Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, Mokslas » 2022 » Rugsėjo » 14

Biologai rado geną, dėl kurio išsivystė žmogaus smegenys

Vokietijoje esančio Makso Planko molekulinės ląstelės biologijos ir genetikos instituto specialistų teigimu, tik žmonėms būdingas genas ARHGAP11B, skatinantis naujos smegenų žievės vystymąsi, galėjo atlikti svarbų vaidmenį evoliuciškai atskiriant žmones ir beždžiones. Makso Planko molekulinės ląstelių biologijos ir genetikos instituto Vokietijoje mokslininkai mano, kad jis galėjo atlikti svarbų vaidmenį evoliuciškai dalijantis žmonėms ir beždžionėms. Apie tai jie praneša straipsnyje žurnale "EMBO Reports".

Naujoji žievė (neokorteksas) - tai smegenų žievės sritis, kuri žemesniesiems žinduoliams yra beveik neišsivysčiusi, tačiau žmonėms sudaro pagrindinę žievės dalį ir yra atsakinga už aukštesniąsias nervų funkcijas, įskaitant sąmoningą mąstymą ir kalbą.

Kadangi Europoje dėl etinių priežasčių tyrimai su žmogbeždžionėmis yra uždrausti, mokslininkai iš kamieninių ląstelių išaugino žmogaus ir šimpanzės smegenų organoidus - kelių milimetrų dydžio trimates ląstelių struktūras. Įvedus ARHGAP11B geną į šimpanzės smegenų organoidą, aktyviai formavosi kamieninės ląstelės, skirtos formuoti neokorteksą, ir apskritai padidėjo neuronų skaičius. Užblokavus ARHGAP11B geną žmogaus smegenų organoiduose, kamieninių ląstelių, skirtų neokorteksui formuotis, skaičius sumažėjo iki tokio pat lygio kaip šimpanzių smegenų organoiduose.

Ankstesnių eksperimentų metu ta pati mokslininkų grupė įrodė, kad ARHGAP11B gali padidinti primatų smegenis. Tačiau buvo neaišku, ar šis genas turėjo įtakos evoliuciniam žmogaus neokorteksų išsiplėtimui.

"Mums pavyko įrodyti, kad ARHGAP11B vaidina lemiamą vaidmenį neokortekso vystymuisi žmogaus evoliucijos metu. Atsižvelgdami į svarbų ARHGAP11B vaidmenį, galime daryti prielaidą, kad kai kurias neokortekso formavimosi ydas gali lemti šio geno mutacijos", - apibendrino straipsnio autoriai.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.10.2022 laikas 21:40 "Nord Stream Spėlionės: CŽV pirštas į ukrainiečius

Toliau aiškinamasi, kas ir kodėl įvykdė didžiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų pramoninio sabotažo aktą - pirmadienį, rugsėjo 26 d., susprogdino "Nord Stream 1" ir "Nord Stream 2" dujotiekius.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:47 Atvejo ataskaitoje patvirtinta, kad mirusio vyro širdyje ir smegenyse rasta mRNA smailių baltymų

Dr. Michaelis Mörzas (Michael Mörz), dirbantis Drezdeno-Friedrichštato ligoninėje Vokietijoje, pateikė 76 metų vyro, sergančio Parkinsono liga (PD), kuris mirė praėjus trims savaitėms po trečiosios COVID-19 injekcijos, atvejo ataskaitą.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:08 Pulkininkas Dougas MacGregoras- "Niekas nenori kariauti su Rusija, išskyrus Lenkiją ir keletą žmonių Vašingtone."
Buvęs gynybos sekretoriaus patarėjas Dougas MacGregoras (Doug MacGregor) pasvarstė, kas nutiks, jei Ukraina įstos į NATO, taip pat apie tai, kas stovi už dujotiekių Europoje sunaikinimo.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau