Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Rugpjūčio » 11

PSO atnaujina siekį sudaryti pasaulinę sutartį dėl pandemijų

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) tęsia planus priimti naują arba pataisytą tarptautinę pasirengimo pandemijoms sutartį.

Tai daroma nepaisant nesėkmių, su kuriomis ji neseniai susidūrė po to, kai kelios dešimtys šalių, daugiausia ne Vakarų pasaulio šalių, paprieštaravo šiam planui.

Liepos 21 d. PSO Tarpvyriausybinio derybų organo (INB) posėdyje Dauguma PSO valstybių narių sutiko siekti teisiškai įpareigojančio pandemijos dokumento, kuriame bus "tiek teisiškai privalomų, tiek teisiškai neprivalomų elementų".

The Defender praneša: "STAT News" šį susitarimą, kuriuo bus sukurta nauja pasaulinė reagavimo į pandemijas sistema, apibūdino kaip "labiausiai permainingą raginimą imtis veiksmų pasaulio sveikatos srityje nuo tada, kai pati PSO 1948 m. buvo įsteigta kaip pirmoji specializuota Jungtinių Tautų agentūra".

Tuo tarpu Pasaulio ekonomikos forumas, Afrikos Sąjunga ir Pasaulio bankas, sukūrę 1 mlrd. dolerių fondą, skirtą "ligų stebėjimui" ir "paramai nuo dabartinių ir būsimų pandemijų", kuria savo reagavimo į pandemijas mechanizmus, įskaitant naujas tarpvalstybines vakcinų pasų sistemas.

PSO "pandemijos sutartis": kas buvo pasiūlyta ir ką tai reikštų?

Šiuo metu vykstančios derybos dėl naujos ar peržiūrėtos "pandemijos sutarties" sudarymo grindžiamos esama tarptautine pasaulinio reagavimo į pandemijas sistema - PSO Tarptautinėmis sveikatos priežiūros taisyklėmis (IHR), kurios laikomos privaloma tarptautinės teisės priemone.

2021 m. gruodžio 1 d. PSO, reaguodama į įvairių vyriausybių raginimus parengti "sustiprintą pasaulinę pandemijos strategiją" ir parodydama, kaip skubiai šie subjektai veikia, per specialiąją sesiją - tik antrąją organizacijos istorijoje - oficialiai pradėjo naujos sutarties kūrimo arba IHR keitimo procesą.

Gegužės 10-11 d. vykusiame posėdyje 194 PSO šalys narės vienbalsiai pritarė pradėti procesą, kuris anksčiau buvo aptariamas tik neoficialiai.

Šalys narės susitarė:

"Pradėti pasaulinį procesą, kurio tikslas - parengti ir derėtis dėl konvencijos, susitarimo ar kito tarptautinio dokumento pagal Pasaulio sveikatos organizacijos Konstituciją, kad būtų sustiprinta pandemijų prevencija, pasirengimas joms ir reagavimas į jas."

Tarptautinės sveikatos priežiūros taisyklės (IHR) buvo priimtos palyginti neseniai, pirmą kartą - 2005 m., po SARS-CoV-1.

IHR teisinė sistema yra viena iš dviejų privalomų sutarčių, kurias PSO pasiekė nuo savo veiklos pradžios, kita - Tabako kontrolės pagrindų konvencija.

Pagal IHR sistemą PSO generalinis direktorius jau gali paskelbti ekstremaliąją situaciją visuomenės sveikatos srityje bet kurioje šalyje be tos šalies vyriausybės sutikimo, nors pagal sistemą reikalaujama, kad abi šalys pirmiausia bandytų susitarti.

Gegužės mėn. vykusioje specialiojoje PSO ministrų sesijoje pateiktais pasiūlymais dėl naujos arba peržiūrėtos pandemijos sutarties būtų "šiek tiek" sustiprinti su pandemija susiję PSO įgaliojimai, įskaitant "Atitikties komiteto", kuris teiktų patariamąsias rekomendacijas valstybėms, įsteigimą.

Tačiau, pasak "Daily Sceptic", nors IHR jau yra teisiškai privaloma, gegužės mėn. pasiūlyti pakeitimai nesustiprintų esamų teisinių įsipareigojimų ar reikalavimų:

"Galiojančios sutarties nuostatos, kaip ir visa (ar dauguma) tarptautinė teisė, iš tikrųjų neįpareigoja valstybių daryti ką nors kita, kaip tik kalbėtis su PSO ir jos klausytis, taip pat jose nenurodomos sankcijos už jų nesilaikymą; beveik visa jų produkcija yra patarimai.

"Siūlomi pakeitimai to nekeičia. Jos neleidžia PSO vienašališkai nustatyti teisiškai privalomų priemonių šalims ar jų viduje."

Dienraštis "The Daily Sceptic" pažymėjo, kad vienas iš pavojų, kylančių iš derybų dėl naujos ar atnaujintos sutarties, yra galimas "naujos uždarymo ortodoksijos būsimoms pandemijoms" kodifikavimas, kuris "pakeistų iki tol galiojusias patikimas, mokslu pagrįstas rekomendacijas".

Pasak daktaro Džozefo Merkolos (Joseph Mercola), tokia sutartis suteiktų PSO "absoliučią valdžią pasaulinio biologinio saugumo srityje, pavyzdžiui, teisę įvesti skaitmeninę tapatybę / skiepų pasus, privalomą skiepijimą, kelionių apribojimus, standartizuotą medicininę priežiūrą ir dar daugiau".

J. Mercola taip pat abejojo "visiems tinkamu požiūriu į atsaką į pandemijas", pabrėždamas, kad "pandemijų grėsmės nėra vienodos visose pasaulio dalyse. Jo nuomone, "PSO nėra kompetentinga priimti sprendimus dėl pasaulinės sveikatos".

Šaltinis su nuorodomis: Planet-Today

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.10.2022 laikas 22:49 Kaip sužinoti, kad žmogus jūsų nemyli ar net nemylėjo
Gyvenate kartu jau metus, bet vis dar jaučiate, kad nėra meilės. Čia nėra vyras, kuris jus myli, ir galbūt jis niekada jūsų nemylėjo. Bet kaip tai sužinoti? Kad jis buvo tikslesnis už įprastą intuiciją ir asmeninius pojūčius. Apie tai ir kalbėsime. J...

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 20:06 Kaip Federalinis rezervų bankas naudojasi "klimato kaita" kaip pretekstu sukurti Amerikos socialinio kredito sistemą
Federalinis rezervų bankas, prisidengdamas planetos gelbėjimu nuo "žmogaus sukeltos klimato kaitos", imasi veiksmų, kad Amerikoje būtų įdiegta Kinijos stiliaus socialinio kredito sistema.

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 19:27 CDC patvirtino ryšį tarp aliuminio, esančio skiepuose, ir vaikų astmos
CDC patvirtino, kad žalingos vaikiškų skiepų sudedamosios dalys gali būti daugelio ligų, įskaitant neurologinius sutrikimus, autizmą ir astmą, priežastimi.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau