Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulis » 2022 » Rugpjūčio » 11

PSO atnaujina siekį sudaryti pasaulinę sutartį dėl pandemijų

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) tęsia planus priimti naują arba pataisytą tarptautinę pasirengimo pandemijoms sutartį.

Tai daroma nepaisant nesėkmių, su kuriomis ji neseniai susidūrė po to, kai kelios dešimtys šalių, daugiausia ne Vakarų pasaulio šalių, paprieštaravo šiam planui.

Liepos 21 d. PSO Tarpvyriausybinio derybų organo (INB) posėdyje Dauguma PSO valstybių narių sutiko siekti teisiškai įpareigojančio pandemijos dokumento, kuriame bus "tiek teisiškai privalomų, tiek teisiškai neprivalomų elementų".

The Defender praneša: "STAT News" šį susitarimą, kuriuo bus sukurta nauja pasaulinė reagavimo į pandemijas sistema, apibūdino kaip "labiausiai permainingą raginimą imtis veiksmų pasaulio sveikatos srityje nuo tada, kai pati PSO 1948 m. buvo įsteigta kaip pirmoji specializuota Jungtinių Tautų agentūra".

Tuo tarpu Pasaulio ekonomikos forumas, Afrikos Sąjunga ir Pasaulio bankas, sukūrę 1 mlrd. dolerių fondą, skirtą "ligų stebėjimui" ir "paramai nuo dabartinių ir būsimų pandemijų", kuria savo reagavimo į pandemijas mechanizmus, įskaitant naujas tarpvalstybines vakcinų pasų sistemas.

PSO "pandemijos sutartis": kas buvo pasiūlyta ir ką tai reikštų?

Šiuo metu vykstančios derybos dėl naujos ar peržiūrėtos "pandemijos sutarties" sudarymo grindžiamos esama tarptautine pasaulinio reagavimo į pandemijas sistema - PSO Tarptautinėmis sveikatos priežiūros taisyklėmis (IHR), kurios laikomos privaloma tarptautinės teisės priemone.

2021 m. gruodžio 1 d. PSO, reaguodama į įvairių vyriausybių raginimus parengti "sustiprintą pasaulinę pandemijos strategiją" ir parodydama, kaip skubiai šie subjektai veikia, per specialiąją sesiją - tik antrąją organizacijos istorijoje - oficialiai pradėjo naujos sutarties kūrimo arba IHR keitimo procesą.

Gegužės 10-11 d. vykusiame posėdyje 194 PSO šalys narės vienbalsiai pritarė pradėti procesą, kuris anksčiau buvo aptariamas tik neoficialiai.

Šalys narės susitarė:

"Pradėti pasaulinį procesą, kurio tikslas - parengti ir derėtis dėl konvencijos, susitarimo ar kito tarptautinio dokumento pagal Pasaulio sveikatos organizacijos Konstituciją, kad būtų sustiprinta pandemijų prevencija, pasirengimas joms ir reagavimas į jas."

Tarptautinės sveikatos priežiūros taisyklės (IHR) buvo priimtos palyginti neseniai, pirmą kartą - 2005 m., po SARS-CoV-1.

IHR teisinė sistema yra viena iš dviejų privalomų sutarčių, kurias PSO pasiekė nuo savo veiklos pradžios, kita - Tabako kontrolės pagrindų konvencija.

Pagal IHR sistemą PSO generalinis direktorius jau gali paskelbti ekstremaliąją situaciją visuomenės sveikatos srityje bet kurioje šalyje be tos šalies vyriausybės sutikimo, nors pagal sistemą reikalaujama, kad abi šalys pirmiausia bandytų susitarti.

Gegužės mėn. vykusioje specialiojoje PSO ministrų sesijoje pateiktais pasiūlymais dėl naujos arba peržiūrėtos pandemijos sutarties būtų "šiek tiek" sustiprinti su pandemija susiję PSO įgaliojimai, įskaitant "Atitikties komiteto", kuris teiktų patariamąsias rekomendacijas valstybėms, įsteigimą.

Tačiau, pasak "Daily Sceptic", nors IHR jau yra teisiškai privaloma, gegužės mėn. pasiūlyti pakeitimai nesustiprintų esamų teisinių įsipareigojimų ar reikalavimų:

"Galiojančios sutarties nuostatos, kaip ir visa (ar dauguma) tarptautinė teisė, iš tikrųjų neįpareigoja valstybių daryti ką nors kita, kaip tik kalbėtis su PSO ir jos klausytis, taip pat jose nenurodomos sankcijos už jų nesilaikymą; beveik visa jų produkcija yra patarimai.

"Siūlomi pakeitimai to nekeičia. Jos neleidžia PSO vienašališkai nustatyti teisiškai privalomų priemonių šalims ar jų viduje."

Dienraštis "The Daily Sceptic" pažymėjo, kad vienas iš pavojų, kylančių iš derybų dėl naujos ar atnaujintos sutarties, yra galimas "naujos uždarymo ortodoksijos būsimoms pandemijoms" kodifikavimas, kuris "pakeistų iki tol galiojusias patikimas, mokslu pagrįstas rekomendacijas".

Pasak daktaro Džozefo Merkolos (Joseph Mercola), tokia sutartis suteiktų PSO "absoliučią valdžią pasaulinio biologinio saugumo srityje, pavyzdžiui, teisę įvesti skaitmeninę tapatybę / skiepų pasus, privalomą skiepijimą, kelionių apribojimus, standartizuotą medicininę priežiūrą ir dar daugiau".

J. Mercola taip pat abejojo "visiems tinkamu požiūriu į atsaką į pandemijas", pabrėždamas, kad "pandemijų grėsmės nėra vienodos visose pasaulio dalyse. Jo nuomone, "PSO nėra kompetentinga priimti sprendimus dėl pasaulinės sveikatos".

Šaltinis su nuorodomis: Planet-Today

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
07.08.2019 laikas 22:07 Receptai Skanūs blynai iš cukinijos ir varškės
Skanūs ir naudingi blyneliai su traškia plutele, kurie patiks visai šeimai. Yra daugybė jų paruošimo receptų, šiandien mes norime pasiūlyti savąjį. Paprasta ir skanu.

Skaityti daugiau

12.09.2018 laikas 12:18 Receptai Liaudiški patarimai Leukomos gydymui

Liaudies medicinos patarimai - kaip būti sveikiems ir išsaugoti sveikatą. Leukoma liaudies medicinoje, Leukoma, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo leukomos, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicin...

Skaityti daugiau

18.09.2019 laikas 07:03 Receptai Avižiniai pyragėliai su braškėmis

Braškes supjaustykite smulkiais kubeliais, berkite ant jų tarkuotą citrinos žievelę, cukrų, kukurūzų krakmolą ir išmaišykite. Šį braškių ruošinį dėkite į kepimo skardą ant jau paruošto pagrindo. Braškes apibarstykite likusiu pa...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
22.01.2025 laikas 07:24 WEF mokslininkai pristatė nanodaleles, galinčias nuotoliniu būdu valdyti žmogaus protą
Pietų Korėjoje vykdomi tyrimai atskleidžia neįtikėtiną galimybę: nanodalelėmis galima valdyti gyvūnų elgesį. Tačiau šios technologijos pažanga kelia rimtų etinių klausimų ir galimas grėsmes žmonijai. Ar esame pasirengę susidurti su pasekmėmis, jei ši...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau