Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Rugpjūčio » 5

"Amnesty" teigia, kad visiškai palaiko Kijevo kritikuojamą ataskaitą apie Ukrainą

Penktadienį organizacija "Amnesty International" pareiškė, kad laikosi savo kaltinimų, jog Ukraina kelia pavojų civiliams, kurdama karines bazes gyvenamuosiuose rajonuose, kad pasipriešintų Rusijos pajėgoms, po to, kai teisių gynimo grupės ataskaita sukėlė įnirtingą Kijevo atsaką.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis (Volodymyr Zelensky) užsipuolė "Amnesty" dėl ketvirtadienį paskelbtos ataskaitos, sakydamas, kad teisių gynimo grupė klaidingai tapatina Ukrainą, kaip agresijos auką, ir Rusijos užpuolikus.

Amnesty "visiškai palaiko savo tyrimą", - sakė organizacijos generalinė sekretorė Agnes Callamard (Agnes Kalamard) AFP elektroniniu paštu atsiųstuose komentaruose.

"Išvados... buvo pagrįstos įrodymais, surinktais atliekant išsamius tyrimus, kuriems buvo taikomi tokie pat griežti standartai ir deramo patikrinimo procesai, kaip ir visam "Amnesty International" darbui", - pridūrė ji.

Amnesty ataskaitoje teigiama, kad Ukrainos pajėgos pažeidžia tarptautinę teisę ir kelia pavojų civiliams gyventojams, įkurdamos bazes gyvenamuosiuose rajonuose, įskaitant mokyklas ir ligonines.

Ataskaitoje teigiama, kad gyvenamieji rajonai, kuriuose įsikūrę Ukrainos kariai, yra už kelių kilometrų nuo fronto linijos, ir yra "perspektyvių alternatyvų", kurios nekeltų pavojaus civiliams gyventojams.

Tačiau V. Zelenskis apkaltino "Amnesty" bandymu perkelti "atsakomybę nuo agresoriaus aukai".

"Jei kas nors parengia ataskaitą, kurioje auka ir agresorius tariamai yra lygūs... tai negali būti toleruojama", - sakė jis.

Tačiau Callamardas išreiškė susirūpinimą, kad dėl Ukrainos vyriausybės "reakcijos kyla pavojus, jog gali atšalti teisėtos ir svarbios diskusijos šiomis temomis".

Ji sakė, kad Ukrainos vyriausybė neatsakė į "Amnesty" prašymą reaguoti į jos išvadas, taip pat pabrėžė, kad grupė paskelbė daug ataskaitų, kuriose "dokumentuojami Rusijos pajėgų Ukrainoje įvykdyti karo nusikaltimai".

Didžiosios Britanijos ambasadorė Ukrainoje Melinda Simmons (Melinda Simmons) socialiniame tinkle "Twitter" taip pat pasirodė kritikuojanti "Amnesty", sakydama, kad "vieninteliai dalykai, keliantys pavojų (Ukrainos) civiliams gyventojams, yra raketos ir ginklai bei marodieriaujantys Rusijos kariai. Visiška pabaiga."

Prie nesutarimų prisidėjo ir "Amnesty" biuro Ukrainoje vadovė Oksana Pokalčiuk (Oksana Pokalchuk), kuri savo pareiškime socialiniame tinkle "Facebook" rašė, kad "Amnesty" ignoravo jos komandos prašymus neskelbti ataskaitos.

Ji pridūrė, kad "Amnesty" Ukrainos biuras neišvers ataskaitos į ukrainiečių kalbą ir neįkels medžiagos į savo ukrainietišką interneto svetainę.

Callamard teigė, kad šiuo metu nederėtų komentuoti "netikslumų" Pokalčiuk pareiškime, tačiau pabrėžė, kad jos ataskaitoje "buvo atliktas išsamus vidaus peržiūros procesas", kurio metu "Amnesty Ukraina" galėjo pareikšti bet kokius susirūpinimą keliančius klausimus.

AFP

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
14.08.2022 laikas 21:26 Įrodymai patvirtina, kad lėktuvą TWA 800 numušė JAV kariuomenė, o po to vyko masinis koordinuotas slėpimas
Oficiali 1996 m. liepos 17 d. įvykusios tragiškos oro bendrovės "Trans World Airlines" (TWA) reiso 800 lėktuvo katastrofos versija teigia, kad lėktuvas tiesiog "sprogo" iš niekur ir kad nebuvo jokio teroristinio nusikaltimo....

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 21:04 Tyrimo rezultatai rodo, kad apie 30 % jaunų žmonių, kuriems buvo atlikta COVID injekcija, patiria širdies pažeidimų
Nauji Tailande atlikti tyrimai parodė, kad iš 10 vaikų, "paskiepytų" nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19), trims iš jų dėl to išsivysto širdies problemų.

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 20:43 Gėjų pedofilų pora įsivaikino berniukus tik tam, kad kurtų vaikų pornografiją
Waltono apygardoje, Ga. valstijoje, netoli Atlantos, gyvenančiai homoseksualų porai pareikšta daugybė kaltinimų lytiniais nusikaltimais prieš vaikus.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau