Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2022 » Rugsėjo » 15

Kaimyninėje galaktikoje aptiktas "neįtikėtinas" galingos energijos šaltinis

Tarptautinė astronomų komanda atrado nedidelę mūsų Paukščio tako galaktiką palydovę. Pasak tyrėjų, jis yra galingos spinduliuotės šaltinyje, kurio mokslininkai ieškojo pastaruosius dešimt metų.

Tyrimas paskelbtas žurnale "Nature Astronomy", o jo santrauką pateikia Phys.org. Tarptautinė tyrėjų komanda ištyrė reiškinį, vadinamą Fermio kokonu. Tam buvo analizuojami "Gaia" ir "Fermi" kosminių teleskopų duomenys. Mokslininkai aiškina, kad Pieno kelio centras "pučia" porą milžiniškų gama spindulių burbulų, kurių skersmuo siekia 50 tūkst. šviesmečių. Iš pažiūros jie primena smėlio laikrodį. Objektą maždaug prieš 10 metų atrado Fermis.

Per šį laiką mokslininkams nepavyko rasti radiacijos šaltinio, kuris sudaro du didžiulius burbulus. Vienintelis dalykas, kurį jiems pavyko nustatyti, yra tai, kad "žiedlapius" dengia kelios paslaptingos substruktūros, sudarytos iš labai ryškių gama spindulių. Viena ryškiausių dėmių, vadinama Fermio kokonu, yra pietinėje "žiedlapio" dalyje.

Iki šiol vyravo teorija, kad šis neįprastas reiškinys gali būti kaip nors susijęs su tolimos praeities supermasyvios juodosios skylės žybsniais. Tačiau naujame tyrime nustatyta, kad Fermio kokoną iš tikrųjų sukelia spinduliuotė, sklindanti iš nykštukinės Šaulio galaktikos - vieno iš mūsų Pieno kelio palydovų.

Mokslininkai nustatė, kad Šaulio nykštukinė galaktika dėl savo siauros orbitos aplink mūsų galaktiką ir ankstesnių praskriejimų pro galaktikos diską prarado didžiąją dalį tarpžvaigždinių dujų. Ji taip pat neteko daugybės savo žvaigždžių, kurios buvo ištrūkusios iš branduolio ir persikėlė į pailgas "rankas". Dabar ši galaktika buvo ramybės būsenoje. Joje beveik neliko dujų, iš kurių galėtų susiformuoti žvaigždės, ir žvaigždžių darželių. Tačiau teleskopo duomenys rodo, kad gama spindulių šaltinis yra šioje galaktikoje.

Atsižvelgdami į dabartinę jo būklę, astronomai pasiūlė du galimus gama spindulių atsiradimo paaiškinimus. Pavyzdžiui, vienas iš jų galėtų būti mums nežinomų milisekundinių pulsarų populiacija. Antroji galimybė - tamsiosios medžiagos anihiliacija. Dabartiniai modeliavimai rodo, kad pirmasis scenarijus gali būti teisingas.

Tai reiškia, kad nykštukinėje galaktikoje gali būti milisekundinių pulsarų - tam tikrų tipų žvaigždžių, daug masyvesnių už Saulę, liekanų. Dabar jie egzistuoja artimose dvinarėse sistemose ir kartais skleidžia galingus spindulius. Iš jų išsiskyrę elektronai susiduria su mažos energijos fotonais kosminiame mikrobangų fone ir sukuria labai didelės energijos gama spindulius. Mokslininkai, naudodami modelį, įrodė, kad milisekundinių pulsarų buvimas logiškai paaiškina Fermio kokono egzistavimą ir kartu paneigia tamsiosios medžiagos teoriją.

Tikroji žemė - Pateikiami naujausi oru vaizdo įrašai iš viso pasaulio. Žiūrėkite, stebėkite orus, klimatą, stichines nelaimes Paranormal LT Youtube kanale:

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.10.2022 laikas 22:49 Kaip sužinoti, kad žmogus jūsų nemyli ar net nemylėjo
Gyvenate kartu jau metus, bet vis dar jaučiate, kad nėra meilės. Čia nėra vyras, kuris jus myli, ir galbūt jis niekada jūsų nemylėjo. Bet kaip tai sužinoti? Kad jis buvo tikslesnis už įprastą intuiciją ir asmeninius pojūčius. Apie tai ir kalbėsime. J...

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 20:06 Kaip Federalinis rezervų bankas naudojasi "klimato kaita" kaip pretekstu sukurti Amerikos socialinio kredito sistemą
Federalinis rezervų bankas, prisidengdamas planetos gelbėjimu nuo "žmogaus sukeltos klimato kaitos", imasi veiksmų, kad Amerikoje būtų įdiegta Kinijos stiliaus socialinio kredito sistema.

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 19:27 CDC patvirtino ryšį tarp aliuminio, esančio skiepuose, ir vaikų astmos
CDC patvirtino, kad žalingos vaikiškų skiepų sudedamosios dalys gali būti daugelio ligų, įskaitant neurologinius sutrikimus, autizmą ir astmą, priežastimi.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau