Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Rugpjūčio » 10

Kyla abejonių dėl JK Meteorologijos tarnybos teiginių apie kylančią JK ir pasaulio temperatūrą

Paskelbus kaltinamąją ataskaitą apie JAV meteorologijos stotis, kyla pagrįstų abejonių dėl JK meteorologijos tarnybos deklaruojamo visuotinio atšilimo masto.

Ataskaitoje nustatyta, kad 96 % Amerikos meteorologijos tarnybos NOAA naudojamų meteorologijos stočių buvo "sugadintos" dėl vietinio urbanizacijos poveikio.

JAV turi vieną didžiausių temperatūros matavimo sistemų pasaulyje, o šių stočių informacija sudaro svarbią Met Office HadCRUT5 duomenų bazės dalį.

Dienraštis "The Daily Sceptic" praneša: Nuo 2013 m. Met Office 30 proc. padidino pastarojo meto pasaulinį atšilimą, nusmukdė ankstesnius matavimus ir panaikino 1998-2012 m. temperatūros pauzę - ši pauzė vis dar pastebima tiksliuose palydovų ir meteorologinių balionų įrašuose. HadCRUT5 duomenų bazės naudojimas reiškia, kad Metų biuras gali teigti, jog atšilimas tęsiasi ir toliau fiksuojami šilumos rekordai. Ataskaitos, pavadintos "Sugadintos klimato stotys", autorius Anthony Wattsas pažymėjo, kad stočių, kurios nebuvo sugadintos dėl klaidingo išdėstymo, duomenys "rodo, kad atšilimo tempas Jungtinėse Valstijose sumažėjo beveik perpus, palyginti su visomis stotimis". Kadangi 96 % JAV temperatūros matavimų yra šilimo tendencija, "neįmanoma taikyti jokių statistinių metodų, kad būtų galima nustatyti tikslią JAV klimato tendenciją", pridūrė Vatsas. Tą patį, žinoma, galima teigti ir apie visus pasaulinius rinkinius, kuriuose naudojami sugadinti JAV duomenys.

Duomenys sugadinami dėl to, kad yra arti asfalto, mašinų ir kitų šilumą skleidžiančių, sulaikančių ar akcentuojančių objektų. "Temperatūros stočių įrengimas tokiose vietose pažeidžia pačios NOAA paskelbtus standartus ir stipriai kenkia oficialaus sutarimo dėl ilgalaikių klimato atšilimo tendencijų Jungtinėse Valstijose teisėtumui ir mastui", - rašoma pranešime.

Žinoma, pačios Met Office atliekami JK temperatūros matavimai yra labai iškraipomi dėl miestų šilumos iškraipymų. Neseniai per trumpą karščio bangą ("jaučiasi kaip apokalipsė", Piersas Morganas Piers Morgan) trys iš keturių aukščiausių temperatūrų buvo užfiksuotos oro uostuose, įskaitant Hitrou, vieną iš mažiausiai tinkamų vietų, kokią tik galima įsivaizduoti. Įdomu tai, kad praėjusį mėnesį vidutinė temperatūra Jungtinėje Karalystėje buvo 16,6 °C, tokia pati kaip ir prieš metus ir beveik tokia pati kaip 1976 m. - 16,5 °C. Atsižvelgiant į tai, kad Jungtinėje Karalystėje gyvena 11 milijonų žmonių daugiau ir nuo to laiko urbanizacija sparčiai plečiasi, praėjusį mėnesį beveik neabejotinai buvo vėsiau nei tuo pačiu šlovingu 1976 m. laikotarpiu. Be to, šie vidurkiai nedaug atsiliko nuo 1911 m. užfiksuotos 16 °C temperatūros.

Dažni HadCRUT koregavimai į didesnę pusę ir didėjanti neatitiktis palydovų ir oro balionų įrašams kelia pagrįstų abejonių, kad valstybės finansuojamas Met Office iš tikrųjų fiksuoja didėjantį karštį miestuose, o ne didelį pasaulinės atmosferos atšilimą. Galima kelti ir kitus klausimus - ar tai tik sutapimas, kad duomenys yra naudingi tiems, kurie teigia, jog klimatas suyra ir per mažiau nei 30 metų turi būti įvestas komandinis-kontrolinis "grynojo nulio" sprendimas?

Kaip neseniai pranešėme "Daily Sceptic", Wattsas taip pat paviešino retai minimą 2015 m. pradėtą NOAA duomenų rinkinį, skirtą visiems miestų šilumos iškraipymams pašalinti. Pavadintas JAV klimato etaloniniu tinklu (USCRN), jis rinko duomenis iš 114 JAV stočių ir siekė "didesnio tikslumo ir tęstinumo tose vietose, kurioms per ateinančius penkis dešimtmečius žemės naudojimas greičiausiai neturės įtakos". Per pastaruosius 17 metų buvo rasta labai nedaug įrodymų, rodančių atšilimo tendenciją. Tiesą sakant, ji parodė, kad 2022 m. gegužė buvo vėsesnė nei 2005 m. gegužė. Wattsas komentuoja, kad tinklo parengti duomenys niekada neminimi NOAA skelbiamose mėnesinėse ar metinėse klimato ataskaitose, skirtose visuomenei.

Didelėje Wattso ataskaitos dalyje pateikiama išsami informacija apie išvykas į NOAA stotis.

Chrisas Morrisonas yra "Daily Sceptic" aplinkosaugos redaktorius.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.10.2022 laikas 21:30 Visatos signalas, kad žmogus jums netinka
Yra toks nemalonus žodis kaip "tolerantiškas". Tai žmogus, kuris yra spardomas, žeminamas, kartais net atvirai šluostomas kojomis. Jis viską toleruoja, prisiima visą kaltę, stengiasi gerinti santykius. Ir jis netgi gali sumokėti savo pinigus, kad išs...

Skaityti daugiau

05.10.2022 laikas 21:15 Kaip ir kodėl renkamės savo artimuosius?

"Žmonės dera tarpusavyje kaip dėlionės - kai vienas turi iškilimą, kitas - iškilimą. Iš visų gyvenime sutiktų žmonių kai kurie palieka mus abejingus, o kai kuriuos beprotiškai įsimylime. Vienus žmones praleidžiame ramiai, o nuo kitų negalime ...

Skaityti daugiau

05.10.2022 laikas 18:36 Škotija tiria "paslaptingą" naujagimių mirčių šuolį po "Jab" diegimo
Škotijos sveikatos priežiūros institucijos pradėjo oficialų tyrimą dėl didžiulio naujagimių mirčių skaičiaus padidėjimo po to, kai buvo pradėtas taikyti COVID skiepas.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau