Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2022 » Rugsėjo » 1

Jie sunaikins jūsų santuoką: 4 apokalipsės raiteliai, kurie griauna šeimą iš vidaus

Pagal tai, kaip žmonės bendrauja vienas su kitu, psichologai gali nuspėti artėjantį išsiskyrimą, net jei patys sutuoktiniai niekada negalvojo apie skyrybas.

Konfliktų pasitaiko kiekvienoje šeimoje. Kai kurie su jomis susidoroja patys, kiti kreipiasi pagalbos į specialistus. Tačiau net ir jie ne visada gali padėti.

Garsus psichologas Džonas Gottmanas (John Gottman), knygos "7 laimingos santuokos principai, arba emocinis intelektas meilėje" autorius, teigė, kad keturios partnerių bendravimo ypatybės yra tokios destruktyvios santykiams, kad jas galima palyginti su Apokalipsės raiteliais, atnešančiais chaosą ir destrukciją.

Kritika

Psichologas įspėja nepainioti jo su skundimusi. Galite skųstis motinai, kad jos vyras šiandien pamiršo išnešti šiukšles. Arba bičiuliai, kad jo žmona leidžia pinigus. Ar net vienas kitam - bet konkrečiam veiksmui! Tačiau perėjimas prie asmenybių ir charakterio bruožų - tai kritika.

Palyginkite: "Sutarėme, kad šiandien vesite dukrą į mokyklą. Bet tu pamiršai ir man teko teisintis, kad vėluoju į darbą". Tai skundas, kuriame dėmesys sutelkiamas į konkretų elgesį.

Dabar pridėkite klasikinį "Tu visada..." ir gausite kritiką. "Tu visada darai tik tai, kas tau patogu, ir neatsižvelgi į mano planus ir dalykus." Apibendrintai, aštriai kritikuojama ir kyla didelis skandalas.

Nepagarba

Dažniausiai tai būna iškart po kritikos. Logiška, kad jei nuolat ieškote asmens trūkumų, nustojate jį gerbti. O jei nėra pagarbos, atsiranda panieka, kuri pasireiškia ironija ir sarkazmu. Be to, niekinamas sutuoktinis nevengia parodyti savo pikto humoro net viešai.

"O mano žmona geriausiai moka žiūrėti muilo operas ir susirašinėti su draugėmis. Jei būtų teikiamas apdovanojimas už greičiausiai siunčiamas žinutes, ji tikrai jį gautų. Tik gaila, kad jos sumanumas neapima ir namų ruošos darbų."

Pasak Gottmano, bet kokia panieka yra blogiausias iš keturių raitelių. Beveik neįmanoma išspręsti santuokinio konflikto, jei vienas iš sutuoktinių vos sulaiko neigiamą požiūrį ir pasibjaurėjimą kitu. Dirgli agresija taip pat gali būti sumišusi su panieka.

Gynybinė reakcija

Kitas sutuoktinis reaguoja į kritiką ir panieką. Atrodo, kad tai natūrali reakcija, tačiau iš tiesų tai dar viena pavojinga savybė. Iš pradžių žmogus bando pasiaiškinti, kaip nors pasiteisinti. Tada jie imasi puolimo, kuris, jų nuomone, yra geriausia gynyba. Kad išvengtumėte kitų žmonių kaltinimų, turite pateikti savo kaltinimus. Tarsi bandytumėte pasakyti: "Problema yra ne manyje, o jumyse."

"Jūs sakote, kad aš nesu atsakingas už savo sūnaus auklėjimą! Bet aš iš tikrųjų visą dieną būnu darbe, o tu su juo praleidi daug daugiau laiko! Kieno tai blogas auklėjimas? Aš tiesiog neturiu laiko taisyti jūsų klaidų, aš už jus pasirūpinu.

Iš tikrųjų puolantis sutuoktinis retai kada atsižvelgs į ginančiojo argumentus. Toks atsakas tik dar labiau pagilins konfliktą, nes kils atsakomieji kaltinimai.

Siena

Įsivaizduokite, kad diskusija apie situaciją prasidėjo kritika, peraugo į panieką ir sukėlė gynybinę reakciją. Tai savo ruožtu išprovokavo dar vieną kritiką ir gynybinę reakciją.

Taip sutuoktiniai sukasi užburtame rate tol, kol vienas iš jų paprasčiausiai nusprendžia "išsijungti" nuo toksiško bendravimo. Jis gali tylėti, sėdėti su ausinėmis, klausytis muzikos, padidinti televizoriaus garsą. Kuo labiau vienas šaukia, tuo įžūliau tyli kitas. Užuot susidūręs, jis atsitraukia ir "stato sieną".

Beje, toks elgesys labiau būdingas vyrams. "Pokerio veidas", akmeninis veidas, nulinė reakcija - atrodo, kad jūsų žodžiai jo visai nedomina. Net jei jo sieloje siaučia audra, dabar jos nepamatysite. Jis emociškai izoliuotas nuo nesibaigiančių išpuolių.

Kaip rašo Gottmanas, siena paprastai pasirodo vėliau nei kiti trys raiteliai, nes jų sukeliamam negatyvumui reikia laiko pasireikšti.

P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Pasitarkite su vaistininku ar gydytoju.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
08.12.2022 laikas 20:39 Prasideda: Nigerija riboja grynųjų pinigų išėmimą iki 45 JAV dolerių, kad pradėtų veikti WEF patvirtinta ‘visuomenė be grynųjų pinigų’
Stulbinantis skaičius nigeriečių mėgsta bitkoinus, bet nekenčia vyriausybinės kriptovaliutos (CBDC).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 20:22 Geriausias pasaulyje virusologas: Spyglių baltymas sukelia ‘smurtinį širdies sprogimą’
Kovid-19 injekcijų sudėtyje esantys "Spike" baltymai verčia žmonių širdis smarkiai sprogti, neseniai Dr. Drew laidoje pareiškė geriausias virusologas Ryanas Cole'as (Ryan Cole).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 19:54 DeSantis sako, kad laikys "Pfizer", "Moderna" atsakingais už šalutinį "marmalo" poveikį
Floridos gubernatorius Ronas DeSantis (Ron DeSantis) pareiškė, kad ketina reikalauti vakcinų gamintojų "atsakomybės" už melagingus teiginius apie jų skiepus.

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 23:55 Receptai | Patiekalai "Kartą suvalgęs kąsnelį, nebegali sustoti": erdvūs pyragėliai (gaminu juos Naujųjų metų išvakarėms)
Šiuos pyragaičius lengva pagaminti, juos tiekiu ir šventėms, ir tiesiog prie arbatos. Švelnus, aromatingas ir labai skanus! Paprastas, visiems prieinamas receptas.

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 19:16 Receptai | Patiekalai "Štai, kaip teisingai pagaminti bandeles su razinomis: purios, minkštos ir lengvai pagaminamos (mano nuomone, tai geriausias receptas)
Minkštos, purios, erdvios ir labai skanios bandelės su razinomis! Jie gaminami paprastai, iš dažniausiai naudojamų ingredientų. Juos mėgsta visa mano šeima, todėl gaminu dažnai. Man tai yra geriausias receptas!

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 18:58 Receptai | Patiekalai "Paimu bulves, šiek tiek maltos mėsos ir per 10 minučių pagaminu skanų patiekalą": greitas, sotus ir ekonomiškas.
Šiandien noriu pasidalyti su jumis biudžetui draugišku receptu skaniai pavalgyti! Jį pagaminti greitai ir lengvai, o patiekalas gaunasi sotus ir labai skanus. Visa šeima prašė dar! Jei dar nebandėte - labai rekomenduoju....

Skaityti daugiau