinio kredito sistemą
Federalinis rezervų bankas, prisidengdamas planetos gelbėjimu nuo "žmogaus sukeltos klimato kaitos", imasi veiksmų, kad Amerikoje būtų įdiegta Kinijos stiliaus socialinio kredito sistema.

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 19:27 CDC patvirtino ryšį tarp aliuminio, esančio skiepuose, ir vaikų astmos
CDC patvirtino, kad žalingos vaikiškų skiepų sudedamosios dalys gali būti daugelio ligų, įskaitant neurologinius sutrikimus, autizmą ir astmą, priežastimi.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau